Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: неділя, 05 липня 2020 року

Новини метареальності (фантастика, футурологія, незнане)

Переглядів: 11655
Додано: 30.04.2009 Додав: Spacer  
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 75
 • 21:07 27.10.2009
  0 0
  Цитата:
  і як можна серйозно це сприймати?

  А мені і справді доводилось бачити НЛО (я не стверджую, що то був косм. корабель) у вигляді "скаженої зірки", що цілу ніч метлялась туди-сюди на одному місці.
  Не знаю, може глючило , бо був я в ту ніч сам.
   
 • 15:53 29.10.2009
  0 0
  До: Пес Кудлатий - #181161
  Цитата:
  Не знаю, може глючило, бо був я в ту ніч сам.

  Ну, тоді точно глючило
  Вночі бажано бути вдвох , а вдень відвідувати хоча б наступні заходи:

  Десятий міжнародний фестиваль наукової фантастики «Utopiales» відбувається зараз в Нанті (Франція). Цей щорічний форум вважається найбільшим у Європі і охоплює наукову фантастику й фентезі в літературі, кіно, музиці, образотворчому мистецтві, коміксах, рольових іграх та анімації. Кожний із днів його роботи присвячений однійї з областей наукової фантастики.
  Авторами ідеї проведення такого заходу стали в 1998-му році вчений Бруно Делла Кьєза й директор музею наукової фантастики Патрік Гігер. Зараз фестиваль влаштовують професіонали, а фінансування здійснюється за рахунок міського бюджету й корпоративних спонсорів, що відрізняє його від традиційного фендому наукової фантастики.
  Закриття «Utopiales» намічено на 1 листопада.

   
 • 14:02 31.10.2009
  0 0
  Що стосується національних особливостей НЛО... От як це описує «Газета.UA» - http://gazeta.ua/index.php?id=313859&lang=ru

  За літо-осінь 2009-го в Києві зафіксували п’ять місць появи НЛО.
  — Вперше їх побачив над Києвом восени 1963-го, — каже 62-річний Дмитро Пастушенко. — Із друзями пішли на матч «Динамо» (Київ) — «Динамо» (Мінськ). В перерві над полем пролетіло ціле скупчення сяючих об’єктів. Люди так злякалися, що поприсідали. Голови ховали під забетоновані сідалки стадіону.
  В квітні 1986-го бачили об’єкти над палаючим енергоблоком на Чорнобильській атомній станції.
  — Мене послали гасити аварію. Покійний товариш був там за 3 години опісля вибуху. Розповідав, що над четвертим енергоблоком на висоті 300 метрів бачив велику мідну кулю. Тоді фахівці казали, що після того, як та куля повисіла, рівень радіації зменшився в три рази. Думаю, що це були представники позаземних цивілізацій.
  Востаннє Дмитро бачив НЛО над Києвом у жовтні 1990-го.
  — Під час студентського голодування на майдані Незалежності на висоті близько 500 метрів з’явилася мрячна куля, з якого виходили промені. На 2 хвилини вона зависла. Потім швидко набрав висоту й зникла. Відтоді розпочався київський НЛО-Бум. Науковці створили громадську організацію з вивчення позаземних цивілізацій. Очолив її академік Георгій Писаренко. Я надіслав їм листа з описом того, що бачив. Відповіді не дочекався.
  Дмитро Пастушенко стверджує, що інопланетяни спостерігають за українцями.
  — Наша нація енергетично сильна, тому ми їм цікаві. Але багато людей плутають літаючі об’єкти з повітряними кульками, які запускають на свята в небо. В променях вечірнього сонця вони світяться, як НЛО.
   
 • 19:31 31.10.2009
  0 0
  Цитата:
  Дмитро Пастушенко стверджує, що інопланетяни спостерігають за українцями. — Наша нація енергетично сильна, тому ми їм цікаві


  І що тут можна сказати?! Сподіваюсь цей вчений якось обгрунтував свою гіпотезу
   
 • 20:52 02.11.2009
  0 0
  До: Oleole - #181647
  Цитата:
  Сподіваюсь цей вчений якось обгрунтував свою гіпотезу

  Це нехай самі інопланетяни щось там обгрунтовують!
  Як і журі наступного "бізабразія"

  За підсумками Всесвітнього конвенту фентезі, що пройшов у м. Сан-Хосе, штат Каліфорнія, США, 1-го листопада 2009 року були вручені нагороди «Всесвітня премія фентезі – 2009».

