Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 26 вересня 2020 року

Родючі чорноземи - прокляття українців???

Переглядів: 3931
Додано: 30.01.2008 Додав: Fin  тем: 27
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 15
 • 11:50 30.01.2008
  0 0  Родючі чорноземи - прокляття українців???


       Ще в школі, на уроках географії, пригадую, дивувався - чорноземів у світі кіт наплакав: переважно у нас і ще трошки біля Місісіпі.

       Тепер, розмірковуючи про історію, особливо недавню (до 100 років), думаю: а чи ж не є чорним прокляттям, та чорна земля???

  Погляньте:
  1) Тричі довелось витурювати в 1917-1919рр московські банди з У. А вони все лізли й лізли назад. Як комашня. Бо їх головний пахан сказав, що нада хлєб. А ми були (через чорноземи) "житницею"...
  2) В 1933рр (+1947) мільйони українців заплатили за "право" володіти "житницею" і своїми життями і навіть самим існування свого роду. Родючість чорноземів не допомогла (без дощу, певно).
  3) В 41-45 роках українські самостійники (ОУН) не змогли домовитись з германцями про спільні дії проти москвинів. Причина? Хто-зна. Але пишуть, що укр. чорноземи фюрер якраз тоді роздавав своїм "любим друзям"; а частину возив вагонами собі .


       Нині ті чорноземи вже, начебто, не такі вже й родючі: довгий час виснажуючого "використаня" дається взнаки.
       Але ще й досі залишаються нашим прокляттям, приваблючи всіляке....


  Чи може дарма я на них "визвірився"?
   
 • 11:52 04.02.2008
  0 0
  Цитата:
  Родючі чорноземи - прокляття українців

  - абсолютно, у поєднанні з корисними копалинами, лісом, водними та людськими ресурсами!

  Чим скоріше нас цього позбавлять, то залишать у спокої "успішні менеджери" та "стратегічні інвестори"...

  Так почнеться розквіт народу-країни!
   
 • 13:53 05.02.2008
  0 0

  До: Антип - #137565

  Цитата:
  - абсолютно, у поєднанні з корисними копалинами, лісом, водними та людськими ресурсами!

  ні... щось Ви перебираєте міру
  з корисними копалинами, лісом, водними та людськими ресурсами! в світі, здається в середньому не гірше аніж у нас
  а от чорноземи....
  таки спробую знайти атлас і перевірити, але пригадую, що їм (з усілякими суглинками ) дійсно нічого навіть рівнятися на чорноземи

  питання: чи схочете Ви сидіти на дереві з якого кожному конче треба поцупити шматок?
   
 • 13:57 05.02.2008
  0 0
  Цитата:
  Leya
  повідомлення: 2481
  з нами від: 12/ 4/ 2006
  локація: ,
  Український Клуб


       01/02/2008 15:31:00 #138465 ¹6
  Цитата:
  Цитата:
  Родючі чорноземи - прокляття українців???

  Москалі- прокляття українців.

  якби ми не мали чорноземів, то може уникли б їх нєдрємлющєго глаза (т.    загребущих лап )???
   
 • 14:54 05.02.2008
  0 0
   
 • 13:06 06.02.2008
  0 0
  До: dmitrii - #137665

  а якщо докладніше?
   
 • 13:24 06.02.2008
  0 0
  Вся їх родючість давно висмоктана, треба років 20
  на відновлення
   
 • 13:28 06.02.2008
  0 0
  Вся їх родючість давно висмоктана, треба років 20
  на відновлення
   
 • 14:26 06.02.2008
  0 0
  До: п.Коцький - #137809

  останні роки (17-ть) ті ґрунти, кажуть, якраз і відновлювали (посилено )
   
 • 15:48 08.02.2008
  0 0
  До: Fin - #137655
  Цитата:
  з корисними копалинами, лісом, водними та людськими ресурсами! в світі, здається в середньому не гірше аніж у нас

  Наприклад, Косово теж багате копалинами
  Цитата:
  дійсно нічого навіть рівнятися на чорноземи

  Нічого рівняти, кіровоградські чорноземи - еталон родючості грунтів
  Цитата:
  Вся їх родючість давно висмоктана

  та ну, така амброзія пре, можна соняшник не сажати
   
 • 16:01 08.02.2008
  0 0
  Цитата:
  чи ж не є чорним прокляттям, та чорна земля???

  Але ще й досі залишаються нашим прокляттям, приваблючи всіляке..


  Певною мірою родючі землі таки є прокляттям. Але не в сенсі приваблювання ворогів, швидше як в анекдоті про тубільця під бананами. В той час, як інші народи мусіли вдосконалювати агротехнології для досягнення кращих врожаїв на скупих ґрунтах, або і очищати їх від каміння, осушувати, оберігати від вітру, відвойовувати від моря, українські чорноземи були практично готові до використання. В результаті Україні має відсталі технології і занепад в сільському господарстві.

  Щось подібне сталося наприклад з енергоносіями - завжди газ, електрика тощо були дешеві тому ніхто не дбав за ефективну теплоізоляцію приміщень чи енергозберігаючі технології у виробництві. В результаті той, для кого скажімо газ завжди був дорогим, зараз є у вигіднішій ситуації, бо з ощадливим використанням у вислідку платить менше.
   
