Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 22 січня 2021 року

Новини метареальності (фантастика, футурологія, незнане)

Переглядів: 11983
Додано: 30.04.2009 Додав: Spacer  
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 75
 • 16:01 31.12.2009
  0 0
  Хто що чекає від Діда Мороза? Щось у Діда Мороза замовляли?
  (ці уявлення скоріше теж можна віднести до "непізнаного" та фантазій)
   
 • 16:34 31.12.2009
  0 0
  ага... особливо від УкрПоштового діда мороза... чекаю його ближче до березня-місяця
   
 • 22:24 01.01.2010
  0 0
  До: Smoke - #186315
  Можна це використати у сучасній казці!
  Щось на зразок чудернацького створіння (поштового гномика?), яке полюбляє збирати і перечитувати чужі листи, які відсилає з запізненням, бо не хоче їх віддавати!
   
 • 13:54 03.01.2010
  1 0
  До: Aora - #186389

  В колишньому СРСР таких "гномиків" з КДБ було, хоч греблю гати Без усілякої там фантастики-фентезі. На строгій реалістічній основі.

  Письменник Борис Стругацький звинуватив режисера «Аватару» Джеймса Камерона в плагіаті. Славнозвісний 76-літній російський фантаст заявив, що сюжет картини, яка вже підкорила мільйони глядачів, узятий зі знаменитого циклу романів братів Стругацьких «Світ опівдня», що вийшов у середині 60-х років. «Американці “запозичили” нашу ідею, - каже Борис Натанович. - Це дуже неприємно. Але ж не судитися мені з ними?». В усіх інтерв’ю, які режисер Джеймс Камерон дав після початку тріумфальної ходи свого «Аватару», він стверджує: сценарій картини був написаний ним особисто ще в 1995-му році. Розповідаючи про це, творець «Титаника», м’яко кажучи, лукавить: планета Пандора з фільму «Аватар» з усією її флорою й фауною – і під тим самим іменем! - з’явилася трьома десятиліттями раніше завдяки творчості братів Стругацьких.

  * * *

  Влада індійського штату Біхар відновить будинок, в якому народився відомий британський письменник-фантаст Джордж Орвелл (George Orwell), і перетворить його на музей. Автор антиутопій «Скотний двір» та «1984», справжнє ім´я якого — Ерік Артур Блер (Eric Arthur Blair) народився 25 червня 1903 року в Індії в родині британського торгівельного агента. Батьки Орвелла виїхала з Індії, коли майбутньому письменникові був один рік. Згодом він намагався повернутися до країни, записавшись в армію, проте його відправили служити до Бірми побоюючись «лівих» поглядів письменника та його симпатії до борців за незалежність Індії.

  * * *

  Легендарний Ноїв ковчег (або його прототип) виглядав не як корабель у традиційному розумінні, а, швидше за все, являв собою щось на кшталт гігантського круглого плоту з очерету. До такого висновку прийшов дослідник Ірвінг Фінкель з Британського музею, що зміг прочитати опис судна, яке рятувалося від потопу, на вавилонській глиняній табличці, вік котрої оцінюється близько в 3700 років. За словами науковця, відомо кілька десятків клинописних табличок, на яких викладається історія потопу, що, вочевидь, стала основою для біблійної легенди. Однак це перша табличка, на якій описується зовнішній вигляд судна.

  * * *

  Дослідники марсіанських фотографій знайшли ще одне підтвердження можливого існування в минулому життя на Марсі. Досліджуючи світлини вони наштовхнулися на зображення обеліск, встановленого на Червоній Планеті; судячи з фото, довжина тіні, що відкидається, досягає 2 милі в довжину.