  За видатні досягнення в жанрі
  • Еллен Ешер та Джейн Йолен (Ellen Asher & Jane Yolen)

  Кращий роман (поділили)
  • Джеффрі Форд «Рік тіні» (The Shadow Year, Jeffrey Ford (Morrow)) та Марго Ленеген («Ніжні шматочки» (Tender Morsels, Margo Lanagan (Allen & Unwin; Knopf))

  Краща повість
  • Ричард Баус («Якщо ангели борються» (”If Angels Fight”, Richard Bowes (F&SF 2/08))

  Краще оповідання
  • Кідж Джонсон «26 мавп, також безодня» (”26 Monkeys, Also the Abyss”, Kij Johnson (Asimov’s 7/08))

  Краща антологія
  • «Паперові міста: Антологія міського фентезі» за редакцією Катерини Седья (Paper Cities: An Anthology of Urban Fantasy, Ekaterina Sedia, ed. (Senses Five Press))

  Краща збірка
  • Джеффрі Форд «Втоплене життя» (The Drowned Life, Jeffrey Ford (HarperPerennial))

  Кращий художник
  • Шон Тен (Shaun Tan)

  Спеціальна нагорода, професійна
  • Келлі Лінк та Гевін Грант за роботу у видавництвах «Small Beer Press» і «Big Mouth House» (Kelly Link & Gavin J. Grant (for Small Beer Press and Big Mouth House))

  Спеціальна нагорода, непрофесійна
  • Майкл Волш за роботу над збірками творів Говарда Волдропа, що виходять у видавництві «Old Earth Books» (Michael Walsh (for Howard Waldrop collections from Old Earth Books))

  ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ І СПОДІВАЄМОСЬ, ЩО КОЛИСЬ ВСЕСВІТНІЙ ФЕСТ УКРАЇНСЬКОГО ФЕНТЕЗІ ВІДББУДЕТЬСЯ ТАКИ НА ЙОГО БАТЬКІВЩИНІ - ПОЛТАВСЬКІЙ ДИКАНЬЦІ!
   
 • 18:48 03.11.2009
  0 0
  * * *
  Сьогодні в Кримській республіканській «Універсальній науковій бібліотеці ім. І.Я.Франка» (Сімферополь) презентують виставку «Поки не вичахла фантазія». На виставці будуть представлені здобутки класиків та сучасників, новаторів світової, а також вітчизняної фантастики. « Письменники-фантасти всього світу створили дивну країну, яку не знайти на географічній карті, але таку, що має постійну адресу в багатьох-багатьох читацьких душах. Ця країна - ФАНТАСТИКА. Там виконуються всі бажання й здійснюються всі мрії», - сказано на сайті бібліотеки.

  * * *
  Посмертні сіквели знаменитих авторів стають усе більше розповсюдженим явищем. Спадкоємці письменника Айзека Азімова авторизували нову трилогію, яка продовжить серію "Я, робот" (I, Robot) про "робопсихолога" Сьюзен Келвін. Допише класика письменниця Мікі Зукер Рейхерт (Mickey Zucker Reichert), медик за освітою й автор фентезі-циклу за мотивами скандинавської міфології. Перший роман трилогії отримає назву "Роботи й хаос" (Robots and Chaos). Рейхерт має "підвищити градус" творів Азімова й створити "суміш наукової фантастики та медичного трилера в дусі "Штаму "Андромеда" Майкла Крайтона".

  * * *
  Фахівці НАСА встановили, що наш Всесвіт, що блискає розсипами зірок, вихрами галактик та жовтогарячим світлом сонць, має власний колір. Отриманий колір, який дослідники назвали "космічним латте", є одним з відтінків бежевого. Аби прийти до цього сенсаційного висновку, науковцям довелося вивчити кольори 200 тис. галактик. Зібравши їх разом, вони створили комбінацію, яка й виявила бежевий колір. За останні 6 млрд. років домінуюче фарбування Всесвіту, вочевидь, перейшло по спектрі від синього до більш червоного.

