Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 03 грудня 2020 року

"Безплатні" адвокати Андруховича

Переглядів: 206368
Додано: 12.05.2007 Додав: Марко  тем: 2
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 816
 • 21:18 12.05.2007
  0 0
  У четвер львівський "Поступ" розродився дошкульним фейлетоном на захист творчості родини Андруховичів - батька і доньки. Цього разу болотом вимазали письменників із "Іншої літератури" - Вольвача, Процюка, Барана та ще кількох їхніх соратників. Автор - Данка Лихоманка, за яким, як на мене проглядається монголоїдний лик Юрка Винничука, обізвала згаданих панів і незгаданих мною пань "сірими мишами" та "заздрісниками". Аргументи у "Данки" приблизно наступні:

  1. Українська література почалася не із І. Котляревського, а з вірша Юрка Андруховича про автора "Енеїди".
  2. Андруховичі - Юрко і Софія - генії сучасності, а усі, хто їх критикує - графомани, заздрісники і літературні "барани".
  3. Українці читають винятково Андруховичів, Дереша і ще одног-двох авторів з числа їхніх літ. союзників.

  З появи цього брутального за змістом тексту не можу не зробити нступних висновків:
  а. Матеріал у "Поступі" замовили видавці Андруховичів (у продаж надійшли нові твори батька і доньки). Юркові Винничуку, як завжди, "забашляли" сотню-дві "зелених".
  б. Книги Андруховичів продаються погано, тому піар-кампанію слід було оживити примітивним скандалом хоч би у пресі.
  в. Замовники очікують, що після цього зацікавлена львівська публіка викупить завезені до Львова тиражі.

  Бозє, Бозє! - як каже моя маленька племінниця. Панове, як вам не соромно! Навіщо так примітивно зомбувати людей?

   
 • 22:01 12.05.2007
  0 0
  До: Марко - #0

  Не захищаючи жодної із сторін, хочу сказати наступне:
  1).Звинувачення Ю.Винничука ґрунтується на здогадках і припущеннях.Я не заперечую,- можливо "так", а можливо "ні".Річ у іншому: "Не свідкуй неправдиво". Бо в такому випадку вас можуть назвати "безплатним" прокурором "Іншої літератури".
  2). Стосовно "приблизних" арґументів,- хотілось би прочитати першоджерело. Можете дати посилання? В НЕТі десь то є?
  3).Тут ви самі йдете шляхом Данки Лихоманки. Чим ви тут від неї відрізняєтесь?
  Отже, коментувати цей випадок можна лише після прочитання статті Данки Лихоманки. Хтось з форумчан читав? Можете щось сказати з цього приводу?
   
 • 23:06 12.05.2007
  0 0
  До: Даяна - #105777

  Є стаття за авторством Данки Лихоманки "...та інша макулатура" в останньому числі за 10 травня, ст. 41. Типовий зразок гризні між двома літ. тусовками. Вони вічно гризуться як не в "Кур’єрі Кривбасу", то ще де інде. Читати цю гризню цікаво лише зацікавленим особам.

  Пі.Ес. На веб-сторінці Пост-Поступу останнього числа за 10 травня ще нема (наскільки я могла перконатися). Тож яким чином Марко в Аргентині так оперативно її прочитав - справді цікаво.
   
 • 23:08 12.05.2007
  0 0
  До Даяни

  Шановна пані! Може ви й послуговуєтеся здогадками та припущеннями, але я - ні. Сказав так - бо знаю скільки і за що плалять.
  Якщо матимете потребу в розробці піар-кампанії на території нашої матері-Аргентини - звертайтеся. Проконсультую і допоможу (не безкоштовно).
  В "Іншій літературі" мені імпонує те, що ця група чинить спротив літературному фетишизму або, якщо хочете, навіть тоталітаризму.
  Я, скажімо, ніколи не читав творів Барана. Але якщо він шанує "Лебедину зграю" Василя Земляка чи новели Григора Тютюнника, яких Винничук-Лихоманка теж причислив до числа навіки забутих і безнадійних - то в цьому я на боці "Іншої літератури".
   
 • 23:15 12.05.2007
  0 0
  До: Марко - #105782

  Цитата:
  Сказав так - бо знаю скільки і за що плалять.

  Ню-ню, так чого ж ви не заплатите сотню-дві зелених Винничукові, най втне якусь хвалебну оду Баранові чи Гуменюку. Або Пантюкові, ги-ги.
   
 • 23:26 12.05.2007
  0 0
  2 Марко
  Цитата:
  Книги Андруховичів продаються погано

  Це факт, чи ваше припущення? Якщо факт, то діліться джерелом.
  Цитата:
  Але якщо він шанує "Лебедину зграю" Василя Земляка чи новели Григора Тютюнника
  А хто з обговорюваних тут укр письменників не шанує цих авторів?
   
 • 23:42 12.05.2007
  0 0
  Ого! Значить, в сучукрлітературі не кожен за себе, а існують альянси? Дозвольте поцікавитися, хто в чиїй команді, що їх роз’єднує і в кого які "програми"? Хтось коротко пояснить? Цікаво просто.
   
