Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 26 січня 2021 року

Для вступників. Хроніка

Переглядів: 2728
Додано: 04.06.2010 Додав: Андрік746  тем: 3
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 14
 • 01:54 04.06.2010
  0 0
  Хроніки мого вступу. Літо 2009-го.

  Зараз всі мої знайомі вступники заворушилися: почалося ЗНО, а значить, з цього моменту вони офіційно починають свою вступну кампанію, тема вступу до вищого навчального закладу знову виходить на передній план. Ще минулого року я сам був на їхньому місці, а тому почав згадувати, як поступали в 2009-му. Можливо, хроніка мого вступу стане корисною для когось, особисто для мене цей період глибоко врізався в пам’ять і приніс надзвичайно багато вражень і, мабуть, нового досвіду.

  Літо 2009-го видалось для мене повним різних людей, нових облич, масштабних міст і брукованих містечок, хороших університетів і не дуже, повним кольорових фотографій і не таких кольорових документів, паперів, форм, заяв, повним треків Good Charlotte, Fall out boy, Three Days Grace і багато панку… ще ніколи я стільки не подорожував Україною, ще ніколи стільки не переживав. Літо 2009-го.

  Results
  Результати

  В першу чергу на думку спадає те, що тести виявилися на багато легшими, ніж очікувалося, а точніше, результати були значно вищими. З свого боку скажу, що хто на скільки готувався, на стільки й здав, тому про необ’єктивність оцінювання ніхто і не заїкався.

  Почалося. А почалося очікування. Час до тесту летів надзвичайно швидко, а от після…. Перше очікування – це очікування офіційних правильних відповідей. Далі очікування результатів, які мали з’явитися на сайті. З результатами прийшла ейфорія – ейфорія звільнення, свободи, планів на майбутнє, усвідомлення неприв’язаності більше до одного місця, необмеженості можливостей. Я, як і більшість знайомих, отримав високий бал. В цей час, здається, не було іншої теми для розмов у абітурієнтів, крім: «Шо здавав? На скільки здав? Куди хочеш подавати?»

  Lines
  Черги

  Я хотів поступити на юридичний (історія і укр.мова). Пріоритетними обрав Київ та Львів (також Луцьк, Одеса і Чернівці). Проблема підготовки усіх пакетів документів забрала досить багато сил, часу, грошей і трафіку. Ретельно перечитувалися умови вступу до кожного закладу. Тоді подавали заяви в необмежену кількість ВНЗ і ще й на всі факультети, що стало причиною масових черг і повного хаосу на Вступ.інфо в списках абітурієнтів. Черги – це взагалі окрема тема, таке враження, що люди стають дикими, кожен ламається один перед одним, епіцентром конфліктів завжди виступали «мамаши», бо ж їхнє дитя завжди має найперше право вступу, черги – це пекло, найгірше з усього, що було зі мною того літа (якщо додати час, проведений безпосередньо у чергах, то для мене він склав приблизно діб 7-8, включаючи подачу оригіналів).

  Perks
  Пільги

  Найбільш насичений період – це подача оригіналів, тоді все і вирішується. Ейфорія закінчилася після знайомства з особливою «привілегійованою» категорією вступників – з пільговиками. Пільговик – це абітурієнт, який в будь-якому випадку стоятиме в списку зарахованих перед тобою, бо закон легітимізував його право на це, що забезпечується купленою довідкою про входження в пільгову категорію. Так. Коло почало звужуватися. Чомусь всі й одним махом пільговики не захотіли йти на будівельників, інженерів, на інші технічні напрямки (там складно), не пішли й на соціологів, філософів, істориків, вчителів (там не престижно), зате пішли на міжнародні відносини, на юристів, економістів…

  Nonsense
  Абсурд

  Луцьк. В своєму місцевому університеті я займав перше місце за рейтингом по балах, проте був приблизно 40-50 у списку (20 державних місць), тобто переді мною були тільки пільговики. До останнього моменту я вважав, що не вступлю у наш ВНУ. Під кінець терміну подачі оригіналів батьки через знайомих вибили інформацію про те, що виділять додаткові місця на юридичний, тому довго чекали, але інформація не з’являлася (в останній день подачі оригіналів мені таки передзвонили і повідомили, що я пройшов, там виділили 2 додаткових місця; склалося так, що люди з високими балами забили на юридичний в Луцьку, бо розуміли ситуацію з пільговиками, вони переписували заяви на історичний чи на політологію і т.д., а ці два місця отримали ті, хто вже оплатив контракт і подав оригінали документів).

