Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 22 січня 2021 року

Новини метареальності (фантастика, футурологія, незнане)

Переглядів: 11985
Додано: 30.04.2009 Додав: Spacer  
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 75
 • 17:34 30.04.2009
  0 0
  Лаурети Nebula-2009:

  1. НАЙКРАЩИЙ РОМАН – Урсула Ле Гуїн: «Прозріння» (Powers) – третя книга циклу «Легенди західного узбережжя» (Western Shore)
  2. Найкраща повість – Кетрін Азаро: The Spacetime Pool
  3. Найкраща новела – Джон Кессел: Pride and Prometheus
  4. Найкраще оповідання – Ніна Кіріка Гоффман: Trophy Wives
  5. ГРАН-МАСТЕР – Гаррі Гаррісон

  Премія “Небьюла» була заснована в 1965-му році, її першим лауреатом став Френк Герберт, що отримав її за славнозвісну «Дюну». В минулому році в головній номінації переміг Майкл Чабон з романом «Союз єврейських поліцейських». Загалом переможця обирають члени Американської асоціації письменників-фантастів, яка нараховує 1500 членів.   
   
 • 14:07 02.05.2009
  0 0
  * * *
  У вас вже є телевізор з рідкокристалічним або плазмовим екраном? Ви підключені до кабельного оператора? Виходить, цілком можливо, що за вами спостерігають спецслужби - через екран телевізора.
  Це зовсім не фантастика, а технологія Omniscience ("Всевідання"), розроблена в 2000-му році американською науково-дослідною корпорацією FICTUM (Factual Integrated Collection and Trends Unification Methods) і запатентована в 2001-му році як "метод відновлення зображення за допомогою реєстрації інтенсивності й фази відбитого модульованого випромінювання розподіленого двовимірного набору світло випромінюючих елементів". Про технологію стало відомо зовсім недавно, тому що спецслужби США засекретили всі матеріали проекту (який створювався для телекомпанії NeoBroad з метою моніторингу глядацької аудиторії), а з розроблювачів взяли підписку про нерозголошення на сім років; строк підписки минув в 2008-му...

  СПРАВА МАКЛАУДА ЖИВЕ Й ПЕРЕМАГАЄ!

  У Великобританії оголошений лауреат престижної щорічної премії Артура Кларка (Arthur C. Clarke Award), що вручається за кращий здобуток у жанрі наукової фантастики. В цьому році премію отримав Ян Маклауд (Ian R. MacLeod) з романом «Пісня часу» (Song of Time).  До шорт-аркушу цього року входили також «Анафема» (Anathem) Ніла Стівенсона (Neal Stephenson), що отримав премію Кларка в 2004-му році, «Тиха війна» (The Quiet War) Статі Макоулі (Paul McAuley), «Будинок сонець» (House of Suns) Аластера Рейнольдса (Alastair Reynolds) і «Маргарити» (The Margarets) Шеррі Теппер (Sherri S Tepper).
  Дія «Пісні часу», четвертого роману Маклауда, відбувається наприкінці XXI століття. Головний герой книги — старий скрипаль, що, готуючись перейти у віртуальне життя, рятує потопельника на березі Корнуолла.
  Маклауд отримає символічний приз в 2009 фунтів. До Маклауда лауреатами премії, що вручається з 1987-го року, ставали такі автори, як Маргарет Етвуд, Джефф Нун, Брюс Стерлінг, Крістофер Пріст і Чайна Мьєвіль.

   
 • 15:56 04.05.2009
  0 0
  А ЩО ЦЕ ВИ ТУТ РОБИТЕ?.. D]

  Президент Уганди Йовері Мусевені закликав африканців полетіти на Місяць, аби довідатися, чим розвинені країни займаються у відкритому космосі, повідоміло BBC.
  «Американці були на Місяці, і росіяни теж були. Китайці й індійці туди теж незабаром полетять. Африканці — єдині, хто застряг тут, на Землі», — заявив президент, виступаючи перед провідними юристами країни.
  «Ми туди прилетимо й скажемо: «А що це ви, народе, отут робите, а?», — зазначив він.
  Мусевені додав, що мешканцям Уганди не під силу самотужки долетіти до Місяця, але якщо країни Східної Африки об’єднаються, то вони точно виберуться до космосу...

