Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 19 січня 2021 року

Допоможіть, будь ласка, вибрати ім"я для донечки

Переглядів: 25802
Додано: 21.08.2007 Додав: eres  тем: 4
Hi 0 Рекомендую 1 Коментарі: 16
 • 21:59 21.08.2007
  0 0
  Довго довго з дружиною думали як назвати майбутню донечку, так і нічоне не придумали. Перелистали всі книги з іменами, всі сайти перечитали, але хочеться якесь рідкісне старовинне українське і"я. Допоможіть, будь ласка.
  З.І. Якщо хлопчик родиться то напевне назвимо або Давид або Нестор. Маляти чекаємо десь на поч. жовтня
  Наперед дякую за допомогу
   
 • 00:21 22.08.2007
  0 0
  Цитата:
  Давид або Нестор

  Ну, в натурі українські імена. Стопудово. Ото предки слов`яни по лісах бігали і всі через одного Давиди називались.
  З таким приколом назвіть дитину Лея. О. Гарно? Гарно. Старовинне? ше й яке. І не менш українське ніж Давид. Як таке зробите я нік собі поміняю, ше й унікальне буде.
   
 • 00:24 22.08.2007
  0 0
  як менi Бог дасть ше дiвчинку то буде Софiя
   
 • 00:25 22.08.2007
  0 0
  може Рутенiя , або Рута буде рiдкiсне i незвичне
   
 • 01:26 22.08.2007
  0 0
  U mene v berezni narodylasya done4ka,my z 4olovikom nazvaly ii Melania.Oskiljky zyvemo v Irlandii,tut nazyvautj ii Melanie,a my nazyvaemo Melanya,Melanjka,Melasya,Milana,Milanka,Lana,Lyana,Lano4ka.Starovynne ukrainsjke imya Melaniya ozna4ae myla,a z italijsjkoi-solodka.A done4ka u nas i spravdi solodka!
   
 • 11:36 22.08.2007
  0 0
  До: eres - #0

  Особисто мені дуже подобаються такі укаїнські імена:Роксолана,Олеся,Марта
   
 • 11:42 22.08.2007
  0 0
  Марта... Христина... Анастасія... Леся... Роксолана...
   
 • 11:51 22.08.2007
  0 0
  Олеся, .... так Олеся
  дуже нiжне iм’я
   
 • 13:10 22.08.2007
  0 0
  До: eres - #0

  Рідкісні (а подекуди і забуті) слов’янські імена: ТИХОН, ГЛІБ, БОГУСЛАВ,Зоряна, Калина, Орися, Біляй, Чорнуха, Очко, Лобик, Міляй, Ждан, Неждан, Любим, Нечай, Забава, Пискун , Бажана, Весна, Дзвінка, Злата, Всеволод, Данило, Лев.

  Все змінилося, коли в 988 році київський князь Володимир пішов походом на Візантію, а потім на знак миру одружився з візантійською принцесою Анною. Перед весіллям Володимир охрестився, одержав ім’я Василій і заходився хрестити руський народ. Внаслідок введення християнства, змінився спосіб іменування русичів. Імена почали вибирати з церковних джерел, привезених із Візантії. На початку свого князювання Володимир приніс у жертву язичницьким богам двох християн — Івана і Федора. З прийняттям християнства імена Іван і Федір стали надзвичайно популярні. По мірі становлення християнства складалася церковна ономастика — набір імен, які давали при хрещенні. Це були імена апостолів, що оточували Христа, його учнів і послідовників. Вони мають попит і нині — Петро, Павло, Іоанн (Іван), Олексій, Пилип, Марко. Оскільки християнство зародилося в Іудеї, то до християнської ономастики потрапило чимало давньоєврейських, імен як-от Анна, Яків, Данило... Саме тоді експансія чужої культури й релігії принесла на слов’янські землі й чужинські імена, насаджені нашим народам у примусовому порядку.
  Гортаючи словники, можна з подивом відзначити, що наші власні імена є дивовижною мішаниною не тільки імен, прізвиськ, кличок, а й просто безглуздих каламбурів, вживаних у різні часи в Ізраїлі, Греції та Римі: Адам — болото, глина; Роман — римлянин; Аркадій — пастух; Агнеса — вівця; Марія — має в єврейській мові понад 60 значень, серед яких горемика, запекла, настирлива, вперта тощо; Петро — камінь; Лія — телиця; Антон — вступаю в бій; Артур — ведмідь; Григорій — не сплю; Марко — молоток; Омелян — суперник; Онуфрій — маю віслюка; Панас — безсмертний; Пилип — любитель коней; Інна — плаваю; Нонна — дев’ята; Тамара — фігове дерево; Ксенія — чужоземка; Клавдія — кривонога, кульгава; Анастасія — ожилий мрець. Принаймі такі факти наводить автор статті «Символіка рідних імен». Як би там не було, але з часом ці чужі для слов’ян імена прижилися на відміну від рідних родових.

