Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: неділя, 05 липня 2020 року

Новини метареальності (фантастика, футурологія, незнане)

Переглядів: 11656
Додано: 30.04.2009 Додав: Spacer  
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 75
 • 15:20 16.11.2009
  0 0
  14-го листопада в рамках санкт-петербурзького Конгресу фантастів «Блукалець» вручені однойменні премії. Власником престижної нагороди в номінації «Краще друковане видання» став журнал «Світ фантастики» (Росія). Автори кращих фантастичних книг 2008-го року відзначені голографічними зображеннями Блукальця:
  • Дмитро Колодан (Росія) за роман «Інша сторона» (у номінації «Кращий сюжет»);
  • Євгеній Лукин (Росія) за збірник «Буття наше дірчасте» (у номінації «Блискуча стилістика»);
  • Марина й Сергій Дяченко (Україна) за роман «Мідний король» (у номінації «Незвичайна ідея»);
  • Микола Горькавий (США) за роман «Астровитянка» (у номінації «Образ майбутнього»).
  Першим власником звання «Збирач світів» став постійний гість «Мандрівника» перекладач Ооно Норіхіро (Японія).

  * * *

  Фіналістка російської національної літературної премії "Велика Книга" Марія Галина взяла за основу свого фантастичного роману "Мала Глуша" латиноамериканські й українські легенди та міфи. У книзі є посилання на дослідження української міфології, наприклад, на таємниці карпатської магії. "Це дуже дивно, вся історія другої частини заснована на латиноамериканських легендах, на легендах мексиканських або якихось еквадорських індіанців. І от цей збіг українських та латиноамериканських легенд дуже цікавий. Він, видимо, свідчить про те, що все ж таки людство мислить однаково", - вважає Галина.

  * * *

  Діти вчаться мовам ще до народження! Групі німецьких учених під керівництвом Катлін Вермке з Університету Вюрцбурга вдалося відшукати в плачі немовлят (?!?) зачатки мови. Дослідники записали ридання тридцяти дітей у віці від трьох до п’яти днів. Ці діти були народжені в родинах, що розмовляли на німецькій або французькій мовах. Науковці пропустили свої записи через комп’ютер і за допомогою спеціальної програми проаналізували характеристики дитячих голосів. Виявилося, що звуки, які видають німецькі й французькі діти, помітно відрізняються друг від друга.

  * * *

  Льодовиковий період, який настав у лічені тижні - не така вже й фантастика, як це могло здаватися раніше. Фахівці з кліматології у своїй доповіді, опублікованій у науковому журналі New Scientist, пояснили, яким чином світ може цілком і повністю змінитися всього за декілька місяців. Ще недавно експерти казали, що серйозні зміни вимагають як мінімум декількох десятків років. Тепер, коли наковці завершили дослідження відкладень в ісландських озерах, вони вже не так упевнені в цьому. Фахівці в черговий раз знайшли вагомі підтвердження того факту, що похолодання, яке настало близько 13-ти тисяч років тому, настало дуже різко: усього за пару місяців.

  * * *

  Російсько-американський апарат LRO-LCROSS, запущений завдяки NASA, виявив на Місяці значні запаси води. Ця інформація була отримана при аналізі стовпа місячного пилу, який утворився після «бомбардування» Місяця однієї зі ступеней ракети 9-го жовтня 2009-го року.

   
 • 18:14 17.11.2009
  0 0
  Онлайновые відеотрансляції давно стали звичним явищем нашого повсякденного життя. Поряд з аматорським відео, в Мережі пропонуються й онлайновые трансляції від професійних творців контенту. Минулого тижня в Інтернеті з’явився сервіс, призначений для перегляду наукової фантастики онлайн. Проект Sci-Fi Sofa - http://scifisofa.com - поки що доступний у режимі закритого бета-тестування. Зареєструватися на сайті можуть тільки власники промо-кодів. Перегляд відео можливий після установки на комп’ютері користувача AIR-додатку - спеціального плеєра. На сайті доступні трансляції науково-популярних фільмів та серіалів, як старих і відомих, так і новинок. Наприклад, в базі даних Sci-Fi Sofa доступні для перегляду «Зоряна брама», «Зоряний шлях» (Star Trek), «Секретні матеріали», «Футурама», «Термінатор», «Зоряні війни» та багато чого іншого. Крім того, автори сервісу обіцяють зробити доступним також і прослуховування музики.
  Автори проекту поки що обіцяють безкоштовний перегляд відео на сайті, однак закликають користувачів жертвувати невеликі суми грошей, які необхідні для розвитку проекту. Опис принципів роботи на сайті поки що недоступний, так само як і не повідомляється про спосіб отримання промо-кодів. Сервіс може стати нишовим конкурентом проекту «Турбофільм» - ще одного сервісу онлайнової трансляції фільмів та серіалів, особливо після інформації про те, що «Турбофільм» може стати платним.