  * * *

  Новий фільм за мотивами твору Джона Рональда Руела Толкієна "Володар кілець" був презентований 3-го травня британській публіці на Лондонському фестивалі шанувальників фантастики й фентезі. Це некомерційне кіно і його міг подивитися кожний бажаючий. Також кожний бажаючий зможе зовсім безкоштовно скачати її з Інтернету.
  "Полювання на Горлума", а саме так називається фільм, зняли не професіонали, а звичайні фанати "Владаря кілець". Творці "Полювання на Горлума" особливо підкреслюють, що фільм був знятий за мотивами книг Толкієна. Події в ньому відбувається до основних подій, які описані в трилогії. Варто зазначити, що ця перша подія подібного рівня. Раніше шанувальникам фентезі не вдавалося зняти настільки якісних картин. Хоча ця стрічка й триває всього 40 хвилин, вона буяє спецефектами, а костюми акторів мало, чим уступають, тим, що використовувалися в екранізації Пітера Джексона. Домогтися настільки високої якості вдалося завдяки роботі декількох десятків щирих шанувальників "Володаря кілець", передає радіостанція "Ехо Москви".
  На зйомки цього фільму було витрачено всього 3 тис. доларів, тоді як екранізація "Володаря кілець" Пітером Джексоном обійшлася в 300 млн. доларів.

  Beauty Trend: Волосся - Весна-Літо 2009
  Філіп Лім розмірковував про «жорстокий романтизм», а сестри Малліві з Rodarte казали, що надихалися «пошуками життя в космосі» - обидва підходи знайшли захоплююче вираження в нових футуристичних укладаннях волосся. Рецепт простий та ефектний: високі зачіски, шиньйони й пучки в дусі наукової фантастики...

   
 • 13:42 05.05.2009
  0 0

  До: Spacer - #167481

  Цитата:
  У вас вже є телевізор з рідкокристалічним або плазмовим екраном? Ви підключені до кабельного оператора? Виходить, цілком можливо, що за вами спостерігають спецслужби - через екран телевізора.     

  ту частину "технології", що намагається використати TFT панель як CSD фото-матрицю Ви описали... Думаю і без об’єктиву обійдеться...
          Єдине, що непокоїть: який виробник ТВ так себе підставлятиме, щоби впроваджувати в ел-схеми:
  1) модулятор;
  2) передавач...
  і під’єднуватиме їх виходи до кабельного входу...
          А якщо мова про зняття з кабелю інфо, яка наводиться телевізором у вигляді завад, то хто ж Вам винен, що поважні справи обговорюєте в приміщеннях прохромлених кабелями і працючим ел обладнанням?
   
 • 13:45 05.05.2009
  0 0

  До: Spacer - #167564

  Цитата:
  На зйомки цього фільму було витрачено всього 3 тис. доларів, тоді як екранізація "Володаря кілець" Пітером Джексоном обійшлася в 300 млн. доларів.

  голівуд вже, мабуть, шукає наймавців-вбивць
   
 • 14:00 05.05.2009
  0 0
  До: Bobua - #167612


  Цитата:
  А якщо мова про зняття з кабелю інфо, яка наводиться телевізором у вигляді завад, то хто ж Вам винен, що поважні справи обговорюєте в приміщеннях прохромлених кабелями і працючим ел обладнанням?


