Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 29 травня 2020 року

Україна -постколоніальна держава

Переглядів: 30816
Додано: 08.03.2008 Додав: Допитлива  тем: 16
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 232
 • 16:21 03.04.2008
  0 0
  Цитата:
  Для тих, хто "не додув", 1500 грн


  Для тих, хто не додув, йдеться про зростання купівельної спроможності як такої. Окрім того, врахуйте відсутність дотованих цін, як от квартплата, вартість газет і журналів, проїзду в транспорті.

  Цитата:
  ви горілку за доляри купували, чи за рублі


  Я горілку не купляв і не купляю. Якщо вас цікавить, як громадяни СССР платили в магазинах "Берізка" і "Каштан" - для цього існували чеки, так звані сертифікатні рублі, які привозили з-за кордону ті, хто там працював - дипломати тощо. Офіційний курс сертифікатного рубля був як звичайного рубля, але на чорному ринку він коштував близько 8 рублів.
   
 • 17:57 03.04.2008
  0 0
  Я вважаю, що "сухий закон" в нинішніх умовах - це, пробачте, з серії "застав дурня молитися". У нас немає традиції таких скандальних передач як в Росії - "Програма мінімум", "Щиросердне зізнання", але те, що там показують, вражає - наприклад, там "палять" водку з технічного спирту (ефект той самий, ніж від метилового, тільки значно повільніше). Про ряд напоїв, що "бадьорять", я можу сказати, що їх треба купувати лише в тому випадку, як точно знаєш, чого хочеш - бо там може буде не те що кофеїн, а й ефедрин.
  Коктейлі, як і багато інших виробів харчової промисловості, містять хімію.
  Навіть пиво і квас можуть виявитися просто коктейлем, і про це іноді так і написано на етикетці.
  І це все загальновідомі факти, про які можна узнати й не працюючи в харчовій промисловості. Про це всюди кажуть за найменшої можливості!

  Не можна забороняти фабричне виробництво якісної алкогольної продукції. Бо люди забудуть, як має смакувати нормальний продукт, і не зможуть навіть вибрати якісне. І таким чином підтримати добросовісного виробника. Я підозрюю, що з деякими це вже сталося. А шмурдяк все одно завжди можна буде дістати в кустарних умовах.
   
 • 20:22 03.04.2008
  0 0
  Цитата:
  Так що ваші "розрахунки" просто сміховинні і грунтуються на елементарному чи то незнанні, чи свідомому то маніпулюванні цифрами.

  Терене, ви самі вирішили тут застосувати коефіцієнт 60 центів за рубель. Зарплата роботяги, який скидався на ту пляшку по 3 рубля, становила в середньому 150 рублів. Бо за 120 рублів (які ви виставили тут як істину в останній інстанції) працювали лише бібліотеркаки, вчительки і виховательки, які, як навіть ви мали би розуміти, на горілку не скидалися. Ну то поділіть 150 на 0,6 і отримаєте 250 баксів. Можете просто 150 руб. поділити на 3 рубля і отримаєте ті самі 50 пляшок.
  Крім того, перед тим як звинувачувати когось у елементарному незнанні чи маніпулюванні фактами, варто усе ж таки звернути увагу, що я говорила не про середню зарплату за січень 2008 року (в розрахунки якої входять і зарплати держслужбовців високого рангу), а про середню зарплату того ж провінційного роботяги, яка рідко становить більше 200-250 баксів. І горілку вони п’ють починаючи від "Біленької" (10 грн за пляшку) й закінчуючи "Нєміровим" (25 за пляшку). От вам і середнє 17,5 за пляшку.
  Так що тепер навіть номінально горілка не стала дешевшою "в 3-4 рази", як ви тут намагалися всіх переконати.
   