  * * *

  Астрофізики побачили ознаки того, що інший Всесвіт засмоктує галактики з нашої! Ще торік група фахівців НАСА (Goddard Space Flight Center in Greenbelt, Maryland) під керівництвом астрофізика Олександра Кашлинського (Dr Alexander (Sasha) Kashlinsky), вивчаючи мікрохвильове й рентгенівське випромінювання, виявила дивну поведінку близько 800 віддалених галактичних скупчень. Виявилося, що всі вони летять в одному напрямку - у певну частину космосу - зі швидкістю в 1000 кілометрів у секунду (The Astrophysical Journal Letters, vol 686, p L49). Це всесвітнє пересування було названо "темним потоком". Нині з’ясувалося, що "темний потік" охоплює аж 1400 галактичних скупчень. І несе їх у район, розташований більш, ніж в 3 мільярдах світлових років від Землі. А ця область перебуває на кордоні нашого Всесвіту. Дивну гіпотезу щодо цього феномена запропонувала Лаура Мерсіні-Хоутон (Laura Mersini-Houghton) з Університету Північної Кароліни (University of North Carolina, Chapel Hil). За її розрахунками виходить, що наші галактики "засмоктує" інший Всесвіт, розташована поруч.
   
 • 15:53 21.11.2009
  0 0
  Патріарх сучасної фантастики Рей Бредбері підписав з компанією «White Oak Films» контракт на розробку мінісеріалу «Хроніки Бредбері» (The Bradbury Chronicles), заснованого на шести його оповіданнях. Бредбері й Джим Дейтон з «White Oak Films» будуть виконавчими продюсерами шестисерійного серіалу. Які режисери братимуть участь у проекті поки невідомо. Також невідомо, які оповідання будуть екранізовані — кожний із запрошених режисерів сам вибере твір, по якому буде знімати серію. Письменник не вперше співробітничає з Дейтоном. Так вони вже працювали над серіалом «Театр Рея Бредбері» (The Ray Bradbury Theater), що транслювався на телеканалах «HBO» і «USA Network» у період з 1985-го по 1992-ий року.

  * * *

  Американська художниця Брінн Метені створює свій унікальний інопланетний світ, населяючи його мало схожими на земні інопланетними істотами й рослинами. Проект Метені “Ріка Морей” (The Morae River) уявляє собою постійно обновлюваний блог - http://www.themoraeriver.com , де регулярно з’являються не тільки зображення нових істот, а й їхній докладний опис. Також у художниці вийшла однойменна книга.

  * * *

  Блокбастер цієї осені, фільм «2012» Роланда Еммеріха матиме продовження у вигляді телевізійного серіалу, який отримав цілком логічну назву «2013». Концепція серіалу, що планується для показу на американському каналі ABC, полягає в тому, що наступив 2013-ий рік і Земля має потребу в повторному освоєнні. Серіал розповість про те, що трапилося опісля катастрофи. В центрі уваги буде гурт людей, що вижили, але не ті, що пережили катастрофу за рахунок ковчегів, а ті, що опинилися на шматочках суходолу, які стали островами опісля переміщення земної кори.

  * * *

  На противагу тому, про що оповідає останній голлівудський блокбастер, мир НЕ закінчить свого існування 21-го грудня 2012-го! Так вважає Енн Мартін, докторант відділення астрономії Корнельского університету. Адже «Календар Майя» був складений циклічним. Тому той факт, що перелік років підходить до кінця в грудні 2012-го, в реальності не має значення, вважає Мартін. Простіше кажучи, має місце кінець великого календарного циклу в суспільстві Майя, на зразок того, як наше сучасне суспільство відзначало новий Мілленіум. Тобто, про кінець світу зовсім не йдеться.

  * * *

  Американське аерокосмічне агентство NASA й компанія Microsoft запустили сайт "Стань марсіанином", на якому всі бажаючі можуть пограти в комп’ютерні ігри, водночас допомагаючи обробляти дані, отримані космічними апаратами про Марса. - http://beamartian.jpl.nasa.gov/welcome

   
 • 13:49 24.11.2009
  0 0
  Офіційний триквел «Універсального солдата» втретє змінив вивіску. Тепер це Universal Soldier: Regeneration. Режисер стрічки Джон Хаймс повідав деякі подробиці. Виявляється, у Дольфа Лундгрена в стрічці тільки невелика роль - приблизно на 10 хвилин екранного часу. Він зображує клона сержанта Ендрю Скотта, що став знаряддям чеченських бойовиків, які загрожують підірвати чомусь… Чорнобильську АЕС, а не, наприклад, Ленінградську. А головним супротивником Жана-Клода Ван Дамма, що знову зіграє невразливого Люка Деверо, стане унісол нового покоління. В цій ролі - суперзірка «боїв без правил», білорус Андрій Арловський (прізвисько«Пітбуль», кількаразовий чемпіон миру в суперважкій вазі за версією UFC). Спочатку Деверо буде здаватися персонажем другого плану, але вирішальну роль в історії доведеться зіграти все ж таки йому. Режисер обіцяє, що останні півгодини його стрічки - суцільний экшен, апофеозом якого стане вирішальна сутичка «Бельгійського Мускула» з «Пітбулем». Без спецефектів явно не обійдеться - зрозуміло, що нинішній Ван Дамм - Андрію не суперник... У продаж картина вийде прямо на DVD 5-го січня 2010 року.