  Технологія заснована на тому, що транзистори екрана можуть працювати не тільки як керуючий зображенням елемент, а і як світлочутливий сенсор. Досить дистанційно прошити декодер кабельного телебачення, і екран телевізора перетворюється в екран спостереження за всім, що відбувається в кімнаті…

  Так, треба таки слідкувати за станом набелів та декодерів
   
 • 15:43 06.05.2009
  0 0
  * * *

  Компанія 1С відправила до друку гру «Зоряні вовки 2: Громадянська війна».
  Це є продовження популярної стратегії в реальному часі з рольовими елементами. Оригінальний масштабний сценарій, сюжетно пов’язаний з першою частиною міжгалактичної епопеї, дозволяє гравцеві впливати на розвиток подій і визначити один з безлічі варіантів кінцівки. Свобода пересування, свобода вибору завдань, свобода у формуванні команди - мир Зоряних Вовків чекає своїх героїв.

  * * *

  Точне місце появи сучасної людини на нашій планеті встановили американські вчені - 12.5 градусів східної довготи й 17.5 градусів південної широти. Зараз у цьому районі південно-західної Африки проходить границя між Намібією й ПАР. Дане відкриття зробили американські вчені з університету Пенсільванії. Також стало відомо місцезнаходження земного Раю, де вперше з’явилася сучасна людина. Правда, учені встановили, що в сучасних людей було не два споконвічних предки, а 14. Саме стільки виявлено серед сучасного населення Африки генетичних груп, що відрізняються друг від друга. Математична модель показує також, що людство відбулося від єдиного плем’я, чисельність якого не досягала й 150 членів. Дослідження також показали, що до 15% від нинішнього населення Європи мають прямі генетичні зв’язки із давніми людьми, що жили на юго-заході Африки.

  * * *

  Різкій критиці піддалися структури США, відповідальні за проведення так званої кібервійни. Генерал-лейтенант Кейт Александр нагадав, що Америка має бути лідером в кибервійні, в той же час відстоюючи конституційні права громадян. У доповіді Конгресу США Александр та інші військові визнали, що кібервійна поки що не ведеться належнимчином: структура підрозділів застаріла, Пентагон не встигає за новими технологіями, відстає від конкуруючих держав. Вважається, що Пентагон витратив 100 мільйонів доларів за останні півроку на відбиття й усунення наслідків кібер-нападів з боку “якихось утворень”. У США “якісь утворяення” вса частіше ототожнюють з Китаєм. Доречно нагадати, що й Україна не пасе тут задніх. Чого варта лише нещодавня вдала атака на державні сайти Заходи, здійснена з території нашої країни!
   
 • 14:49 07.05.2009
  0 0

  монітороспостереження

  До: Spacer - #167618

  Цитата:
  Технологія заснована на тому, що транзистори екрана можуть працювати не тільки як керуючий зображенням елемент, а і як світлочутливий сенсор.

  о... цей опис вже людськіший Мож і посперечатись
          Дивно... Тоді виходить, що керуючі (пікселами) елементи (напр., транзистори) мають були водночас і приймаючими та підсилючими!!!... А це вже може свідчити про підлотність виробника... Бо погодьтесь, що
  1) норм транз до пікселя (може то він світлочутливий?) має бути під’єднаний колектором чи емітером, але ж не базою!
  2) якщо база транзів світлочутлива сама по собі, то її тре ховати від зовн світла (хоч би й для того, щоби не псувало зображення)...
       Але тоді виходить, що вони по два транза впихнули до пікселя... а я той другий не замовляв....!!!
       І мало того... прийнятий і підсилений сигнал тре чимось обробляти...
       Припустімо що транз один... То чому він видає на базі сигнал модульований засвіткою пікселя??? Чому контролер пікселів приймає ті сигнали, якщо його пряма робота — лише контролювати, тобто видавати сигнал... Бр.......


  Цитата:
  Досить дистанційно прошити декодер кабельного телебачення, і екран телевізора перетворюється в екран спостереження за всім, що відбувається в кімнаті…

  Так, треба таки слідкувати за станом набелів та декодерів

  ... втішає лише те, що вони, з Ваших слів, ще не вбудовують передавач
   
 • 14:53 07.05.2009
  0 0

  До: Spacer - #167710

  Цитата:

  Точне місце появи сучасної людини на нашій планеті встановили американські вчені - 12.5 градусів східної довготи й 17.5 градусів південної широти.