  Почав зважувати усі варіанти, бо ситуація кожен день змінювалася, впевненість в успішності вступу розвіювалася. В такій ситуації починаєш накручувати себе, що заклад, в який швидше за все потрапиш точно кращий за всі інші можливі варіанти, має найбільше плюсів і т. д.

  Hopelessness
  Відчай

  Львів. Кожен день просиджував на www.vstup.info по кілька годин. У Львові було 145 державних місць (102 пільговика, я 180-й). Дійшло до того, що я почав звіряти списки західноукраїнських і київських ВНЗ: якщо абітурієнт проходив у Могилянці чи КНУ, викреслював його з львівського; якщо не входив в 145 бюджетників, але стояв переді мною і був іногороднім – теж викреслював (надіявся на те, що не ризикне втрачати державне місце у своєму місті); потім пробив списки пільговиків, які вже подали оригінали в Луцьк – теж викреслив їх з львівських списків. В результаті я прорахував, що вірогідність потрапляння мого вступу на бюджет досить велика, крім того мав ще запасний варіант – Одесу, там термін подачі оригіналів документів закінчувався на кілька днів пізніше.

  Отже, я сів на першу маршрутку до Львова, там теж був один день в запасі. В дорозі мені зателефонували з Києва, сказали, що я проходжу на бюджет. Моя смс другу: «Сьогодні зранку поїхав в Львів подавати оригінали, шоб якшо не пройду, завтра забрати і завезти в Одесу. За 2 км до Львова дзвонять і кажуть, шо я пройшов в Київ. Я приїжджаю на автостанцію і їду назад в Луцьк. Історія про те, як я сматався в Львів і назад всього за 7 год))) вночі їду в Київ…». Пізніше з’ясувалося, що я таки поступив би до Львова, якби тоді довіз документи.

  Fuck
  Непорозуміння

  Київ. Черга. Здав відразу оригінали в прийому (велика помилка). Знову з смс: «День другий. Виявилося, шо подзвонили «ви пройшли на бюджет» крім мене ще 15 людям, а місць 1-2, чи вони дійсно появляться (місця), буде відомо завтра. Я маю ночувати, шоб встигнути забрати оригінали. А з Києва, якшо кидануть, а вони кидануть)), зразу поїду в Одесу! Я бл@ть ох@єваю з цього всього! З оптимізмом дивлюся в майбутнє…». На наступний день знов не було ніякої інформації, ночував ще одну ніч в родичів. Дійсно, зателефонували крім мене ще кільком людям, коли насправді не пройшов жоден. На третій день декан заявила, що ніяких місць не буде. Я то мав страховку, а от була одна дівчина, яка після того дзвінка забрала оригінали з КНЕУ, куди пройшла на державне, а назад їх вже не приймали, не знаю навіть, як далі склалася її доля, мабуть, мусили йти на контракт. Батьки починали говорити про позов до суду.

  Що можна ще сказати про Київ? Минулого року там ходив міф про те, що так як дуже багато пільговиків, то встановлюватиметься прохідний бал (приблизно 393-395), і якщо ти його перевершиш, то точно пройдеш на бюджет. Міф залишився міфом.


  Зараз я закінчую перший курс ОНЮА. Не можу сказати, що дуже жалію про Київ, трохи жалію про Львів. Але так вже склалося. Надіюсь, написане допоможе комусь з цьогорічних абітурієнтів уникнути аналогічних помилок, провокацій.

  Історія про систему, про те, як держава може об’єбати тебе на кожному кроці; про те, що іноді виникають ситуації, які не залежать від людини, навіть якщо вона доклала максимум зусиль для їх втілення; історія з життя одного абітурієнта, яка зробила з нього циніка. Хай вам щастить.

