Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 19 березня 2019 року

Закордон

Переглядів: 12395
Додано: 14.01.2008 Додав: Джеря  тем: 2
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 105
 • 16:14 14.01.2008
  0 0
  Крім Британії і перечислених країн, є тут серед вас жителі інших, Італії, Греції, Іспанії, наприклад, чи інших? Франції і т д
  Поділіться своїми враженями про народ тамтешній. Чи може є така тема, підкажіть, будь-ласка.
   
 • 17:48 14.01.2008
  0 0
  Ну, і якоїсь там дрібненької Німеччини. Завтра,золотце.
  Сьогодні пора вже баварським зайнятися.
   
 • 12:58 15.01.2008
  0 0
  До: Джеря - #0


  Цитата:
  Поділіться своїми враженями про народ тамтешній.


  Що саме вас цікавить?
   
 • 13:16 15.01.2008
  0 0
  А де ви живете, пане Крук?
  Чи ми, українці, дуже відрізняємось за ментальністю, на погляд приїжджих українців, від західних людей.
  Менталітет греків і італійців, мабуть, теж інший, ніж німців.
  Що нам треба запозичити і які сторони наших традицій ви б порадили їм?
  Чому ми бідні? В чому їх успіх? Я хочу почути просто думку, а не читати десь трактат.
  Чи приживаються наші ТАМ?
  Чи змінюється їх ментальність ТАМ?
   
 • 15:31 15.01.2008
  0 0
  Перш за все,-різні люди і там і тут. Але деякі риси є
  суто національні. Якщо на вулиці пацани ганяють м"яч,-
  можна не сумніватися,-це наші.Німота ніколи не грає на вулиці,
  для цього є спотмайданчик, або їде за20 км на стадіон.
   
 • 18:21 15.01.2008
  0 0
  Нашого брата впізнаєш по спортивному (майже завжди - адідас) костюмі, в продуктовому магазині. Переважна більшість має велике бажання розбагатіти, або значно покращити своє матеріальне становище. І таки зациклюються на цім. Рідко хто собі дозволить піти на рок-концерт, або податися в мандри по країні тижнів на два. Старших до "дідорні" не віддають - дорого і не принято. Пенсіонери також стараються працювати аж до кінця. В багатьох випадках це - так, як інерція життя. Американські пенсіонери організовуться якось в групи, десь їздять. Безперечним позитивом є знання двох мов поза англійською. Але є і такі - серед шоферів-дальнобойщиків, яким треба пояснювати, що якщо в слові - 4 букви, то значить, станція відкрита, а якщо 5- закрита.
   
 • 20:27 15.01.2008
  0 0
  Коли по багатьох роках проживання за кордоном повернувся перший раз на рідну землю, то зрозумів наскільки непомітно помінявся мій спосіб дивитися на речі. Наприклад, при вході до банку стоїть міліцейський і відразу до мене *Чого хочеш?*. Я йому *Виміняти гроші* На що він буквально гаркнув *Другий поверх, 4-та кімната* Я кажу сам до себе *І що тобі чоловіче заважає бути ввічливим до незнайомої тобі людини?
   
 • 20:53 15.01.2008
  0 0
  Хм, а де той ментяра бачив ввічливість взагалі,у своєму житті.
  З роддому і до смерті,-одне хамство.
  І чим хаміше, тим"круче". Про це ще Шевченко писав.
   
 • 09:05 16.01.2008
  0 0
  "Але є і такі - серед шоферів-дальнобойщиків, яким треба пояснювати, що якщо в слові - 4 букви, то значить, станція відкрита, а якщо 5- закрита." ха-ха!

  2)Так, чула, що ввічливістю наші не можуть похвалитись. Я і сама це відчуваю. НЕНАВИДЖУ, коли наші хочуть здаватись великими скрізь на службі. Адже ж всі ми працюємо один для одного, для людей, за те і зарплати отримуємо
   
 • 16:55 16.01.2008
  0 0
  До: Джеря - #133102

  Цитата:
  Чи ми, українці, дуже відрізняємось за ментальністю, на погляд приїжджих українців, від західних людей.


  Мені важко судити, я давно не стикався з українцями, але з того, що пам’ятаю, це наприклад такі негативні риси, як необов’язковість і недбалість, причому в ситуаціях, коли людина сама б мала бути зацікавлена, оскільки йдеться про її гроші. Українців, які живуть на заході, можна згрубша розділити на дві групи - це такі собі "дальнобойщики", як писав Windshield, друга - люди, які напевно, і в Україні жили на західний спосіб, тому тут органічно влилися і не відрізняються від інших, місцевих. Відрізнити їх можна хіба почувши, що між собою вони розмовляють українською.

  Перша група - це і є ті в спортивних костюмах в магазині Переважно вони купляють порівняно багато пива, щоб пити його вдома, бо в пабі дорожче А їх діти ганяють м’яча на вулиці, щоб не йти до найближчого спортмайданчика. Дорослі кидають сміття під ноги, щоб не йти до найближчого смітника

  Дуже добре зауважив Windshield - на концерти, подорожі, театри тощо гроші здебільшого не тратять, вважаючи, що гроші варто тратити тільки на матеріальні цінності. Можливо це звичка з совіцьких часів, коли розваг не було, а за наявну готівку скуповували все більш-менш цінне.
  Окрім того, часто намагаються жити над свій рівень, купляючи дорогі авта, меблі, одежу тощо, не маючи при цьому заощаджень.