  мінути й секунди не вказані... тому не точне

  Цитата:
  Різкій критиці піддалися структури США, відповідальні за проведення так званої кібервійни.

  Це та війна а якій діти через комп ігри керують роботами?
   
 • 15:07 07.05.2009
  0 0
  До: Bobua - #167774

  Цитата:
  Це та війна а якій діти через комп ігри керують роботами?

  Гірше (а, може, й краще) - це та війна, в якій діти керують державами
  Щодо транзисторів та такого іншого - здаюсь *підіймає обидві руки, шморгаючи носом* Я лише передаю інформацію і постійно вражаюсь вашій ерудиції у всіх царинах органічного й неорганічного життя цієї планети
   
 • 17:01 07.05.2009
  0 0
  Новий фільм від Питера Джексона, відомого своєю грандіозною трилогією "Володар кілець", - "Район ¹9", у якому він виступив як продюсер, вийде в прокат у серпні. Донедавна, крім одного дивного постеру із зображенням якоїсь мухи, перекресленої червоним хрестом, про стрічку не було відомо нічого. Сюжет майбутньої картини Джексон тримав в найсуворішому секреті. Відомо було тільки, що це буде фантастика. І от у Мережі з’явився перший тізер до фільму. Виявляється, події фільму відбуваються в Південній Африці, де інопланетяни, що висадилися там пару десятиліть тому, змушені жити в певному районі (Nr.9) і боротися за виживання, тому що уряд не поспішає давати їм воду та електрику. Тобто, фільм про ксенофобію не до когось там, а до самих НЛО. Картина знятаза мотивами короткометражної псевдодокументальної стрічки «Вижити в Йобурге» («Alive in Joburg»), автором якої є Ніл Бломкамп.

  * * *

  З 14-го травня в прокаті 3D-анімація «Битва за планету Терра» (США). В далекому майбутньому люди, споганивши планету Земля й зробивши життя на ній неможливим, починають зазіхати на інші місця у Всесвіті, куди б вони змогли переметнутися. Розв’язавши війну з Марсом та Венерою, і переконавшись, що їхнє існування там неможливо, люди зупинили свій вибір на прекрасній планеті Терра. Однак її жителі - терріанці - не збираються здаватися без бою. З початку «Битва за планету Терра» виглядає звичайною дорогою мультяшкою, в якій окрім космічних батальних сцен милуватися нема чим. Але поступово на передній план виходить підводний плин історії - виявляється, для того, щоб урятуватися в апокаліпсисі, що насувається, людям, потрібні не супертехнологічніе бластери й високоточні лазери, а такі архаїчні речі як любов, дружба, гідність і вдячність. Звучить банально, але авторам цієї картини вдалося підвести глядачів до цього висновку максимально не фальшивим способом. За своєю суттю «Битва за планету Терра» - це взагалі філософська картина, полотно про творення й чесноти, які допоможуть людству вижити.

  * * *

  Науковці з Гавайського університету перевірили одну з гіпотез, пов’язану з феноменом чорної матерії. Вчені прийшли до висновку, що у Всесвіті існує якась подоба «будівельного риштування», на базі якого відбувається формування галактик. Виявилося, що космічні об’єкти з’являються вздовж гігантських волокон чорної матерії, які створюють свого роду каркас.

  В Росії, як завжди…

  Електронні браслети місцевого виробництва для контролю над деякими категоріями засуджених, можуть з’явитися в Росії до кінця цього року. В рамках цього експерименту більше 200 засуджених у Воронезькій області вже носять електронні браслети європейського виробництва. Браслети використовують чотири кримінально-виконавчі інспекції, а також одне колонія-поселення. Браслет не можна зняти або перепрограмувати, що дозволяє в будь-який момент визначати, де перебуває засуджений, котрий не був присуджений до позбавлення волі, і застосовувати відповідні міри у випадку порушень. Спроба зняти браслет може обернутися для засудженого реальним позбавленням волі.