   
 • 13:01 04.11.2009
  0 0
  Британський науковець Роджер Шавьє розробив прототип антигравітаційного пристрою В майбутньому на основі цього приладу може змінитися розвиток світової економіки, освоєння космосу й життя в цілому. Скандальний M-drive незабаром буде випробуваний Британським національним космічним агентством, незважаючи на численні звинувачення деяких учених світу. Однак той факт, що британський уряд фінансує цей проект каже про те, що він вірить у нього. Антигравітаційний пристрій працює шляхом генерації мікрохвиль великої енергії всередині спеціальних закритих резонансних трубок. Він дозволяє дати старт новому поколінню літаючих машин, наприклад, таким, як у фільмі «П’ятий елемент», які роблять винятково простими й дешевими польоти в космос.

  * * *

  Російський сайт «Turist.Ru» опублікував список семи занедбаних чудес колишнього СРСР. Цікаво, що троє з них знаходяться в Україні. Це:

  Балаклава, Крим
  Секретна база підводних човнів у невеликому кримському містечку Балаклава - один з найбільших військових об’єктів, що виявилися кинутими після розпаду СРСР. З 1961-го року під горою Таврос розташовувався комплекс, де зберігалися боєприпаси (в тому числі і ядерні) та проводився ремонт підводних кораблів. У доках бази могло вкритися до 14 субмарин різних класів, і весь комплекс був здатний витримати прямий удар ядерної бомби потужністю до 100 кТ. Кинутий в 1993-му році об’єкт був порозтяганий на металобрухт місцевими жителями й лише в 2002-му році на залишках бази підводних човнів був організований музейний комплекс.

  Загоризонтна РЛС «Дуга», Прип’ять
  Титанічна споруда, побудована в 1985-му році для виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет, могло б успішно функціонувати й донині, але на ділі проробила менше року. Гігантська антена висотою 150 метрів і довжиною 800 споживала величезну кількість електроенергії, через що була побудована практично впритул до чорнобильської АЕС, і, природно, припинила свою роботу разом з вибухом станції. На сьогодні в Прип’ять і в тому числі до підніжжя РЛС возять екскурсії, але здиратися на 150-метрову вишину ризикують лише одиниці.

  Станція вивчення іоносфери, Зміїв
  Практично перед самим розпадом Радянського Союзу під Харковом була побудована станція іоносферних досліджень, яка була прямим аналогом американського проекту HAARP на Алясці, успішно функціонуючому й до сьогодні. Комплекс станції складався з декількох антенних полів і гігантської параболічної антени діаметром 25 метрів, здатної випромінювати потужність порядку 25 Мвт. Але молодій українській державі передова, і досить дорога, наукова апаратура виявилася ні до чого, і колись секретною станцією нині цікавляться лише сталкери й мисливці за кольоровими металами. Ну й звичайно, туристи.

  УКРАЇНА – КРАЇНА ВТРАЧЕНИХ ЧУДЕС?!?
  Чи майбутніх можливостей?..
   
 • 20:05 04.11.2009
  0 0
  В 2012-му році на навколоземній орбіті відкриється перший космічний готель. Іспанська компанія Galactic Suite побудує його на відстані 500 км від поверхні Землы. Перших постояльців готель радо прийме вже за 3 роки. Проект обійдеться в 3 млрд. доларів, однак власники планують швидко окупити його. Курс передполітної підготовки на одному з тропічних островів і 3 дні проживання в готелі коштуватимуть близько 3 млн. євро.

  * * *

  Режисер Вес Андерсон, що є автором таких картин, як "Водне життя" та "Рашмор", задумав фантастичний фільм, частина епізодів якого будуть зніматися в космосі. Про це сам режисер повідомив в інтерв’ю ресурсу AccessHollywood. "Я поки не знаю, чи буде це можливо, але я б дійсно хотів попрацювати в космосі, замість того, щоб створювати спецефекти в студії", - сказав він.


   
 • 18:17 05.11.2009
  0 0
  Китай заявив про неминучу мілітаризацію космосу. Це - історична неминучість, зауважив 2-го листопада головнокомандуючий ВВС Народно-визвольної армії КНР Сюй Цілян. За його словами, пріоритетом його країни є розробка наступальних і оборонних операцій у космічному просторі. Пан Сюй Цілян відзначив, що перевага в космосі дасть народу Китаю контроль над зонами ведення воєнних дій як на суші, так і на море, що, в свою чергу, необхідно для безпеки країни. «Тільки сила може захистити мир»,- цитує AFP головкома ВВС КНР.