  * * *  Наукова фантастика все впевненіше входить у сучасне життя, але часом несподіваними шляхами. Наприклад, лінгвіст на ім’я д’Армонд Спірс (d’Armond Speers) виховував свою дитину, розмовляючи з нею винятково мовою клінгонів із серіалу «Зоряний шлях» (Star Trek). «Мені було цікаво, чи зможе мій син, проходячи через стадію первинного засвоєння мови, опанувати її точно так само, як будь-яку людську мову, - пояснив Спірс із приводу свого експерименту. - І він дійсно почав опановувати її». У язиці клінгонів близько 2 тисяч слів, він має розроблену граматику, що дозволяє ентузіастам спілкуватися на ньому. Клінгонська вважається однією з найпопулярніших штучних мов - число людей, здатних висловлюватися на ній, оцінюється, за різним даними, у кілька сотень.

  * * *

  Історик Барбара Фрейл з архівів Ватикану побачила на туринській плащаниці напис "Ісус Назорей". На думку вченої, вони були зроблені римськими солдатами або чиновником з метою ідентифікації. Слова нанесені на різних частинах чотириметрового полотна, до якого, за легендою, опісля хресних мучень було загорнене тіло Христа.

  * * *

  Хакери, що зламали сервер Університету Східної Англії, виклали в Мережі листування науковців, з якого можна зробити висновок, що останніми роками температура на Землі не підвищується. Доступ до архіву електронної пошти, що нараховує близько тисячі листів, а також до трьох тисяч документів, призначених для службового користування, хакери отримали в середині листопада 2009-го року. Керівництво Університету Східної Англії поширило заяву, в якій добірка листів для публікації називається тенденційною й "заперечує визнаний світовим співтовариством факт негативного впливу діяльності людини на клімат". В заяві також йдеться, що поліція проводить розслідування факту незаконного проникнення до комп’ютерної мережі університету.

   
 • 16:19 27.11.2009
  0 0
  В 50-ому ювілейному числі часопису «ImagineFX» - http://www.imaginefx.com , присвяченого фентезі й цифровому мистецтву, опублікований список 50 найкращих сучасних фантастичних художників, які укладачами списку названі «найпрогресивнішими, найвпливовішими й взагалі мегахудожниками в царині фантастичного живопису». В часопису коротко розповідається про кожного з художників, плюс наводяться приклади їхніх приголомшливих робіт. Українців, на жаль, немає. Дивиться самі:

  1. Френк Фразетта (Frank Frazetta) - http://www.frazettaartgallery.com
  2. Ральф Маккуаррі (Ralph McQuarrie) - http://www.ralphmcquarrie.com
  3. Мебіус (Moebius) - http://jeangiraudmoebius.fr
  4. Крейг Маллінс (Craig Mullins) - http://www.goodbrush.com
  5. Джон Хоу (John Howe) - http://www.john-howe.com
  6. Ганс Гігер (H.R. Giger) - http://www.hrgiger.com
  7. Дрю Струзан (Drew Struzan) - http://www.drewstruzan.com
  8. Сід Мід (Syd Mead) - http://www.sydmead.com/v/01/splash/
  9. Ендрю Джонс (Andrew Jones) - http://www.androidjones.com
  10. Бром (Brom) - http://www.bromart.com
  11. Борис Вальєхо (Boris Vallejo) - http://www.imaginistix.com
  12. Лінда Бергквіст (Linda Bergkvist) - http://www.furiae.com
  13. Марта Даліг (Marta Dahlig) - http://blackeri.deviantart.com
  14.Донато Джанкола(DonatoGiancola) - http://www.donatoart.com
  15.Дейв Гіббонс(DaveGibbons) - http://davegibbonsfansite.com/cms/front_content.ph...
  16.Родні Метьюс(RodneyMatthews) - http://www.rodneymatthews.com
  17.Дейв Маккін(DaveMcKean) - http://www.davemckean.com
  18.Джон Фостер(JonFoster) - http://www.jonfoster.com
  19.Джеймс Джин(JamesJean) - http://www.jamesjean.com
  20. Боб Егглтон (Bob Eggleton) - http://www.bobeggleton.com
  21. Тодд Локвуд (Todd Lockwood) - http://www.toddlockwood.com
  22. Йошітака Амано (Yoshitaka Amano) - http://www.amanosworld.com
  23. Брайан Фрауд (Brian Froud) - http://www.worldoffroud.com/index.html
  24. Френк Міллер (Frank Miller) - http://www.moebiusgraphics.com
  25. Грег Хільдебрандт (Greg Hildebrandt) - http://www.brothershildebrandt.com
  26. Білл Сенкевич (Bill Sienkiewicz) - http://www.billsienkiewiczart.com
  27. Райан Черч (Ryan Church) - http://www.ryanchurch.com
  28. Майкл Велан (Michael Whelan) - http://www.glassonion.com
  29. Саймон Біслі (Simon Bisley) - http://85.13.243.2/~wolfandb/simonbisley.biz/
  30. Ден Дос Сантос (Dan Dos Santos) - http://www.dandossantos.com
  31. Мелані Делон (Melanie Delon) - http://www.melaniedelon.com
  32. Джейсон Чан (Jason Chan) - http://www.jasonchanart.com
  33. Адам Хьюз (Adam Hughes) - http://www.justsayah.com
  34. Джім Лі (Jim Lee) - http://www.myspace.com/jimlee00
  35. Роджер Дін (Roger Dean) - http://www.rogerdean.com
  36. Стенлі Лау (Stanley Lau) - http://artgerm.deviantart.com
  37. Масамуне Широв (Masamune Shirow) - http://www.productionig.com
  38. Стефан Мартиньєр (Stephan Martiniere) - http://www.martiniere.com
  39. Джастин «Коро» Кауфман (Justin “Coro” Kaufman) - http://www.coro36ink.com
  40. Джастин Світ (Justin Sweet) - http://www.justinsweet.com
  41. Майк Міньола (Mike Mignola) - http://www.hellboy.com
  42. Деніел Дочю (Daniel Dociu) - http://www.tinfoilgames.com
  43. Грег Манчесс (Greg Manchess) - http://www.manchess.com
  44.Катсухіро Отомо(KatsuhiroOtomo) - http://www.akira2019.com
  45.Хаяао Міядзакі (HayaoMiyazuki) - http://www.onlineghibli.com
  46.Кріс Фосс (ChrisFoss) - http://www.chrisfossart.com
  47.Пітер Ендрю Джонс(PeterAndrewJones) - http://peterandrewjones.net
  48. Дж.С. Россбах (J.S. Rossbach) - http://livingrope.free.fr
  49. Тара Макферсон (Tara McPherson) - http://www.taramcpherson.com
  50. Джейсон Менлі (Jason Manley) - http://www.massiveblack.com/MBwebolution/index.html