  True story
   
 • 02:23 05.06.2010
  0 0
  Андрік, дуже класно написано!
  Але чого ставати циніком, ех у ваші то роки?! Я навіть заздрю всім цим молодим людям, що можуть подавати документи, куди їм заманеться.
  З блатними, я впевнена, завжди можна було зустрітися ще задовго до вступу, у школі. З часом, сподіваюсь, нова система почне працювати ліпше, і гарним людям буде легше. Не жалкуйте ні за чим. Насолоджуйтеся Одесою і тим, що зараз є, щоб потім не жалкувати за цим чудовим часом. Все залежить не від міста, а від тих людей, з якими ви будете проводити свій час.

  Хай щастить!
   
 • 10:53 05.06.2010
  0 0
  Цитата:
  Perks - Пільги
  Мабуть це privileges або preferences.
  Цитата:
  Hopelessness - Відчай
  Може despair тут краще підходить.
  Цитата:
  як держава може об’єбати тебе на кожному кроці

  Нічого, вивчитеся на юриста, настане ваша черга
  Цитата:
  яка зробила з нього циніка

  Ви просто зробили правильні висновки з подій, може це краще, аніж залишатися сопливим романтиком. Справжнім циніком станете вже після закінчення ОНЮА
   
 • 15:13 05.06.2010
  0 0
  нє... краще романтичним циніком чи цинічним романтиком - два в одному все вигідніше...
   
 • 15:16 05.06.2010
  0 0
  а в цілому - ну для чого пільговики? хтось бідний-хворий-нещасний, то він має право більше бути студентом безплатно? логічніше було б не допускати багачів до бюджету - от зась алігархам... вдупудатам і тим шо з ними
   
 • 14:39 07.06.2010
  0 0
  До: pansy - #196418

  я ні за чим і не жалкую зараз. тоді, коли я поступав, то не мав жодного уявлення про те, як поступали абітурієнти в 2008, звідси й ідея про хроніку. от
   
 • 14:40 07.06.2010
  0 0
  До: SS. - #196424

  згоден
   
 • 14:42 07.06.2010
  0 0
  До: marysienka - #196425

  давно вже вибрав цей варіант для себе

  До: marysienka - #196426

  маю на потоці 1-2 реальних пільговиків, а всі інші.......
   
 • 17:13 08.06.2010
  0 0
  хєхє, десь я це уже бачила
   
 • 23:29 08.06.2010
  0 0
  Цитата:
  Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси інформує про направлення на навчання від Пенсійного фонду України до Київського національного авіаційного університету (за фахом «Комп’ютерна інженерія», «Безпека інформаційних і комунікаційних систем») на денну форму навчання.
  Усі випускники шкіл, які бажають навчатися у Київському національному авіаційному університеті за державним замовленням, можуть звертатися
  http://www.odessa.ua/ua/news/27920/

  Ось така конкурентна боротьба.
  Це вже свідчить, що юристами/економістами наїлися, працювати немає кому.
   
 • 14:40 09.06.2010
  0 0
  До: RIN@ - #196465

   
 • 00:10 08.12.2015
  0 0
  Добрий вечір всім,так як я творча людина,то полюбляю літературу,а саме художньою літературою)
  І мій вибір пав на художній журнал "Дніпро" www.dnipro-ukr.com.ua як на мене то дуже чудовий журнал) www.dnipro-ukr.com.ua як на мене то дуже чудовий журнал) http://www.dnipro-ukr.com.ua/anons.html


   
 • 01:31 08.12.2015
  0 0
  В журналі Дніпро ви можете знайти безліч літературних конкурсів, аналітичні статті різноманітного спрямування, проблемні нариси, аналіз одного з художніх творів, опублікованих в журналі)
  http://www.dnipro-ukr.com.ua/
   
 • 01:46 08.12.2015
  0 0
  В журналі Дніпро ви можете знайти безліч літературних конкурсів, аналітичні статті різноманітного спрямування, проблемні нариси, аналіз одного з художніх творів, опублікованих в журналі)
  http://www.dnipro-ukr.com.ua/
   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Для вступників. Хроніка

Наші Друзі: Новини Львова