  На Землю впала ракета з останками 16 чоловік!

  Ракета SpaceLoft XL, що мала підняти на суборбітальну висоту експериментальні прилади, а також прах 16 чоловік, зазнала аварії й звалилася на землю. Проблеми почалися через 10 секунд опісля старту, а потім вантажна частина зненацька відділилася й упала. Зміст вантажного контейнера не постраждав. Його вдалося виявити й повернути "клієнтам". Представник Celestis запевняє, що буде організований новий політ. Розривати відносини з компанією UP Aerospace, що провалила запуск, похоронна контора не має наміру. Нагадаємо, піонер в організації "космічного похорону" американська компанія Celestis оголосила про прийом замовлень на розміщення кремованних останків на Місяці. Вартість відправлення символічної порції попелу померлого вагою в один грам становить майже 10 тисяч доларів.
   
 • 14:06 08.05.2009
  0 0


  про стеження

  До: Spacer - #167779

  Цитата:
  Гірше (а, може, й краще) - це та війна, в якій діти керують державами   

  через комп чи напряму?

  Цитата:
  Щодо транзисторів

  шось я ніяковію ... і сподіваюсь, що то не побачить "електронік" якоїсь іншої спеціалізації, який після ВШ займався саме плівковими мікротранзисторами та ще й TFT монами ... якщо, звісно, в У. хоч десь тим займаються
         

         Втім одне повинні розуміти також і Ви, хоч і не "електронік". Якщо керуєте якимось пристроєм, то на кермо ж не повинна надходити зовнішня дія (та ще й підсилена). Не знаю як воно в машинах, але якщо кермо й опирається, то це має бути просто-напросто інерційність системи в роботі (== час затримки пікселів == час рекції матриці мон-у). Переверніть машину на дах — вітер же ж не повинен крутячи колесами крутити ще й кермо . Хоч би й тому, що машина не є пристроєм для переробки вітру в рухи керма чи в бензин. А навіть якщо крутить, то
  1) то має бути незрівняно легше аніж якби таке робив бенз рушій;
  2) в механіці це може мати розумне пояснення — всі мех зв’язки двонапрявлені крім як у випадку спеціального блокування (як, напр., в лічильниках)).         Якщо виробник монітора таки якогось дідька зробив мон 2 в 1, то він і продавати повинен його дорожче: як мон + сканер ... якщо хтось на таке спокуситься... але здається таки спокушаються: читав щось в Інеті про фотання моном аркушів... думав дурниця, але схоже таки обклали нас зусебіч .
         По ICTV в програмі проZікаве розказувати про прослуховування через мобілки (приходить повідомлення, ви не подумавши встановлюєте, а далі воно вже саме набиратиме потрібний йому номер)
         Ви розповіли про перегляд в приміщеннях.
         В фільмі, зд., теорія звови розповіли про перегляд з супутника...

         І де лишень стільки "азабочєних" стеженням взялось???
   
 • 14:15 08.05.2009
  0 0

  До: Spacer - #167784

  Цитата:
  люди, споганивши планету Земля й зробивши життя на ній неможливим, починають зазіхати на інші місця у Всесвіті, куди б вони змогли переметнутися. Розв’язавши війну з Марсом та Венерою, і переконавшись, що їхнє існування там неможливо, люди зупинили свій вибір на прекрасній планеті Терра.

  шось тут не теє з планетографією, Вам не здається?
  ... та й з відомою історією сусідніх планет, до речі, теж

  Цитата:
  В Росії, як завжди…

  Електронні браслети місцевого виробництва для контролю над деякими категоріями засуджених, можуть з’явитися в Росії до кінця цього року.

  Браслет не можна зняти або перепрограмувати, що дозволяє в будь-який момент визначати, де перебуває засуджений, котрий не був присуджений до позбавлення волі, і застосовувати відповідні міри у випадку порушень. Спроба зняти браслет може обернутися для засудженого реальним позбавленням волі.