  * * *

  Супергероям роздолля тільки в коміксах. У реальному житті їм не раді. Якийсь хлопчина в костюмі Людини-Павука позував на вулицях Лос-Анджелеса перед публікою, коли в нього зав’язалася сутичка з одним з туристів. Обмін ударами перервала поліція. Можливо, справжньому Спайді ця історія й зійшла б з рук, але сучасне Місто Ангелів не схоже на світ коміксів. Тому розв’язку ви бачите на світлині.  * * *

  Науковці, що вивчали простори Світового океану впродовж 10 років, виявили там близько 18 тисяч видів живих істот, невідомих науці. Серед найбільш екзотичних знахідок – черв‘яки, що харчуються нафтою з глибоководних родовищ, а також невідомий раніше науці восьминіг з плавцями у вигляді слонячих вух, виявлений в центральній частині Атлантики. Вченим удалося навіть спіймати одну таку особину довжиною два метри й вагою близько 6 кг. На глибині 2,5 тисяч метрів у Мексиканській затоці був виявлений раніше невідомий вид зовсім прозорого морського огірка (трепанга) з мацаками. В зоні Нової Зеландії відкриті фантастичні за красою коралові сади, що розкинулися на глибині 1000 метрів.

  * * *

  ВЧЕНІ ПЕРЕДБАЧИЛИ ЗІТКНЕННЯ НАШОГО ЧУМАЦЬКОГО ШЛЯХУ З МАЙБУТНЬОЮ ГАЛАКТИКОЮ!!! До такого висновку прийшли науковці з Сіднейського університету (University of Sydney), перерахувавши дані по гігантському об’єкті, що наближається до нас. Хмара Сміта (Smith’s Cloud), яка уявляє собою неабияку порцію бідного металами нейтрального та іонізованого газу (водню в основному), рухається до Чумацького Шляху й зіштовхнеться з ним приблизно через 27 мільйонів років. Хмара Сміта розташована приблизно в 12 тисячах парсеків від Чумацького Шляху. Вона рухається в наш бік зі швидкістю близько 300 км/сек. Зіткнення обіцяє появу нових зірок.
   
 • 16:21 27.11.2009
  0 0
  Блін, світлини Спайдермена не влізла!! Дублюю:

   
 • 17:02 04.12.2009
  0 0

  Шанувальники «Торчвуда» (британського серіалу про події в Інституті Торчвуда, який займається вивченням прибульців та іншої паранормальщини), здається, дочекалися його продовження! Вбоквел від «Доктора Хто», яким є «Торчвуд», обзаведеться повноцінним четвертим сезоном - виконавець головної ролі Джон Берровман офіційно підтвердив, що готується виробництво ще 13 епізодів. Дія відбуватиметься опісля подій міні-серіалу «Children Of Earth». Поки що ведеться попередня підготовка, зйомки відбудуться в наступному році. Прем’єра - наприкінці 2010-го або на початку 2011-го.

  * * *

  Спілка письменників Білорусі (СПБ) в нинішньому році розпочала видання Бібліотеки сучасної білоруської фантастичної й пригодницької літератури . Про це на установчому з’їзді Спілки письменників Союзної держави Росії та Білорусі повідомив голова СПБ Микола Чергинець. Вже побачило світ 12 томів серії. В Україні подібні національні бібліотеки можна знайти лише в Мережі.