  * * *

  Відкриття рентгенівського випромінювання - найважливіший науковий винахід усіх часів, вважають десять тисяч з п’ятдесятьох тисяч учасників голосування, організованого співробітниками лондонського Музею науки. Вся таблиця десяти найвизначніших винаходів науки за англійською версією виглядає так:
  1.      Рентгенівський апарат
  2.      Пеніцилін
  3.      Подвійна спіраль ДНК
  4.      Космічний човник "Аполлон-10"
  5.      Реактивний двигун (ракета «Фау-2»)
  6.      Перший локомотив "Ракета"
  7.      Комп’ютер Pilot ACE
  8.      Парова машина
  9.      "Форд-T" (масовий автомобіль)
  10. Електричний телеграф.

  * * *

  В Мережі з’явилася онлайн-книга відомого українського уфолога Ярослава Сочки «НЛО: зроблене в Україні» - http://www.ufosite.org.ua
   
 • 20:54 05.11.2009
  0 0
  Цитата:
  Відкриття рентгенівського випромінювання - найважливіший науковий винахід

  І відкрив його наш співвітчизник І. Пулюй. Шкода, не оцінив, а то би випромінювання називалося Пулюївським...
  А хитрюга Рентґен, запатентувавши чуже відкриття, здобув світову славу. Вчіться
   
 • 00:07 06.11.2009
  0 0
  До: Пес Кудлатий - #182391

  Цитата:
  хитрюга Рентґен, запатентувавши чуже відкриття, здобув світову славу

  Так само було і з Кюрі, якщо не помиляюсь. Хтось винаходить, а хтось славу приписує собі
   
 • 00:11 06.11.2009
  0 0
  До: Oleole - #182407

  так було в Совку ЗАВЖДИ Вчений винаходить щось - слава його начальнику... ви наводите поодинокі приклади... а насправді це загальноприйнята практика. Факт що є. Ну і нічо в тому такого страшного нема.
   
 • 00:20 06.11.2009
  0 0
  Проблеми були із-за її статі. В ті часи жінка не могла бути розумнішою за чоловіків
   
 • 18:11 06.11.2009
  0 0
  Відомий британський автор наукової фантастики - Ричард Морган (Richard Morgan) («Зламані ангели»; «Видозмінений вуглець» - Премія Ф.Дика) - обновив свій блог записом про те, що він буде консультувати компанію Electronic Arts впродовж розробки трьох нових проектів. Всі вони, звичайно ж, стосуються наукової фантастики. А якщо вірити деяким слухам, те одним з цих проектів має стати сіквел до колись популярної киберпанк-гри Syndicate.

  * * *

  9-11-го листопада в павільйоні "Космос" на ВВЦ у Москві, пройде Міжнародний фестиваль нового ритуального мистецтва PANDUS-2009 - http://www.pandusfest.com/
  Фестиваль нового ритуального мистецтва PANDUS-2009 проводиться одночасно із зустріччю московської публіки з видатним психологом сучасності, засновником трансперсональної психології Станіславом Грофом (США). Своєю соціальною місією Станіслав Гроф вважає наукове й практичне обґрунтування неминучості революції свідомості - повороту від матеріалістичної фрагментарної "афазії" до більше актуальної та продуктивної холістичної діалектики.

  * * *

  Науковці стверджують, що біологічні мутації організмів астронавтів, а також різноманітних бактерій та мікробів можуть поставити хрест на міжпланетних перельотах і, тим більше, польотах за межі Сонячної системи. Нещодавно, дослідивши хвороботворні мікроби, такі як кишкова паличка й штам стафілокока, дослідники прийшли до висновку про те, що ці організми здатні активно мутувати у космосі. І що з них вийде, невідомо…

  * * *

  Дивні нові фотографії гейзерів на Енцеладі - супутнику планети-гіганта Сатурна, - передав на Землю американський міжпланетний зонд "Кассіні". Вони були зроблені в ході найближчого в історії апарата прольоту біля цього супутника. Феєричними назвала отримані зображення Керолайн Порко - керівник групи, відповідальної за бортову відеотехніку "Кассіні". Відеоапаратура зафікусвала загадкові викиди гейзерів, що мерехтять у відбитому сонячному світлі на тлі чорності космосу.

