Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 26 лютого 2020 року

Про здорове харчування

Переглядів: 3567
Додано: 25.06.2014
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 51
 • 22:56 25.06.2014
  0 0
  Цитата:Вівсянка містить особливі харчові волокна, які допомагають знизити рівень «поганого» холестерину і артеріального тиску, нормалізувати рівень цукру у крові, зменшують запальні процеси і сприяють зниженню маси тіла.
   
 • 22:58 25.06.2014
  0 0
  http://zhyvyaktyvno.org/index.php/news/fakti-pro-zdorovu-zhu

  Цитата:Овочі та фрукти однаково корисні для збереження здоров’я і, зокрема серцево-судинної системи. У шанувальників рослинної їжі рідше виявляються серцево-судинні захворювання. В овочах і фруктах є харчові волокна, антиоксиданти і вітаміни. Оптимально вживати на день до 800 г різних овочів.


  Лише свіжовичавлені соки (що не містять консервантів) дуже корисні!
  Цитата: Вони позбавлені головного компонента – харчових волокон, які є в цілих фруктах і овочах. На свіжовичавлений сік можуть погано реагувати люди із захворюваннями шлунка, обережними мають бути й ті, хто має хвороби нирок і проблеми зі згортанням крові.


  Цитата:Лідером за наявністю корисних властивостей вважається волоський горіх. Він знижує рівень жирів у крові. У принципі, корисні всі горіхи, але тільки у волоському горісі міститься рідкісна альфа-лінолева кислота, «родичка» поліненасичених жирних кислот омега-3, корисних для серця та судин. Фахівці-дієтологи радять з’їдати 20–30 г будь-яких горіхів щодня.
   
 • 23:00 25.06.2014
  0 0
  Цитата:Науково доведено, що нежирні молочні продукти добре впливають на стан хворих цукровим діабетом і людей, які мають підвищений рівень холестерину, глюкози крові і артеріального тиску. При підвищеному тиску в раціоні обов’язково має бути багато молочних продуктів. Ця ж рекомендація стосується здорових людей, які прагнуть зберегти хороше самопочуття.


  Цитата:нове століття принесло нові знання: холестерин, який міститься в продуктах (і в яйцях зокрема), не грає вирішальної ролі в розвитку серцево-судинних захворювань. Яйцям ніколи за ступенем шкідливості не наздогнати трансжири.
  Утім, багато яєць теж їсти не можна. Рекомендована норма для здорових людей – 5–7 яєць на тиждень, а за наявності цукрового діабету – 3–4 на тиждень.
   
 • 23:00 25.06.2014
  0 0
  Цитата:У риб’ячому жирі містяться цінні для організму поліненасичені жирні кислоти омега-3, що поліпшують стан судин і знижують рівень жирів у крові. Найбільше цієї воістину чудодійної речовини в лососі, оселедці, скумбрії, сардині, форелі.

  Кардіологи радять їсти таку рибу хоча б двічі на тиждень. Порція риби вагою 55–85 г забезпечує надходження в організм 500–1000 мг кислот омега-3.
   
 • 23:01 25.06.2014
  0 0
  Цитата:Провідні дієтологи і кардіологи світу радять вживати не більше 4 г солі на день. Надмірне вживання солі сприяє розвитку гіпертонії, збільшує ризик інсульту й серцевого нападу. У любителів солоних страв часто розвивається ниркова недостатність. Слід якомога рідше вживати мариновані та засолені продукти.
   
 • 23:01 25.06.2014
  0 0
  Цитата:У жінок, що люблять вживати зелений чай, серцево-судинні захворювання зустрічаються на 31% рідше, ніж у тих, хто п’є чорний чай. Для чоловіків цей показник дорівнює 21%.
   
 • 23:03 25.06.2014
  0 0
  Цитата:Безпечна для серцево-судинної системи доза алкоголю для жінок – 150 мл вина або 350 мл пива на день.

  Для чоловіків – вдвічі більше. Однак щоденне вживання алкоголю може призвести до формування залежності.

  Лікарі рекомендують непитущим людям ставитися до алкоголю як до лікарського або профілактичного засобу, оскільки його надмірне споживання призводить до гіпертонії, ожиріння, раку грудей у ​​жінок і, як уже було сказано, до формування алкогольної залежності.
   