  * * *

  Перший у світі літак на сонячних батареях «Solar Impulse» здійснив пробний політ. Метою серії льотних випробувань є підготовка апарату до кругосвітнього перельоту, який заплановано на 2012 рік. Проект літака на сонячних батареях розробляється швейцарським аеронавтом Бертраном Пікаром (Bertrand Piccard). На крилах Solar Impulse, розмах яких становить 60 метрів, встановлено 12 тисяч сонячних батарей, їхня вага - 400 кілограмів. Загальна ваги конструкції близько 1,6 тонни.


  * * *

  Біологи виявили, що сині кити на всій планеті стали співати нижче. При цьому висота видаваних звуків, починаючи з 60-х років минулого століття, знижується майже лінійно - на декілька часток герца на рік. Аналіз даних дозволив установити, що дана картина спостерігається в усьому світі. Океанологи підкреслюють, що в різних регіонах пісні синіх китів відрізняються по висоті й структурі, однак зниження спостерігається повсюдно. У цей час пояснити це вчені не можуть.

  * * *

  Японська компанія «Sapporo Breweries» випустила "космічне пиво" . Солод для сорту Sapporo Space Barley виготовлений з ячменю, який протягом п’яти місяців зберігався на Міжнародній Космічній Станції.

   
 • 17:37 04.12.2009
  0 0

  Цитата:
  Перший у світі літак на сонячних батареях «Solar Impulse» здійснив пробний політ. Метою серії льотних випробувань є підготовка апарату до кругосвітнього перельоту, який заплановано на 2012 рік.

  ... ото дорогий буде металобрухт...

  І поки вони так розважаються я не можу знайти в крамницях Києва хоч би якогось завалящого вибору простих СонБатарей (напр по 1Вт)
   
 • 15:58 17.12.2009
  0 0
  За 20 років можна буде купити жорсткий диск на 11 петабайт. За 10 років з’явиться перший квантовий комп’ютер, а вже впродовж найближчих двох років обсяг інформації в Інтернеті буде подвоюватися кожні 11 годин. Такі прогнози з розвитку високих технологій озвучив головний футуролог "Cisco" Дейв Еванс (Dave Evans).

  Повний список пророкувань включає 25 прогнозів до 2060 року й охоплює сфери Інтернету, систем передачі й збереження даних, а також розвиток ПК.

  Повний список пророкувань виглядає так:

  1. До 2029 року за $100 можна буде купити систему збереження ємністю в 11 петабайт. Такого обсягу електронної пам’яті буде досить, щоб цілодобово програвати відео DVD-якості впродовж 600 із зайвим років.
  2. У майбутні 10 років швидкість передачі даних у домашніх мережах збільшиться в 20 разів.
  3. До 2013 року щомісячний обсяг трафіку в бездротових мережах складе 400 петабайт, при цьому 1 петабайт = 1024 терабайта (сьогодні увесь світовий мережевий трафік становить 9 екзабайт на місяць (1 екзабайт = 1024 петабайт).
  4. До кінця 2010 року на кожного мешканця нашої планети буде доводитися по мільярду транзисторів вартістю одна мільйонна американського центу кожний.
  5. Інтернет еволюціонує настільки, що зможе підтримувати миттєві комунікації незалежно від відстані.
  6. Перший комерційний квантовий комп’ютер з’явиться до середини 2020 року.
  7. До 2020 року ПК вартістю в $1000 за своєю обчислювальною потужністю зрівняється з людським мозком.
  8. До 2030 року обчислювальна потужність ПК вартістю в $1000 дорівнюватиме розумовій здібності населення цілого селища.
  9. До 2050 року, якщо на той час населення нашої планети складатиме 9 млрд. чоловік, потужність обчислювального пристрою вартістю в $1000 буде дорівнюватиме обчислювальній потужності всього людства.
  10. Сьогодні ми знаємо 5% того, що нам стане відомо через 50 років. Інакше кажучи, 95% знань, які будуть доступні людям до 2060 року, стануть результатом відкриттів, зроблених у майбутні 50 років.
  11. У найближчі 2 роки обсяг інформації в нашому світі щорічно збільшуватиметься в шість разів, а обсяг корпоративних даних на той же період щорічно зростатиме в 50 разів.
  12. До 2015 року "Google" проіндесує приблизно 775 млрд. сторінок контенту.
  13. До 2015 року людство щорічно створюватиме контент, обсяг якого в 92,5 мільйона разів перевищує обсяг інформації, що зберігається в бібліотеці Конгресу США (вважається найбільшим у світі сховищем інформації).
  14. До 2020 року кожний мешканець нашої планети в середньому зберігатиме 130 терабайт персональних даних (сьогодні цей обсяг дорівнює 128 гігабайтам).
  15. До 2015 року обсяг кінофільмів та файлів, якими обмінюються між собою користувачі, зросте до 100 екзабайт, що в 5 мільйонів разів перевищує обсяг інформації, яка зберігається в бібліотеці Конгресу США.
  16. До 2015 року повсюдно пошириться відеозв’язок, і він генеруватиме 400 екзабайт трафіку, що в 20 млн. раз перевищує обсяг інформації, яка зберігається в бібліотеці Конгресу США.
  17. До 2015 року обсяг даних, які генеруватиме телефонний зв’язок, Інтернет, електронна пошта, фото- й музичні файли, складе 50 екзабайт.
  18. Впродовж двох наступного років обсяг інформації у Всесвітній мережі буде подвоюватися кожні 11 годин.
  19. До початку 2010 року до Мережі будуть підключені 35 млрд. різноманітних пристроїв, тобто, майже по 6 пристроїв на кожного мешканця нашої планети.
  20. До 2020 року в Інтернеті працюватиме більше пристроїв, ніж людей.
  21. З впровадженням протоколу IPv6 в Інтернеті з’явиться така кількість електронних адрес, що кожну з відомих людству зірок у Всесвіті можна буде облаштувати 4,8 трильйонами адрес.
  22. До 2020 року кожний електронний пристрій матиме універсальний додаток для перекладу з інших мов.
  23. За 5 років будь-яка поверхня зможе виконувати функції дисплея.
  24. До 2025 року з’являться перші випадки телепортації на рівні частинок.
  25. До 2030 року стане можливим вживлення штучної ткані в людський мозок.