  схоже на GPS на шару якщо звісно є зворотній зв’язок
  Хоча... добре якщо засудять десь в мандрівному ("туристичному") краї, а інакше...
   
 • 15:34 08.05.2009
  0 0
  Знімальну групу к/ф «Ученик Чародія» (фільм знімається в Нью-Йорку, у головній ролі – Ніколас Кейдж) переслідують автомобільні аварії (видимо, на знімальний майданчик залетів невпокоєний дух стівенкінгівської "Христини"). Тут вже другий раз за тиждень відбулося ДТП. Через те, що всі "Феррарі" закінчилися ще під час першої аварії, зараз задіяні позашляховики. Жарти жартами, але ще одна аварія й фільм потрапить до списку "проклятих", яким вже позначені такі стрічки, як, наприклад, "Омен" і "Полтергейст". І хто б міг подумати що зйомки історії за мотивами мультфільму з Мікки Маусом можуть виявитися такими драматичними!..

  * * *

  Ватикан, який три роки тому оголосив "Код да Вінчі" антихристиянським пасквілем, що ображає Бога, нарешті перервав своє важке мовчання й прокоментував сіквел фільму за назвою «Янголи й демони», поставлений по книзі все того ж опального Дена Брауна. Дивно, але римські священики вважають його "необразливим". Більше того, церква великодушно називає фільм, нехай і наповнений стереотипами й неточностями, "масштабної й розумно проведеною комерційною операцією". Роботу оператора вона проголошує "чудовою", режисуру Хаварда "енергійною й звабною", а реконструйовану в Голівуді базилику Святого Петра так і зовсім — "чудовою".У фільмі, що виходить у прокат на наступному тижні, йдеться про те, що офіційний Ватикан виписує зі Штатів професора Роберта Ленгдона (його знову грає Том Хенкс), щоб він розслідував викрадення чотирьох кардиналів, і той незабаром доходить висновку, що все це справа рук таємної організації "Іллюмінати", що насправді затіяла злодіяння куди більш масштабні…

  * * *

  Завдяки Інтернету кожний з нас може примірити на себе роль творця Всесвіту. Це можна легко реалізувати за допомогою стартапа Kidlandia. Він дозволяє побудувати свій віртуальний мир, населити його персонажами й виділити кожному його власні володіння. Карту своєї казкової країни можна замовити і в паперовому варіанті. Автором проекту є Брайан Бакус (Brian Backus), що вже декілька років займається розробкою мап світів фентезі за індивідуальними замовленнями. Кількість замовлень для створення таких карт, незважаючи на вартість до $2 тис., вже досягла межі можливостей підприємця…


  Кажемо ж: в Росії, як завжди!

  У Змеїногорському районі Алтайського краю РФ відбулося НП: на дах багатоквартирного двоповерхового житлового будинку в селі Баранівка впав фрагмент космічної ракети. Як повідомили в Головному керуванні МНС по Алтайському краю, потерпілих немає. На місці подій працює спеціальна комісія. Алтайський край, розташований поблизу казахського степу, взагалі перетворюється на смітник російської космонавтики. Обурені подібною обставиною місцеві пастух Борис Урматов і селянин Сергій Казанцєв у березні минулого року подали в суд позов з вимогою відшкодувати збитків розміром в 30 тисяч євро, нанесений Роскосмосом. За оцінками фахівців Інституту авіакосмічних систем при технічному університеті Баруншвейга, на цей час навколо Землі обертається в цілому до 150 млн. створених людиною об’єктів діаметром більше одного міліметра. Найбільше об’єктів штучного походження «значиться» за Росією. На другому місці – США. Замикає трійцю космічних сміттярів Китай.


  Іуда на осиці смикається…

  Житель шахтарської столиці Донецька і яскравий представник українофобської фантастики Федір Березин («Війна-2010. Український фронт») став першим і поки що єдиним українським лауреатом премії за кращий здобуток у жанрі російськомовної наукової фантастики, заснованої в 2004-му році класиком жанру Сергієм Павловим, автором відомої «Місячної веселки». Диплом і золотий нагрудний знак талановитому українофобу принесла книга «Війна 2030. Прапори наших дітей», що оповідає про світову битву за останні запаси нафти. Перемагає, природно, Росія....

