Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 08 липня 2020 року

Конфлікт цивілізацій за столом - тости

Переглядів: 2912
Додано: 17.09.2007 Додав: Stek  тем: 54
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 7
 • 16:22 17.09.2007
  0 0
  Хто як проголошує тости?

  Наскільки мені відомо, у Європі кажуть один загальний тост на початку заходу (паті, фуршету) або за деякий час після його початку, а далі вся тусня розбігається на окремі вузькі кола, члени яких постійно мігрують від одного до іншого, намагаючись протягом заходу охопити усіх, але це не обов’язково. Наливають, випивають теж хто скільки хоче і коли хоче.

  У нас же, як правило, обсідають багато непханий всіляким начинням стіл. Випити без тосту, без "чокання" - гріх і алкоголізм. Проголошуючи тост, а це роблять всі по колу в обов’язковому порядку, ти маєш вкладати душу (начебто). Це виливається, як правило, у різноманітну багато разів перемелену нецікаву маячню, яку доводиться слухати (матюкаючись про себе і потай долаючи відразу) увесь вечір. Можливо, так накручують себе та інших, заохочуючи до пиятики, ще і ще раз переконуючи, що "тут всі свої, чужих нема".

  А як то робиться у Галичині, традиційно і по-новому, по-модньому?

  Зіткнення православ’я і католицизму?

  P.S. Особисто мене приваблює варіант рухатися, не сидіти на місці, вільно вибирати собі уподобані страви, можливість звалити з заходу, коли вважаю за необхідне без необхідності зайвий раз перепрошувати.

  P.S.2 Традиція столу, де за твоїми рухами пильно стежать, напевно, зберігається у французів, англійців також і є традиційною. Так що швидше за все ніяке це не зіткнення цивілізацій, а зіткнення традиції з новацією.

  Отже які будуть думки?
   
 • 16:15 18.09.2007
  0 0
  Якось незручно сказати бабусі: Наливайте, та беріть,що самі хочете.
  Доречніше спитати,що Вам покласти.
  А поняття "моди"-є хамське поняття.
  Людина мусить себе поводити,як їй підказують
  такт,вихованість і повага до інших.
  Треба імпровізувати? Імпровізуйте.
   
 • 23:55 18.09.2007
  0 0
  До: Stek - #0
  Я думаю, що з нашими застіллями не все так трагічно і невесело, як Ви описали. Все залежить від компанії, приводу і т. п. І думаю ніхто нічого не мусить (це про ніби-то вкладання душі), Ви це або робите або ні. Я теж не великий прихильник примусових тостів і ще менший прихильник довгих. Часом досить сказати "За Вас!". Але це знову ж таки питання компанії і приводу. А от святкуваннями у Європі, як Ви пишете, я б не дуже захоплювалася. Я мала нагоду двічі чи тричі бути на таких вечірках в Англії і враження залишилося одне - мало душевності і тепла. У нас інша душа і це треба цінувати (нам у першу чергу).
   
 • 23:26 19.09.2007
  0 0
  Одна річ, коли збирається велика компанія (10 осіб і більше), а інша — застілля у вузькому колі (до 5 осіб).
   
 • 18:12 25.09.2007
  0 0
  Ну, скажімо, так. Я теж люблю смачно поїсти і весело погомоніти, але оті тості, то хай їм грець...
   
 • 05:00 26.12.2015
  0 0
  Уже не первый раз встречаю на этом сайте пиво Радой? кто то пробовал? Я искал в Днепропетровске не нашел. И что это такое ихняя славная расторопша? как по мне очередной развод! Жду ответов
   
 • 01:28 28.03.2016
  0 0
  Фитнес-клуб «SportUP» - для меня с недавних пор стал родным домом, провожу там как можно больше времени по возможности конечно. Новый, и очень уютной клуб, с приветливыми людьми, хорошими инструкторами. В общем все есть для идеальных занятий и физической прокачки, Так что не жалуюсь))
   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Конфлікт цивілізацій за столом - тости

Наші Друзі: Новини Львова