   
 • 23:07 17.12.2009
  0 0
  Теж мені "незнане"! Комп’ютерні іграшки!

  Ось що б непогано було б зробити сьогодні з «непізнаного», так зібратися разом ну, хоч трьох відьом , щоб… розтопити все це (зовсім! без ожеледиць!), щоб нарешті почав нормально рухатися транспорт…
  Жодного іншого варіанту поліпшити ситуацію… не бачиться…
   
 • 13:42 19.12.2009
  0 0

  У Лос-Анджелесі на 64-му році життя помер знаменитий сценарист Ден О’Беннон - творець одного з найжахливіших інопланетних монстрів. Його сценарій "Зоряна потвора" ліг в основу страшної космічної казки, відомою під назвою "Чужий".
  В 2009-му році фільму про зловісний контакт людства та представників розумної позаземної цивілізації у вигляді слизьких монстрів, виконалось 30 років. За цей час Ден О’Беннон допоміг історії обзавестися трьома продовженнями ("Чужі", "Чужий-3", "Чужий-4: Воскресіння"), а також двома злиттями з іншим фантастичним жахливиком - "Хижак" ("Чужий проти Хижака", "Чужі проти Хижака: Реквієм").
  Його перо встигло торкнутися й пріквела "Чужого", задуманого Рідлі Скоттом, - сценарист останнім часом створював персонажів для передісторії зустрічі сусідів по Всесвіту, жахливіших за яких важко уявити й донині.
  Сам Ден О’Беннон серед усіх "Чужих" виокремлював перший фільм. За його словами, "Чужий" від Рідлі Скотта був режисований краще за інших. "Режисерський підхід Скотта винятковий, - зауважував він в інтерв’ю. - Мені не довелось працювати з кимсь, рівним йому".
  Як сценаристу, "Чужий" допоміг О’Беннону вивести універсальну формулу страху. "Я відкрив для себе, що глядача набагато більше лякає те, чого він не бачить, чим те, що він бачить, - уточнював він в іншому інтерв’ю. - Жах, що охоплює зал і створює напругу, породжує не монстр, що стрибає з темного завулка, а момент нагнітання цього жаху в сценах, де герої намагаються будувати плани й перекидаються репліками, чекаючи чудовиська, що готується до стрибка".
  Ден О’Беннон випробував себе в створенні спецефектів (у цьому амплуа він, зокрема, працював над "Зоряними війнами" Джорджа Лукаса), а також на акторському поприщі. Двічі за свою кар’єру він сідав і в режисерське крісло. Знятий ним в 1985-му році дебютний фільм "Повернення живих мерців" - авторська варіація на тему "Ніч живих мерців" Джорджа Ромеро - визнаний класикою серед кіноісторій про зомбі.

  * * *

  Режисер Брайан Сінгер продовжить працювати в світі фантастики. Він затверджений кінокомпанією «20th Century Fox» на проект чергового відгалуження від кінофраншізи "Люди Ікс" під назвою "Люди Ікс: Перший клас".
  По завіренням Сінгера, його дуже надихає загальна ідея картини, мова в якій піде про перші роки навчання в школі Ксавьєра мутантів Джин Грей, Циклопа, Шторму та інших популярних герої всесвіту "Люди Ікс". Сценарій для пріквела "Людей Ікс" створив Джош Шварц, а продюсером картини призначений Лоурен Шулер Доннер. Робота над картиною почнеться навесні 2010 року.

  * * *

  Російська влада зберігає мовчання з приводу НЛО, яке очевидці бачили над Кремлем. Великий предмет, що нагадував сріблясту металеву піраміду, був помічений днями. Аматорські відеозаписи цього явища опубліковані в Інтернеті. Судячи зі зйомок, "піраміда" з’являлася над центром Москви на висоті більш, ніж кілометр, впродовж декількох годин.
  Західні видання зазначають, що НЛО за зовнішнім виглядом було схоже на "імперський крейсер" з фільму "Зоряні війни".
  Незважаючи на те, що все відбувалося в безпосередній близькості від Кремля, якихось офіційних коментарів із цього приводу не надходило.
   