  * * *

  В Росії розробляється проект порятунку Землі від зіткнення з астероїдом Апофіс, що з кожним роком усе ближче наближається до нашої планети. Як заявив голова «Роскосмосу» Анатолій Пермінов, один науковець нещодавно розповів йому про те, що траєкторія польоту астероїда постійно наближається до Землі. Також він повідав А.Пермінову, що астероїд у три рази більше за Тунгуського метеорита. "Я не пам’ятаю точно, але, здається, до 2032-го року він вріжеться в Землю", - відзначив Пермінов. Насправді астероїд пролітатиме в безпосередній близькості до Землі в 2036-му році. За словами голови «Роскосмосу», для вироблення дій із запобігання катастрофі найближчим часом відбудеться закрите засідання колегії та науково-технічної ради очолюваної їм організації. Треба зауважити, що фахівці NASA вважають зіткнення вкрай малоймовірним, а в Росії йде перспективне формування бюджету «Роскосмосу».
   
 • 14:32 12.01.2010
  0 0
  * * *

  У травні в Парижі один з найбільших кінорежисерів сучасності Мартін Скорсезе розпочне зйомки свого нового фільму – причому вперше (!) у жанрі дитячого фентезі. Мова йде про екранізацію роману Брайана Селзніка «Винахід Уго Кабрета» (The Invention of Hugo Cabret). Дія розгортається у Франції початку 1930-х. Головний герой, хлопчик-сирота Уго, що мешкає в підвалі паризького вокзалу зі своїм дядьком-алкоголіком, випадково знаходить таємничий механізм, створений знаменитим кіношним новатором-першопрохідником Жоржем Мельєсом.

  * * *

  "Зоряні війни" зроблять об’ємними слідом за "Аватаром". Успіх Джеймса Камерона, що зібрав у світовому прокаті більше мільярда доларів, надихнув голлівудських режисерів переробити свої самі касові фільми на тривимірний формат. Зокрема, зробити свої стрічки об’ємними мають намір автор "Зоряних воєн" Джордж Лукас та творець трилогії "Володар кілець" Пітер Джексон. Раніше Джексон узгоджував своє рішення з тим, наскільки успішно пройде показ "Аватару".

  * * *

  Російська організація «Комуністи Петербургу й Ленінградської області» вимагає від Слідчого комітету при Прокуратурі РФ ініціювати видачу міжнародного ордеру на арешт режисера Джеймса Камерона, звинувачуючи його в плагіаті та називаючи "розкрадачем радянської фантастики". "Ця зірково-смугаста мерзота підняла руку на творчу спадщину покійних Стругацького, Єфремова, Буличева, режисера Павла Арсенова, користуючись тим, що автори, які пішли з життя, не можуть написати заяви до прокуратури", - йдеться в заяві комуністів. На їхню думку, "агенти Камерона заздалегідь таємно скупили романи радянських фантастів і виривали з них цілі сторінки, цілі епізоди для тішення Обами та його клики".

  * * *

  Ще ненароджені діти досить часто посміхаються в утробі матері. Японські вчені вперше у світі зуміли одержати унікальні світлини, що підтверджують цю сенсаційну заяву. Під час тривалого ультразвукового дослідження жінки з терміном вагітності у 23 тижня й один день фахівці за три мінути зробили шість знімків, на яких дитина посміхалася. В середньому він тримав піднятими куточки губ по 5 секунд. У біологів прийнято вважати "спонтанною посмішкою" це вираження обличчя, якщо воно зберігається щонайменше одну секунду. Що саме викликає посмішку на обличчі ненародженої дитини, науковці з університету "Святого серця" в Токіо, які провели дослідження, поки що не готові відповісти. Одначе вони думають, що зробили серйозний крок на шляху до розгадки таємниці "еволюції емоцій".

  * * *

  Перетворити думки людини в розмову стало можливим завдяки спеціальному пристрою, що зчитує мозкові хвилі. Науковці з Бостонського й Гарвардського університетів разом із ученими з Массачусетського технологічного інституту розробили й створили апарат, що дозволяє «озвучувати» думки людини. Зчитування мозкових хвиль здійснюється за допомогою вживленого на глибину 5 мм електроду. Сигнали з цього електроду передаються за допомогою мініатюрного радіопередавача до малогабаритного комп’ютеру, що розпізнає сигнали й використовує мовний синтезатор для «озвучування» думок людини.