 • 23:05 25.06.2014
  0 0
  Цитата:У Великобританії проаналізували дані здорових людей з шести електронних баз даних із США, Європи, Японії та Австралії щодо наявності в їхньому раціоні клітковини.

  Дані показали, що ризик виникнення серцево-судинних захворювань (ССЗ) або ішемічної хвороби серця (ІХС) неухильно зменшується зі збільшенням у раціоні нерозчинної, фруктової та рослинної клітковини.

  Що стосується розчинної клітковини, зниження ризику ІХС було більш інтенсивним, ніж ризику ССЗ; що стосується злакової клітковини, зниження ризику розвитку ІХС було більшим, ніж зниження ризику ССЗ. Цікаво, що з підвищенням вживання кількості клітковини на 7 г на добу ризик як ССЗ, так і ІХС значно зменшувався.

  Зазначивши, що збільшення у раціоні клітковини пов’язано зі зниженням ризику ССЗ та ІХС, автори дослідження стверджують, що отримані дані підтверджують рекомендації щодо необхідності збільшення кількості клітковини в раціоні.

  Threapleton D.E., Greenwood D.C., Evans C.E. et al. Dietary fibre intake and risk of cardiovascular disease: systematic review and meta-analysis // BMJ. – 2013. – Vol. 347. – f6879.
   
 • 22:49 28.06.2014
  0 0
  Цитата:18 принципів здорового харчування

  До здорового харчування всі приходять по різному. Мало хто вже народжуються з прагненням правильно і раціонально харчуватися, але більшість на такий подвиг йде тільки завдяки різним обставинам. Похитнулося здоров’я, появилася зайва вага – ці факти стають потужними стимулами до зміни харчових звичок і пристрастей. Пропонуємо вам попередити різноманітні розлади організму, які змусять вас турбуватися про своє харчування і перети на здорове харучування вже зараз. Пропонуємо вам ознайомитися із принципами такого харчування.

  1. Людину живить не те, що вона з’їла, а те, що засвоїлося.
  Травлення – це процес, який пов’язаний зі значнними енерговитратами, і організм повинен бути готовий до прийому їжі. Природою встановлений сигнал готовності – почуття голоду. Їжа без почуття голоду не про запас іде. Вона лише перевантажує і засмічує організм. Критерій здорового апетиту – сильне бажання що-небудь з’їсти, навіть найбільш неапетитні речі(шкірка черствого чорного хліба). При думці навіть про таку їжу починається процес виділення слини. Такого голоду не буває відразу після напруженої роботи, після охолодження або перегрівання, після бурхливих емоцій. У цих випадках не варто і сідати за стіл (знавці здорового харчування рекомендують спочатку 20-40 хвилин відпочити). Не хочеться їсти і при різних захворюваннях. І не треба насильно годувати хворих! Організм спеціально економить сили, енергетика перебудовується на боротьбу з хворобою. Як тільки тілу знадобиться їжа, відразу виникне голод. Щоправда, при деяких хронічних захворюваннях справді здорового почуття голоду не виникає, або воно проявляється спотворено.
   
 • 22:49 28.06.2014
  0 0
  Цитата:2. Один з найважливіших принципів – ретельне пережовування.
  Пам’ятайте, що в грудці їжа не засвоюється! Жувати слід до тих пір, поки шматочок не стане рідким. Тоді навіть найбільш важка їжа засвоїться відносно легко. Адже при жуванні відбувається не тільки механічне подрібнення, але і зміна консистенції і початкове розщеплення крохмалів і частково білків ферментами, які містяться у слині.
   
 • 22:49 28.06.2014
  0 0
  Цитата:3. Їжа повинна бути смачною!
  Несмачна їжа погано засвоюється, адже синтезом багатьох травних ферментів керує язик. Зрештою, при справжньому голоді позбавленою смаку здається тільки погана їжа. Натуральна незіпсована їжа, навіть найпростіша, по-справжньому голодними людьми сприймається з радістю. Не варто себе особливо гвалтувати, але не варто і потурати своїм слабкостям.