 • 08:12 20.12.2009
  0 0
  Цитата:
  Російська влада зберігає мовчання з приводу НЛО, яке очевидці бачили над Кремлем. Великий предмет, що нагадував сріблясту металеву піраміду, був помічений днями. Аматорські відеозаписи цього явища опубліковані в Інтернеті. Судячи зі зйомок, "піраміда" з’являлася над центром Москви на висоті більш, ніж кілометр, впродовж декількох годин.
  Західні видання зазначають, що НЛО за зовнішнім виглядом було схоже на "імперський крейсер" з фільму "Зоряні війни".

  Не одну сотню років ... чи вірніше тісячу ...вже ті НЛО з’являються то в одній то в іншій країні... Колись думали, що то "боги" чи "дияволи". Тепер говорять, що "інопланетяни"... Що це насправді? А хто його зна...
   
 • 16:20 23.12.2009
  0 0
  На початку наступного року в кінотеатрах Києва й Львова відбудеться презентація колекції короткометражних фільмів "Фантастика в короткому метрі" від Міжнародного фестивалю фантастичних фільмів у Невшателе (NIFFF), Швейцарія. В програмі фільмів, які вперше будуть продемонстровані в Україні, глядачеві пропонується збірник вибраних фільмів NIFFF, які презентують велику розмаїтість естетики й жанрів, що існують у швейцарському кіно. Ця колекція короткометражних фільмів збалансована між традиціями академічної школи та творчістю незалежних режисерів. Збірник складається з 14 фільмів, які були створені між 2002 і 2009 роками. Програма триває дві години й презентує фільми, які демонстрували в конкурсній програмі фестивалю. Концепція "фантастичного кіно", на якій базується програма NIFFF, фокусується на таких фільмах, які руйнують границі загальноприйнятої "нормальної реальності", певні закони природи. Ці "порушення меж" можуть бути виражені через велику розмаїтість форм: від ефектних киновидовищ до витончених художніх кіноформ. Тому фестивальна програма щорічно презентує всі формати: від блокбастерів до фільмів d’auteur, від чорної комедії до Sci-Fi, від stop-motion анімації до CGI. Фестиваль NIFFF заснований в 2000-му році й на сьогодні є одним з основних кіноподій у Швейцарії. Мета фестивалю - акцент на креативності жанру фантастики сьогодні й на його роль в історії світового кіно. В Україні "Фантастика в короткому метрі" буде показана в столичному кінотеатрі "Жовтень" 23-24 січня, у Львівському палаці мистецтв 5-го лютого й у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (Львів) 12-го лютого 2010 року.

  * * *  Науковцям удалося показати, що під крижаним покривом Марсу може існувати рідка вода. Припустивши, що від випарювання вода захищена шаром криги, вчені прийшли до висновку, що вода в рідкому вигляді може існувати на глибинах від декількох сантиметрів до 10 метрів. Поки що науковці не знають, чи є подібні підлідні озера перманентними, чи вони з’являються лише з настанням світлого часу доби.

  * * *

  Фізики запропонували нову модель Всесвіту , у рамках якої квантове майбутнє призводить до свого роду "кристалізації" класичного минулого через сьогодення. Визначати поняття часу вчені пропонують у такий спосіб. Нехай на фіксованій ділянці Всесвіту діють певні закони. Поки ця ділянка відноситься до майбутнього, її природа винятково квантова. Автори підкреслюють, що майбутнє природно володіє "дивними" квантовими характеристиками. Наприклад, у майбутньому з різним ступенем імовірності можуть бути присутнім водночас кілька можливих подій. У свою чергу минуле підкоряється класичним законам фізики, тобто всі фізичні величини однозначно визначені. Звідси науковці пропонують розглядати перебіг часу як еволюцію законів на четиримірній ділянці простору-часу. Сьогодення в цьому випадку - це момент переходу від квантових законів до класичних.
   
 • 15:07 26.12.2009
  0 0
  Видавництво «Tor» випустило книгу Джейка Блейка, який, за сприяння Орсона Скотта Карда, написав «The Authorized Ender Companion» - офіційний путівник по світу популярної НФ-епопеї «Хроніки Ендера». Енциклопедія розповідає про людей, планети, події, раси та про безліч інших деталей світу геніального полководця й психолога Ендера Віггіна, вигаданого Кардом.

  * * *

  Стрічка «Аватар» посприяла небувалому спалаху активності Джеймса Камерона! В нього з‘явилась ціла купа нових проектів. Для початку стане продюсером рімейку класичної НФ-стрічки 1966-го року «Фантастична подорож» (Fantastic Voyage), новий сценарій якої написав Шейн Салерно («Армагеддон»). В оригіналі Ричарда Флейшера спеціальний підводний човен з п’ятьома науковцями на борту був зменшений до мікроскопічних розмірів і уведений до кровоносної системи вмираючого генія з метою знищення тромбу в його мозку. Нова «Фантастична подорож» буде знята в 3D - з використанням революційних технологій, які Камерон застосовував при зйомках «Аватару». Також у Камерона є вже готовий сценарій екранізації мангі «Battle Angel Alita» про дівчину-киборга з футуристическго світу, причому, зйомки можуть розпочатися вже в наступному році. Ще один проект, в якому візьме участь Камерон як продюсер і, можливо, як постановник, це - рімейк «Заборонної планети» 1956-го року, чий новий сценарій пише Дж. Майкл Стражинскі. Крім того, ймовірні два продовження «Аватару». .