  * * *

  Астрономи виявили загадковий астероїд, параметри орбіти якого змушують припускати, що це може бути штучний космічне тіло, і яке в середу, 13 січня, наблизиться до Землі на мінімальну відстань. Повідомлення про виявлення цього небесного тіла було опубліковано на сайті Центру малих планет Міжнародної астрономічної спілки. Згідно розрахунків науковців, астероїд, що отримав позначення 2010 AL30, має розміри близько 10-15 метрів. У середу, близько 12.48 за Грінвічем він наблизиться до Землі на мінімальну відстань - 128 тисяч кілометрів, що майже втричі вище за орбіти геостаціонарних супутників. "Цей об’єкт... має період обертання один рік - отже, це скоріше є створений людиною об’єкт, ніж природне небесне тіло", - зауважують італійські астрономи Ернесто Гуїдо й Джованні Сосотеро з обсерваторії Реманцакко, які отримали знімки астероїду. Про власність об‘єкту поки що не заявила жодна космічна організація світу.

   
 • 02:12 13.01.2010
  0 0
  Єгипетські піраміди дуже цікаві, тому що вони не могли бути збудованими Фараонськими примітивними рабами, там використовувались сучасні технології. Дослідники які вивчали Єгипетські піраміди дивуються різним загадкам пірамід, і не можуть відповісти на багато питань...Існує версія, що піраміди були побудовані цивілізацією, яка існувала до нас, або інопланетянами. Ще існує гіпотеза, що піраміди є передавачем енергії землі в космос.
   
 • 16:03 13.01.2010
  0 0  До: Spacer - #186460

  Цитата:

  Письменник Борис Стругацький звинуватив режисера «Аватару» Джеймса Камерона в плагіаті. Славнозвісний 76-літній російський фантаст заявив, що сюжет картини, яка вже підкорила мільйони глядачів, узятий зі знаменитого циклу романів братів Стругацьких «Світ опівдня», що вийшов у середині 60-х років. «Американці “запозичили” нашу ідею, - каже Борис Натанович. - Це дуже неприємно. Але ж не судитися мені з ними?». В усіх інтерв’ю, які режисер Джеймс Камерон дав після початку тріумфальної ходи свого «Аватару», він стверджує: сценарій картини був написаний ним особисто ще в 1995-му році. Розповідаючи про це, творець «Титаника», м’яко кажучи, лукавить: планета Пандора з фільму «Аватар» з усією її флорою й фауною – і під тим самим іменем! - з’явилася трьома десятиліттями раніше завдяки творчості братів Стругацьких.


  До: Spacer - #187256

  Цитата:

  Російська організація «Комуністи Петербургу й Ленінградської області» вимагає від Слідчого комітету при Прокуратурі РФ ініціювати видачу міжнародного ордеру на арешт режисера Джеймса Камерона, звинувачуючи його в плагіаті та називаючи "розкрадачем радянської фантастики". "Ця зірково-смугаста мерзота підняла руку на творчу спадщину покійних Стругацького, Єфремова, Буличева, режисера Павла Арсенова, користуючись тим, що автори, які пішли з життя, не можуть написати заяви до прокуратури", - йдеться в заяві комуністів. На їхню думку, "агенти Камерона заздалегідь таємно скупили романи радянських фантастів і виривали з них цілі сторінки, цілі епізоди для тішення Обами та його клики".


  Чи все тут правильно?
  І як же це буржуї так низько впали?
   
 • 16:26 13.01.2010
  0 0
  Мені важко судити, оскільки "Аватару" я ще не бачив. Але якщо навіть взяти саму назву планети - Пандора...