   
 • 15:42 09.05.2009
  0 0
  Японія, що програла Другу світову війну, випускає новий фільм-аніме, в якому радянські піонери з паранормальними здібностями воюватимуть із примарами, насланими нацистськими спецслужбами. Режисером стрічки став Есіхару Асіно, художником-постановником - Хірофумі Накато, а музику написав японський діджей Краш. Дія фільму "Перший загін" починається в 1942-му році. З сюжетом піонери, що володіють, як уже зазначалось, надздібностями, мають врятувати Радянську Батьківщину в боротьбі з примарами тевтонських лицарів, яких викликала легендарна секретна нацистська організація "Аненербе".

  * * *

  Кіностудія «20 Century Fox» підтвердила інформацію про запуск нового проекту по всесвіту Людей Х. Опісля Росомахи, свій власний фільм отримає балакучий супергерой - Дедпул. Дедпул, відомий у миру як Вейд Вілсон, по праву вважається одним з найпопулярніших персонажів всесвіту Marvel. За легендою, Вілсон, умираючи від раку, погоджується стати учасником урядового експерименту «Зброя Х». Це не тільки виліковує його від хвороби, а й робить невразливим. Окрім фільму про Дедпула, готується до запуску й ще один фільм у всесвіті Людей Х - стрічка про Магнето - ватажка табору мутантів. Ну й не варто забувати про продовження вже знятої історії про Росомаху, про що недавно заявив особисто Хью Джекман.

  * * *

  Ветерани нової хвилі «Echo & The Bunnymen» відсвяткують перевидання свого класичного альбому «Ocean Rain», відправивши копію платівки у космос. Ця місія покладена на американського астронавта Тімоті Копру (Timothy Kopra), що прийме свою вахту на Міжнародній космічній станції 13-го червня.

  * * *

  Минулого тижня колектив KGB, тобто "Karostas glabsanas biedriba" (або "Товариство порятунку Військового містечка"), в Латвії запросив журналістів до старої радянської гауптвахти містечка Кароста, щоб презентувати нові пропозиції, підготовлені до туристичного сезону. Основною туристичною фішкою стане прогулянка "Слідами мисливців за примарами". Це — головна новинка сезону. Справа в тому, що в лютому тут побувала знімальна група з США, з каналу наукової фантастики, де виходить цикл науково-фантастичних передач «Ghost Hunters». Фахівці з паранормальних явищ намагалися ввійти в контакт з примарами, що живуть в старій в’язниці. Вони викликали їх "на розмову", задавали питання й…одержували відповіді! Одночасно проводилося спеціальне наукове дослідження за допомогою особливо чутливої апаратури для реєстрації звуків, рухів, температури й електромагнітного поля. І, як визнали самі мисливці за примарами, в’язниця Військового містечка — дуже "жваве" місце. Більше того, це, можливо, одне з самих активних — з погляду наявності примар — місць, де мисливці за примарами коли-небудь бували…

  * * *

  Таємничі темні кільця, походження яких науковці пояснити поки що не можуть, виявлені на кризі озера Байкал. Кільця були виявлені на фотографіях, зроблених з космосу. Вони мають досить значні розміри – понад 5 кілометрів. Науковціі з’ясували, що подібні кільця з’явилися не вперше. Вони утворювались вже декілька років підряд. Перше з таких кілець добре видно на космічному знімку, зробленому 10 років тому – в 1999-му році. Втім, у деяких роках кілець на кризі не утворювалося. У вчених є кілька версій утворення кілець. Але жодна з них поки не доведена. У підсумку фахівці визнають, що поки не можуть пояснити природу дивного явища.
   

Новини метареальності (фантастика, футурологія, незнане)

Наші Друзі: Новини Львова