  * * *

  Відома американська письменниця-фантаст Урсула Ле Гуїн у своєму листі про вихід з Гільдії авторів США назвала компанію "Google" дияволом, з яким письменники поквапилися домовитися, тим самим ущемляючи права всіх членів гільдії. Лист письменниці опублікований на її офіційному сайті. Мова йде про давню історію, пов’язану з сервісом компанії - "Google Books", що дає можливість пошуку книг в Інтернеті серед приблизно 7 млн. повнотекстових книг. Такий сервіс з’явився в результаті співробітництва компанії зі світовими бібліотеками, але, на думку багатьох письменників, він порушує їхні авторські права на твори, розміщені в Інтернеті. Разом з тим, Урсула Ле Гуїн залишиться членом Національної Спілки письменників і Американського об’єднання авторів наукової фантастики й фентези - об’єднань, які, за її словами, може й не настільки авторитетні, але які зате "мають більше мужності", ніж Гільдія авторів США.

  * * *

  Американським біологам вдалось виявити найстаршу рослину, що росте зараз на Земле. Нею виявився дуб, вік якого за оцінкою экспертів складає близько 13 тисяч років. Дуб знайдений у віддаленому гірському районі Каліфорнії.

  * * *

  Фізики з науково-розважального центра «Phaeno» у Вольфсбурге (Німеччина) розрахували швидкість, з якої має пересуватися Дід Мороз, щоб за одну ніч обдарити подарунками всіх німецьких дітей. Для розрахунків використовувалися наступні дані: в Німеччині мешкає близько11 мільйонів дітей у віці до 15 років. Площа країни становить 357 тисяч квадратних кілометрів, при цьому заселена лише мала частина, інше доводиться на дороги, ліси й поля. У середньому виходить, що будинки, в яких живуть діти, що очікують подарунки, розташовані через кожні 62 метра. Таким чином, Дідові Морозові необхідно покрити відстань в 682 тисячі кілометрів. Швидкісному поїзду ICE для цього потрібен цілий рік, але в Діда Мороза в розпорядженні всього день, тому він має рухатися на своїх санях зі швидкістю 28416 кілометрів у годину. Якщо ж взяти до уваги, що окрім Німеччині на Землі багато інших країн, то пересуватись Дід Мороз має з надсвітловою швидкістю! Або скористатися телепортацією.

   
 • 14:55 30.12.2009
  0 0
  Відомий американський фантаст Джо Холдеман («Нескінченна війна») оголошений власником титулу «Грандмастер», офіційно ж він стане таким, коли отримаэ Меморіальну премію ім’я Деймона Найта. Титул «Грандмастер» - найвища нагорода Асоціації американських письменників-фантастів (SFWA) і вручається за досягнення під час усієї творчої кар’єри. Холдеман стане 27-им «Грандмастером» SFWA. Вручення Damon Knight Memorial Grand Master Award відбудеться в травні 2010-го року одночасно в присудженням щорічної премії «Небьюла».

  * * *

  Роберт Земекис приступився до кастингу для свого нового фільму «Жовтий підводний човен» - диснеївському рімейкі славнозвісного мультфільму «бітлів». З’явився офіційний синопсис, з якого зрозуміло, що рімейк не багато чим відрізняється від оригіналу мало. The Yellow Submarine розповість про групу з чотирьох британських музикантів, до яких за допомогою звернулися мешканці казкової країни, де бешкетують злі сили. Країна пронизана музикою, яка може слугувати й зброєю проти Зла. У фільмі пролунає музика «Бітлз», причому не тільки з оригіналу.

  * * *

  Японські вчені з Університету Чіба створили… колібрі. Нова розробка являє собою мініатюрного - розміром зі звичайну колібрі - робота, облаштованого двома парами крил. Роблячи до 30 змахів на секунду, апарат здатний пересуватися повітрям досить швидко. Вага робота складає близько 2,6 грами, а вартість його розробки - близько $3.000.000.

  * * *  Астрономи обіцяють відкрити населені місяці, подібні Пандорі з блокбастеру Джеймса Камерона "Аватар", впродовж найближчого десятиліття. В тривимірній епічній сазі раса триметрових синьошкірих гігантів залюднює місяць, що нагадує Землю та обертається навколо схожого на Юпітера газового гіганта. Провідний спеціаліст з екзопланет Лайза Кальтенеггер з Гарвардсько-Смитсоніанського центру астрофізичних досліджень упевнена, що є великі шанси не лише на реальне існування "пандороподібного" світу, а й на його швидке виявлення. За її словами, новий космічний телескоп НАСА James Webb Space Telescope (JWST) дозволить вивчити найближчі до нас "екзомісяці" і з’ясувати, чи населені вони. "Якщо Пандора дійсно існує, то ми зможемо виявити й дистанційно досліджувати її в найближчі 10 років", - упевнена доктор Кальтенеггер.
   

Новини метареальності (фантастика, футурологія, незнане)

Наші Друзі: Новини Львова