  «…Так, це не Пандора, подумав він і згадав, як на Пандорі вони ломилися через похмурі джунглі, і на них були важкі скафандри вищого захисту, й руки відтягав громіздкий дезінтегратор зі знятим запобіжником. Під ногами хлюпотіло, і при кожному кроці в різні боки кидалася багатонога мерзенність…»

  Брати Стругацькі «Повернення (Полудень. ХХІІ століття)», 1962 рік

  За "Равлика на схилі" я взагалі мовчу.
   
 • 23:09 13.01.2010
  0 0

  мене передусім цікавило чи в другій "цитаті" знають, що не всі в першій померли...
   
 • 15:30 14.01.2010
  0 0
  До: Bobua - #187549

  Вони, мабуть, мали на увагі Аркадія Стругацького.
   
 • 13:09 17.01.2010
  1 0
  * * *

  До Джеймса Камерона, що зняв нашумілий "Аватар", докотилися звинувачення в присвоєнні художніх рішень та образів з книг "радянських фантастів" Аркадія й Бориса Стругацьких. Американський режисер поспішив їх спростувати, заявивши, що самостійно написав сценарій в 1994-му році, повідомляє «The Guardian». Тим часом Камерон уже не в перший раз зіштовхується зі звинуваченнями в крадіжці інтелектуальної власності: раніше йому доводилося виправдуватися за трилогію про "Термінатор" та "Титанік". У випадку з "Аватаром" прихильні критики вважають схожість "незначною" і пояснюють її спільністю жанрів.

  * * *

  Естонська й фінська газети опублікували номер "Комсомольської правди", що вийшов наприкінці 1959-го року, в якому описувалося життя Радянського Союзу в 2010 році:
  - У кожного радянського громадянина в кишені є власний відеомобільний телефон.
  - Грошей не існує - будь-який продукт з магазину можна взяти безкоштовно й у необмеженій кількості. Та в універмаги особливо ніхто й не ходить. Адже в 2010 році радянські громадяни зазвичай обідають у громадських їдальнях. Але на свята, у вигляді виключення, господарки хочуть самі приготувати що-небудь в себе на кухні.
  - Всю важку роботу виконують машини.
  - Про злочинність усі давно забули. Тому люди почувають себе щасливо й захищено.
  - На вулицях міст стоять доглянуті автомобілі, і будь-який бажаючий може ними скористатися, аби доїхати до потрібного місця. Там машину залишають на парковочному місці для інших громадян.
  - Найпоширеніший вид транспорту - це гелікоптери, які можна взяти напрокат на незліченних гелікоптерних станціях. Для польотів потрібні права, але радянські люди стали настільки чесними, що нікому й у голову не йде вимагати їхнього пред’явлення.
  - Гелікоптерами керують навіть старі люди у віці 120 років. Збереженню міцного здоров’я сприяє те, що за останні 10 років громадяни СРСР не випили ані краплі міцного алкоголю - він використовується лише в медичних цілях. У СРСР майбутнього безліч клінік з пересадження органів, так що зістарілі органи легко можна замінити новими. Частина лікарень перебуває на Землі, частина - на Марсі.
  - Космос став невід’ємною частиною життя радянського народу. Зорельоти роблять звичайні рейси з Венери та Марса, катаючи то допитливих піонерів, то передовиків виробництва, то древніх, але енергійних пенсіонерок. Але найбільше просунулося освоєння Місяця, що став для людей другим домом. Серед іншого там побудована безліч заводів з переробці місячних металів.
  - Досягнення радянських біологів дозволили повернути до життя мамонтів, що спочивають у сибірській вічній мерзлоті. Першого мамонта тільки-но оживили в Інституті теплової медицини. Мозок тварини вже працює, наступного року планується відновлення і його серцевого ритму. В лютому-березні 2010 року він буде представлений у московському зоопарку.