  4. Снідайте фруктами.
  Найкраще взагалі не снідати або ж обмежуватися фруктами, соками, кисляком, чаєм з трав. З полудня і до вечора можна влаштовувати 2 або 3 грунтовних прийоми їжі. Одні як слід підкріплюються під час обіду та вечері і вживають легку їжу у полудень. Інші обходяться без полудня або без обіду. Деякі люди взагалі їдять раз на день. Головне – не перекушувати в проміжках між їжею. Нехай людина снідає, обідає чи вечеряє, але між цими прийомами їжі шлунок повинен відпочивати. Припустимо, за півгодини-години до істотної трапези з’їдати що-небудь з фруктів або пити соки, але в інший час бажано нічого, крім води, не вживати.
   
 • 22:50 28.06.2014
  0 0
  Цитата:5. Вживайте їжу не пізніше як 2 години до сну.
  Вечеряйте не пізніше, як за 2 години до сну. Саме цього часу потребує організм, що закінчити шлункове травлення і щоб їжа в основному перейшла у кишечник.

  6. Не вживайте шкідливих продуктів.
  Існують особливо шкідливі продукти. Це консерви, особливо м’ясні і рибні, ковбаси, копченості, майонез, кава, какао, чорний чай, Кока-Кола, Фанта і майже всі газовані напої, кондитерські вироби. Бажано уникати також всього солоного, рафінованих рослинних олій, цукру і всіх продуктів, що його містять, столового оцту, спецій, раніше приготовленої їжі. Нарешті, радять обмежити вживання білого хліба з очищеного борошна і шліфованого рису (особливо хворим і малорухливим людям).
   
 • 22:50 28.06.2014
  0 0
  Цитата:7. Їжте фрукти, овочі, злаки, зелень.
  Найкращою їжею для здорового харчування визнані фрукти, свіжі та варені овочі, злаки, зелень. Сюди ж можна віднести і горіхи. Найкраща їжа для дітей – молоко і кисломолочні продукти. Але з віком їх споживання звичайно знижується, хоча деякі люди продовжують вживати цю їжу до глибокої старості. Молоко і продукти з нього протипоказані при таких захворюваннях як хронічний риніт, фарингіт, бронхіт, трахеїт і ін. Непогана білкова їжа – зернобобові, але перетравлюються вони іноді важко, що часто обмежує їх застосування. М’ясо, риба, сир – концентровані білкові продукти. Без них цілком можна обійтися, а якщо і вживати, то хоча б не кожен день. Емпірично виведена норма споживання сиру – до 100 – 150 г за один раз. З жирів найбільщі вершкові і топлене масло, при добрій переносимості рослинна нерафінована олія. Сметана у великій кількості порушує жировий обмін, від цього страждає печінка і з’являються вугрі.
   
 • 22:50 28.06.2014
  0 0
  Цитата:8. Харчуйтеся різноманітно.
  Здорове харчування передбачає вживання широкого спектру продуктів. Бажано харчуватися різноманітно протягом дня і протягом тижня. Скажімо, на обід каша, на вечерю – картопля. Сьогодні – пшоно, завтра – рис і т.д. Деякі люди без жодної шкоди для організму(а, можливо, і з користю) харчуються досить одноманітно, але це вимагає спеціального тренування або спадкової схильності. Монодієти ж зазвичай застосовуються лише на обмежений термін для лікування або схуднення. Втім, після того, як організм звикне до натуральної їжі, він сам буде підказувати, що йому потрібно.

  9. Готуйте їжу з любов’ю.
  Якщо готувати їжу у гніві, страху, роздратуванні, негативні емоції, накладаючись на їжу, будуть псувати її. Їжа вийде неприємною і шкідливою. І навпаки, якщо готувати в хорошому настрої та з любов’ю, їжа стане цілющою і смачнішою.
  http://how-to-do.org/pryncypy-zdorovogo-harchuvannya/
   
 • 22:51 28.06.2014
  0 0
  http://bonduelle.ua/ovochi-korysne-harchuvannja
  Цитата:Якщо у вашій дієті багато овочів – це джерело гарного настрою кожного дня, а у тривалій перспективі така дієта може запобігти серйозним захворюванням. Овочі чудово підходять як гарнір до різних страв. Їх можна підсмажити, тушкувати, фарширувати, смажити на грилі або запікати у духовці – вони завжди смакуватимуть казково і є особливо корисними для дітей.
   

Про здорове харчування

Наші Друзі: Новини Львова