  Торік найпоширенішими жіночими іменами в Україні були Софія, Дарина, Дарія, Ганна, Марія, Вікторія, Катерина, Анастасія, Єлизавета та Валерія. Хлопчиків часто називали Вадимами, Романами, Глібами, Владиславами, Максимами, Данилами, Денисами та Андріями. Залежно від регіону були поширені також імена Богдан, Назар, Арсен, Тарас, Зоряна. Серед рідкісних імен найбільш уживаними у 2006 році були Злата, Єсенія, Сабіна, Сабріна, Ніколь, Ліана, Лія, а також Герман, Ерік, Еміль, Рувим та Ренат.

  Все рідше українці дають дітям традиційні імена, як-от Галина, Ніна, Людмила, Лариса, Зінаїда, Валентина, Григорій, Леонід, Степан, Анатолій, Сергій та Петро. Здебільшого так називають новонароджених на честь когось із родичів.
  Практично зникли популярні у 80-х роках імена Анжела та Жанна. Разом з тим у палітрі імен щороку з’являється все більше рідкісних та незвичайних, а інколи навіть дивакуватих. При цьому дівочі імена різноманітніші, а сильний вплив на це мають популярні книжки та серіали.
  Загалом по регіонах протягом 2006 року були зареєстровані такі незвичайні імена, як Ірис, Ратібор, Дарвін — у Криму, у Вінницькій області — Мойсей, Серафим, Соломон, Магдалена, у Волинській області — Ера, Кармеліта, Магдалина, у Дніпропетровській — Добриня, Адам, Єлісей, Максиміліан, Платон, Спартак, Ясер, Аполлінарія, Графіеліта, Джасмін, Шакіра, у Донецькій — Єгорка, Дарій, Аттілло, Аріадна, Есмеральда, Кармен, у Житомирській — Шохруххон, Есфір, Залман-Ісраель, у Запорізькій області — Парно, Князь, Еллада, Деврадж.

  БОГДАН, слов’янське, калька з грецького імені Теодотос — даний богами.
  ВАДИМ, слов’янське, значення цього імені не знайшло одностайного витлумачення. Дехто вважає його перським, більшість же дослідників схильна виводити від давньоруського дієслова «вадити» — сперечатися, викликати незгоди.
  ВОЛОДИМИР, слов’янське, давньоруське Володимір. Дослідники виводять це ім’я від Волдімер, де волд — влада, а -мер — великий (буквально: силою великий). З часом елемент -мер зблизився зі словом мир (світ), ім’я переосмислилося і стало означати «володар світу». За іншим тлумаченням — це готське запозичення: Валдемар (валтан — правити, марі — знаменитий).
  МИРОСЛАВ, слов’янське від мир (мирний, мир) і слав (слава).
  ЛЮДМИЛА слов’янського походження — мила людям.
  ОЛЕСЯ зі старослов’янської — лісова.

   
 • 10:38 23.08.2007
  0 0
  Якщо доця - то Параска, Соломія, Мотря, а якщо син - Іван, Василь, Петро. Треба ж підтримаувати традиції.
   
 • 12:45 23.08.2007
  0 0
  нІ МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ сОФІЯ!!!
   
 • 14:43 27.01.2008
  0 0
  Кіндрат, Наталка, Меланка - Мелочка
  Наталки - з мого досвіду, самодостатні, впевнені в собі, урівноважені і щасливі по-жіночому
  Лілія
   
 • 18:47 27.01.2008
  0 0
  Квітка, Ярослава (Яся, Ясочка), Андріяна, Аріядна... Харитина (Тина) - богиня щастя, любові й краси тощо.
   
 • 21:24 27.01.2008
  0 0
  та найгарніше ім"я - Софія.... подумайте тільки - найважливіші храми ранняього християнства називали ім"ям премудрості Божої... не перекручене, з євреської не взяте... "мудрість" - ну що може бути краще? ну хіба Мирослава - Мирка....
   
 • 12:25 28.01.2008
  0 0
  ЛАДА
   

Допоможіть, будь ласка, вибрати ім"я для донечки

Наші Друзі: Новини Львова