  * * *  Напередодні протистояння Марса, що наближається, дослідницькі групи NASA презентували ряд досліджень морфології цієї планети, виявлені та отримані на зображеннях за допомогою детектора «HiRISE» орбітальної станції «Mars Reconnaissance Orbite»r. Нові світлини підтверджують вкрай незвичну морфологію Марса. Мабуть, найбільш разючими з вперше оприлюднених зображень можна разом з редакцією журналу «Space» вважати зображення «гаїв» з деревоподібних структур на засніжених пагорбах. Деревоподібні структури розташовуються групами, що нагадують «гаї», або штучні пришляхові «посадки», і в межах кожної групи мають схожі розміри, форму та орієнтацію. Паралельне розташування деревоподібних структур на рівних відстанях одна від одної змушує з обережністю поставитися до запропонованого фахівцями NASA пояснення їх як потоків з темного базальтового піску, що опиняються на поверхні внаслідок процесів сублімації льоду з вуглекислоти.

   
 • 14:15 17.01.2010
  0 0

  До: Spacer - #187728

  Цитата:
  раніше йому доводилося виправдуватися за трилогію про "Термінатор"

  ... я би не зміг виправдатися
       Бо читаючи книжку "Термінатор" Рендала Фрейкса і Вільяма Вішера (зд., перепереклад від видавництва БАО [якість у них гарна] — довгий час був за смішну ціну в книгарні "Знання") я відмінностей від фільму не бачив . Хіба що довгі уривки авторської мови і "думок" персонажів, які в 2-вогодиннй фільм просто не влізуть, але які сприятливі для повноти розуміння


  Цитата:
  Естонська й фінська газети опублікували номер "Комсомольської правди", що вийшов наприкінці 1959-го року, в якому описувалося життя Радянського Союзу в 2010 році:

  То вони погарячкували    Адже є час до кінця року! Або, принаймні кілька місяців:
  Цитата:
  В лютому-березні 2010 року він буде представлений у московському зоопарку.
   
 • 14:26 15.04.2012
  0 0
  Цитата:Бо читаючи книжку "Термінатор" Рендала Фрейкса і Вільяма Вішера
  Мабуть, книжка була написана за мотивами фільму, а не навпаки. А виправдовуватись за "Термінатор"(до речі, чому трилогію, якщо він мав пряме відношення тільки до перших двох фільмів?)Кемерону прийшлося перед відомим скандалістом Харланом Еллісоном, що знайшов у фільмі якісь схожості з власним оповіданням "Солдат" чи щось подібне.
   
 • 04:39 20.09.2015
  0 0
  Привет,друзья)Хочу поделится с ВАМИ своим открытием в пивном мире,вчера попробовал пиво «Радой»,и что я хочу ВАМ сказать,оно меня поразило своим вкусом,ну очень вкусное пиво,как потом я узнал,пиво «Радой» делают на основе Расторопши)Пиво наше,украинское,наконец-то мы научились варить вкусное пиво)Всем советую,не пожалеете)
  http://radoy.com.ua/ru/page/beer.html
   
 • 01:11 30.03.2016
  0 0
  Да наверное подготовка самое оно.А бабушка это вообще замечательно,мы ещё год за год до того как ребенок научился что либо понимать строили планы, что да как будем делать для ребенка, чем его увлекать и с помощью чего развивать, помочь узнавать мир, и хотелось конечно же как каждому радителю сделать это как можно раньше. Мы конечно не стремимся сделать с них вундеркингов, но хотелось что б у ребенка была отличная память, логика, гу и вообще что б быстро и хорошо соображал. Так что спасибо бабушке большое, которая посоветовала мне очень хорошую книгу, если точнее то журнал Познайко. В котором много информации, причем для подходящего возраста ребенка, он растет с ним можно так сказать. И главное что можно приобрести на интересующем для вас языке, мы берем на украинском, так как хотим что б ребенок был патриотом и знал родной язык.
   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Новини метареальності (фантастика, футурологія, незнане)

Наші Друзі: Новини Львова