 • 15:31 04.04.2008
  0 0
  До: ЮЛЯ - #144570

  Горілка стала більш доступною з т. зору кіькості пляшок, які можна придбати за одну получку. Навіть, якщо використати вашу логіку: 150/3 руб=50, 1000-1200/15 (відколи це "роботяги" стали 25 грн. викладати за пляшку?)= 67-80 пляшок (хоча реально роботяги на заводах і цехах, шахтарі отримують тисячі по дві тільки так (в Маріуполі на "ілліча" зварювальник має 600 дол.), якщо це не депресивний регіон типу ЗУ і роботяги міські(яких абс. більшість), а не сільські гноєкопачі).

  Далі: не станемо чіпати той же номін. курс доляра, раз він викликав стільки суперечок. Залишимо в спокої, то є інша тема. Виразимо вартість, напр., обсягом іншого товару, який можна придбати за ту ж суму. Ковбаса була по 2,20(паскудна) і по 2,90 (ліпша) - зараз така біля 25-40(це при тому, що дуже часто це - продукти імпортної кількарічно простороченої "заморозки"). Тобто, колись пляшка горілки = десь 1 кг. нормальної ковбаси, зараз пляшка - біля 400-600 грам того ж продукту. Хліб чорний - 14 коп. (біля 25 мл. грілки), зараз = біля 2 грн.(біля 70 грам). Якщо не піходить вимір у долярах, нехай будеемо міряти, як наші предки, мінючи товар на товар. Зараз мені зауважать, що вартість ІМПОРТНИХ олягу та взуття була захмарною, але й зараз є імпортні екземпляри, які коштують невідомо скільки тисяч, та й були на ринку наші відповідники. Паскудненької якості а-ля фабрика "більшовичка", але ж голими і босими не ходили!
   
 • 15:05 07.04.2008
  0 0
  До: Teren - #144661


  Як то кажуть, для тих, хто не додув, а також прапорщиків і офіцерів Радянської Армії

  Цитата:
  Горілка стала більш доступною з т. зору кіькості пляшок, які можна придбати за одну получку.


  Від суми получки треба відняти обов’язкові витрати у вигляді оплати за житло і комунальні послуги (за СССР 10-15 рублів), транспорт (трамвай 3 копійки, тролейбус 4 копійки, автобус і метро 5 копійок). Сучасні витрати віднімайте самі.

  Цитата:
  Зараз мені зауважать, що вартість ІМПОРТНИХ олягу та взуття була захмарною


  Захмарною їх вартість була на руках. І не обов’язково імпортних товарів, в умовах тотального дефіциту захмарні ціни на чорному ринку були і на майонез з горошком.

  Цитата:
  але й зараз є імпортні екземпляри, які коштують невідомо скільки тисяч, та й були на ринку наші відповідники.


  На Краківському ринку були Мова йде не про ексклюзивні речі, а звичайний ширпотреб. На ринку "наші" відповідники були чисто теоретично. Шкода, що не існує такого собі заповідника тих часів, ви б могли спробувати піти вибрати на себе взуття і одяг, але своїх (sic!) розмірів і зросту. А ще дуже показовим прикладом є легкові автомобілі, відповідники яких існували і в СССР, на новий автомобіль була черга 10 років, вживаний, або і не дуже, коштував на руках в два-три рази дорожче від державної ціни нового
   
 • 00:59 24.05.2010
  0 0
  Цитата:
  Україна -постколоніальна держава

  ... от, інколи починають згадувати Індію,    а потім пригадують, що Росія не Великобританія ... тощо
   
 • 00:22 14.04.2016
  0 0
  очень важную роль играет зал, там должны быть все виды тренажеров, и хорошие инструктора. Мне по совету друзей, как же без них, очень один понравился фитнес-клуб «SportUP». Сумасшедшие люди с сумасшедшими нагрузками есть на кого ровняться, так что и стимул присутствует)))Та и народ общительный, так что весело и хорошо проходит время и важно что с пользой, тренера расслабится не дадут)))
   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Україна -постколоніальна держава

Наші Друзі: Новини Львова