  * * *

  У роботі тільки-но майже перезапущеного Великого Андронного Коллайдера (ВАК), найбільшого в світі прискорювача елементарних часток, стався черговий збій. Цього разу причина виникнення позаштатної ситуації виявилася настільки неймовірною, що якби на календарі було 1 Квітня, то повідомлення мережних джерел цілком зійшли б за жарт. Як з’ясувалося, в одну з високовольтних установок системи охолодження прискорювача потрапив... шматок хліба, що викликало неполадки в електроживленні й спровокувало зростанні температури у двох секторах коллайдера

  * * *

  З інтерв’ю Бориса Стругацького газеті «Факти» - http://www.facts.kiev.ua/archive/ 2009-11-06/101422/

  - Наостанок не можу не запитати: правда, що у вас українські корені?
  - З України родом моя мама й, до речі, дружина. Мови українського, на жаль, не знаю, але з дитинства люблю й з великим бажанням співаю українські пісні, яким мене навчила мама. Жодне застілля в нашому будинку не обходилося без українських пісень: "У Києвi на ринку", "Ой, на горi та й женцi жнуть", "Кувала та сива зозуля". Це із мною все моє життя. І зараз, лежачи в лікарні під черговою крапельницею, із задоволенням відвожу душу: "Ой, ти, гарний Семене, прийди сядь бiля міне..." Я скажу, що найкращі у світі пісні - українські, серед найкращих сучасних письменників-фантастів - майстри з України, найкраще зібрання творів братів Стругацьких вийшло в Україні, у Донецьку... Так що будьте щасливі всі в Україні!

   
 • 18:54 11.11.2009
  0 0
  Готується екранізація нового твору Стефанії Майєр «Гостя» з готичної тетралогії «Сутінки». Такий крок на відміну від інших романів серії здійснений, напевно, тому, що «Гостя» - це вже не містика, а скоріше фантастика. В «Гості» наша планета стає об’єктом завоювання расою «душ» – «паразитами» свідомості, що не мають власного тіла. Звідси й особливості головної героїні - Мелані, що сполучає тіло й свідомість людини з душею інопланетянина. Оскільки Мелани успішно пручається прибульцеві, в результаті він починає жити людськими почуттями. Писати сценарій доручено Ендрю Нікколу («Термінал», «Збройовий барон»), він же очолить проект в якості режисера.

  * * *

  Британець Лоуренс Гоу готується поставити постапокаліптичний блогбастер «Посуха» («The Drought») , виробництвом якого займеться «Works International». Дія відбувається в близькому майбутньому, коли головним дефіцитом на Землі стає вода. Мільйони людей вмирають від спраги. Герої намагаються добратися до Лондона, розраховуючи, що в столиці їм вдасться, так би мовити, припасти до джерел. Зйомки почнуться влітку. Сценарій дописує Колін O’Донелл .

  * * *

  В Казані відкрився XIX Міжнародний фестиваль фантастики й рольових ігор «Зіланткон» . В програмі конвенту більше 120 подій: концерти, турніри, виставки, майстер-класи літераторів і модельєрів з реконструкції історії. Особливо повно цього року буде представлена концертна програма: на центральній сцені виступлять С.Калугін, Хельга-Н-Кенті, Іллет і Евін, московська група « Тол-Міріам» та сибірський фолк-колектив «Буготак». Серед нововведень форуму - відкриття «Університету для гобітів», який вписується у формат «розмов розумних людей». На завершення міжнародного свята відбудеться романтичний бал - з піратами, принцесами й чудовиськами.

  * * *

  Учора науковці та релігійні лідери зібралися в Римі на конференцію з астробіології, яку провела Папська академія наук. Конференція була присвячена дослідженню життя за межами Землі. Століттями теологи сперечалися про те, що буде значити для церкви існування неземного життя. Ця суперечка триває, щонайменше, з 1600-го року, коли інквізиція стратила італійського ченця Джордано Бруно за ідею про існування інших світів. Проте, тепер, коли церква визнала правдивість вчень Галілея та Коперника про те, що Земля не є центром Всесвіту, а також сприйняла еволюційну теорію Дарвіна, католицькі лідери вважають, що ідею про неземне життя цілком можна сполучити із вченням Біблії .
   

Новини метареальності (фантастика, футурологія, незнане)

Наші Друзі: Новини Львова