 • 23:42 09.02.2008
  0 0
  Чорноземи, чорноземи... У моєму Чорнобилі на супісках картопля родила набагато смачніша, ніж на черкаських чорноземах. Але якби ту картоплю не садили, то вона би взагалі ніяка не виросла - ні на супісках, ні на найчорнішому чорноземі. Тубілець під бананами мусив тільки сидіти і чекати, доки визріє. А наша земля таки рясно і потом , і кров"ю полита. того й родюча. Дозвольте вам нагадати, що в часи війни український чорнозем навіть був нагородою - типу додатку до ордену - фашистам. І везли цілі ешелони чорнозему в Німеччину. І що ж? висипаний на німецькі поля, він дуже швидко вивітрювався.

  А стосовно енергоносіїв - ну що ж, може нарешті почухаються стосовно альтернативних видів палива. Бо розробки є, досить ефективні. Але ж досі газові корпорації тримали монополію.
   
 • 13:12 13.02.2008
  0 0


  До: Пан Крук - #138181

  мудро, мудро
  Цитата:
  ... В результаті Україні має відсталі технології і занепад в сільському господарстві. ...

  занепад, пишуть також, через те, що селянин не в змозі вгадати, що ж йому садити:

  не до теми
  Цитата:
  06.12.06
  Хто закладає

         
  .....
  Та хіба ця ситуація не була прогнозованою? Ще з весни про неї казали пекарі. Зокрема, на Хмельниччині ми написали листи і до обласної адміністрації, і в управління сільського господарства, акцентуючи увагу на цій проблемі. Але жодного кроку не було зроблено з боку держави на шляху підтримки того, хто зголосився б посіяти жито. А в результаті деякі пекарні, переважно не дуже потужні, вже змушені піднімати вартість своєї продукції.
  ...


  — Ми знову повертаємося до підтримки сільського товаровиробника. Це, у ліпшому разі, зводиться до підвищення закупівельних цін. А що тягне за собою цей ланцюжок, всім відомо.

  — Бездумне зростання цін — це просто безглуздя. Не так давно я був в Аргентині, країні, котра знає толк у сільському господарстві. Так от там були вражені цінами у 150—180 доларів за тонну пшениці-жита. Там ціна пшениці на біржі становить 100 доларів. І при цьому товаровиробник сплачує ще 20 відсотків мита у разі експорту своєї продукції. Та навіть тоді він вважає свою справу вигідною і прибутковою. Пояснення просте — в країні діє баланс цін. Точно так, як у нас він абсолютно відсутній.

  Добрі наміри підтримати село і задекларувати якомога вищу закупівельну ціну на зерно, врешті-решт, обертаються проти споживача хліба, котрий і змушений оплачувати цю ціну. Бо її не накручує пекар. Навіть тепер, коли знята державна верхня межа рентабельності для хлібопекарів у п’ять відсотків, ми все одно дотримуємося цього показника. Так буде доти, доки кожен у цьому виробничому циклі (до речі, як і в будь-якому іншому) чітко не знатиме: чого, скільки і за якою ціною він має посіяти, виростити, виробити і продати. Замість цього ми постійно наштовхуємось на якісь «сюрпризи» і весь час запитуємо самі в себе, хто стоїть за лаштунками зростаючих цін?

  — Мабуть, отой просто уже міфічний чиновник-корупціонер, котрий не стежить за дотриманням закону, з’їдає державний бюджет і не дбає ні про кого, окрім себе?

  — У цьому гірка іронія, бо це справді так. Ми весь час пробуємо латати якісь дрібні дірки, забуваючи про розв’язання справді важливих проблем. У кращому варіанті хтось, почувши, що немає жита, даватиме «цінні» вказівки збільшити його посіви. Добре, але наступного року в нас бракуватиме пшениці, кукурудзи, гречки, цукрового буряку чи ще чогось іншого...

  Сьогодні до села, здається, залишився лише один інтерес — продаж землі. У державі вже немає чого скуповувати і продавати, окрім неї. І ось тут починають закручуватись нові схеми, пророблятись плани оборудок. Вони не чекають, поки буде знято мораторій, вони діють уже тепер. Як? Та дуже просто.
  ....

  Бесіду вела Ірина КОЗАК.

  Хмельницька область.
      

  http://www.golos.com.ua/ голос України (розділ село);


  тож, думаю, не в цьому питанні проявлене головне зло чорноземів
  але може проявитись згодом так, що хтось, сказавши    а, бачте, вони самі не можуть ґрунт використати; "а мір галадаєт... нєпарядак" піде, як то вже було, цілим натовпом допомагати
   
 • 23:47 14.12.2015
  0 0
  Привіт всім,останній час дуже зацікавився літературою,а саме художньою літературою)
  І мій вибір пав на художній журнал "Дніпро"-У «Дніпрі» надруковано неопубліковані в часи репресій 20 — 30 рр. та застою кінця 60 — початку 80-х рр. твори українських радянських письменників: повість «Любов і Хрещатик» www.dnipro-ukr.com.ua як на мене то дуже чудовий журнал) http://www.dnipro-ukr.com.ua/anons.html
   
 • 06:26 24.05.2016
  0 0
  Вітаю всіх,останній час дуже зацікавився літературою,а саме художньою літературою)
  І мій вибір пав на художній журнал "Дніпро"-дуже корисний журнал як на мене надає можливість реалізувати творчий потенціал і заявити про себе на літературному просторі. Сьогодні часопис публікує твори видатних сучасників і молодих письменників) www.dnipro-ukr.com.ua як на мене то дуже чу
   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Родючі чорноземи - прокляття українців???

Наші Друзі: Новини Львова