  Щодо зміни ментальності - частково так, хоча це напевно індивідуальне. Але діти скоріш за все асимілюються.

  Чому бідні - це комплексне питання, але частково, як я написав - бажання жити над своїми фінансовими можливостями і невміння розпоряджатися своїми грішми. На заході переважно людина вільні гроші вигідно інвестує, а вже маючи певні заощадження, дозволяє собі якусь розкіш. Як приклад, ви не побачите біля дешевого багатоквартирного будинку припарковані дорогі авта, а в помешканнях - дорогий кришталь, сервізи і золоті ланцюги на людях. Хіба що якщо це негри або цигани - тоді може бути все.
   
 • 18:15 16.01.2008
  0 0
  До: Пан Крук - #133201
  З позиці того що ви говорити про заощадження: наші люди де б вони не були в найблищі 50 років (поки не зміниться покоління) нічого заощаджувати не будуть.

  Всі навчені тим «кидком» який був при розвалі СССР то є раз. По друге – закордон як правило люди виїдають з села де немає роботи. В селі за союзу було та і всі це добре знають як тільки щось путнє завезли в магазин то всі скупляли (потрібно чи непотрібно) по 10 штук тому що завтра можуть і не привезти.

  Коли ви живете в нестабільному суспільстві з постійним дефіцитом протягом 30 років – то звикнути до чогось іншого а тим паче повірити в завтрашній день є практично неможливою річчю.

  Повертаючись до заощаджень – то люди бояться що завтра поставивши гроші на депозит після завтра не отримають і половини. А прикладів тому є дуже багато вклади в Ощадбанк, розпаювання державного майна (коли всі мали сертифікати і вклали їх хто куди а дивіденди не получають і досі), банкрутство банку Україна, кидок з Еліті Центр, МММ і так далі.


  А куплять дорогі речі – тому що є один вислів «Ми занадто бідні щоб купляти дешеві речі» то чим все і сказано ………………
   
 • 08:49 17.01.2008
  0 0
  Ледве знайшла цю тему тут.
  Пишіть всі, дуже цікаво.
  Мені самій, незалежно від усього, здається, що нам потрібно змінити погляд на життя.
  Наприклад, наші люди потратять всі гроші на безліч одягу, золотих прикрас і будуть жити поряд сміття. Хата, город, але рідко коли гарно прибраний фасад в селах, нема а те часу і сил, але треба б. Та багато чого.
  Хтось потребує допомоги. Іде в інстанцію. Звідти його женуть - не по адресу. Але ніхто не візьме на замітку і не організує якимось чином допомоги, люди самі по собі...
   
 • 09:21 17.01.2008
  0 0
  До: Semanyk - #133217

  Цитата:
  А куплять дорогі речі – тому що є один вислів «Ми занадто бідні щоб купляти дешеві речі» то чим все і сказано


  Не згідний. Така річ, як наприклад, авто, по-перше є невигідною інвестицією, бо швидко втрачає в ціні. Особливо нове авто з магазину - за 2-3 роки воно вартує вже третину, в ліпшому випадку половину первинної ціни. Крім того, за авто потрібно платити податок (це може бути в різній формі - обов’язкове страхування, безпосередньо податок тощо, здебільшого залежний від об’єму або потужності двигуна). Тому який сенс людині купляти дороге авто, яке пожиратиме мінімум третину доходів, якщо можна купити невеликий автомобіль, найвигідніше не новий, а саме згадуваного віку 2-3 роки, з менш потужним двигуном, відповідно низьким споживанням палива і меншим податком?

  Приказка про дешеві речі стосується іншого, на кшталт "скупий два рази платить", в сенсі що не треба гнатися за дешевизною, якщо при цьому страждає якість.
   
 • 14:03 17.01.2008
  0 0
  До: Джеря - #133268 нам потрібно змінити погляд на життя

  біда тільки, що шлях від совєцького економічного застою до українського духовного розквіту через багно всежлобства - не найближчий і не найкращий
   
 • 14:26 17.01.2008
  0 0
  Плакати хочеться від ваших роздумів, братове. Єднаймося. Ви - класні. Навіть автомобілів не любите. Знаєте, коли хто зачинає гоношитися якими реовими доказами добробуту, а тоді згадає уже й про автомобілі, що ви думаєте мені вже спадає на думку... Арістофан, Евріпід із усима тими сценками про "Бога з машини". Знаєте ото, коли закохані вже про погоду, а люди вже не знають, що буде... Великі драматурги в той мент уміщували в п*єсі сценку, коли на машині спускався Бог, і все рубав як О.Македонський... упс. Грецькою не пам*ятаю, як се звучить, а дослівно "Бог із машини". Слава Україні!
   

Закордон

Наші Друзі: Новини Львова