 • 00:13 13.05.2007
  0 0
  До: Марко - #105782

  Цитата:
  Може ви й послуговуєтеся здогадками та припущеннями, але я - ні. Сказав так - бо знаю скільки і за що плалять.

  Скільки і за що,- це одне питання.А от кому,- це інше.
  Цитата:
  Може ви й послуговуєтеся здогадками та припущеннями, але я - ні.

  В такому випадку доведіть, що Лихоманка - це Винничук.
  Цитата:
  В "Іншій літературі" мені імпонує те, що ця група чинить спротив літературному фетишизму або, якщо хочете, навіть тоталітаризму.

  А мені особисто ті розборки до лампочки, як і "маральний облік" тих письменників. Я суджу по книжкам, а не по інтригам.Тому "ориґінально" прозвучало ваше :"Я, скажімо, ніколи не читав творів Барана". Якщо судите Барана (як письменника) по його відношенню до інших письменників,- то ваша справа.
  І повернемось до початку: можете сказати, звідки у вас та інфа і поділитися нею (першоджерелом) з нами ?

   
 • 10:38 13.05.2007
  0 0

  ЧАСТИНА ДРУГА

  "Беплатні" адвокати Данки Лихоманки
  (Продовження у наступних месиджах)
   
 • 11:14 13.05.2007
  0 0
  До: Марко - #105822

  Цитата:
  Продовження у наступних месиджах

  Отож,і надалі цікаво, звідки у вас інфа."Поступ" в Аргентину вам не везли.Посилання в НЕТі ви не даєте.Висновок: ВАм про це написали ваші друзі по "Іншій літературі".Отже ваші судження ґрунтуються на довірливій інфі ваших друзів і є упередженими.Наскільки вони відповідають дійсності,-питання інше (я того не заперечую, може і відповідають), але арґументу поки що жодного немає.
  Отож, хтось читав четверговий "Поступ?" Там є слова Д.Лихоманки"1. Українська література почалася не із І. Котляревського, а з вірша Юрка Андруховича про автора "Енеїди".2. Андруховичі - Юрко і Софія - генії сучасності, а усі, хто їх критикує - графомани, заздрісники і літературні "барани".3. Українці читають винятково Андруховичів, Дереша і ще одног-двох авторів з числа їхніх літ. союзників).
  Я вже не кажу про доказовість звинувачень стосовно причетності до цього Андруховича.Ви хоч розумієте, про що пишете? Виходить, що Ю.Андрухович заплатив Ю.Винничуку, який виступив під псевдо Д.Лихоманка і замовив у нього статтю (якої на веб-сторінці "Поступу" ще не було) для свого піару і критики конкурентів.Це остання новина аргентінських ЗМІ? Ну щож, чекаємо пояснень і арґументів у наступних ваших месиджах.
   
 • 11:28 13.05.2007
  0 0
  О.., знайшла шось про ті їхні тьоркі і обіди:
  http://pokyrys.livejournal.com/
   
 • 13:21 13.05.2007
  0 0
  І час вже тему перейменувати на Безплатна реклама Андруховича А його остання книжка "Таємниця" давно лежить в Бібліотеці, тож усі критики можуть безоплатно (так, щоби клятому Андруховичу нічого не перепало з їхнього гаманця) почитати і мати власну точку зору на його творчість. Та й Барана, гадаю, маючи бажання, можна в мережі знайти.
   
 • 16:18 13.05.2007
  0 0
  Та ні, хай вже їм перепадає з наших гаманців, бо як же вони розвиватися будуть без фінансових стимулів? Я особисто українські книжки саме придбаю, а не беру з нетрів. Ну хіба що щось рідкісне, чого у Харкові знайти годі й думати.

  Якщо українські літературні формації між собою сперечаються - це добре, бо принаймні вони себе так рекламують. Конкуренція... Хай між собою конкурують, для нас, читачів це нагода з ними познайомитися і обрати собі за бажанням той чи інший твор. А критики навчаться з часом робити свою справу добре. Критика має бути якісною і обгрунтованою.
   
 • 10:02 14.05.2007
  0 0
  Дякую за підказку. Знайшов в нашій електронній Бібліотеці твір згаданого тут автора. Зміст "Дурниці" вражає. Особливо запам’яталися описані спогади автора із особистої авдієнції у цісаря Франца Йосипа. Ще більше вразила його роля в організції празького повстання 1968 року.
  Для нас, емігрантів, дуже важливо знати, що в Україні є справжні аристократи, і не лише духу. Дочекаюся виходу цієї книги іспанською мовою і обов"язково придбаю, щоб діти мали її в бібліотеці нашої церкви (вони вже майже не читають українською).

  Порадьте, що ще варто було б мені почитати. Буду вдячний.
   
 • 11:47 14.05.2007
  0 0
  До: Даяна - #105823

  Либонь, Марко з Варґантини читав статтю Данки Лихоманки також у перекладі, до того ж дуже поганому (якщо взагалі читав).
  Бо викладених ним тез 1,2,3 там і близько нема.
  Взагалі, та стаття - це майже суцільні цитати з "патріархів" "Іншої літератури" (Барана і Гуменюка), в яких вони сходять жовччю з приводу літ. премій і ґрантів, які одержує Андрухович на Заході. Ну й відповідні репліки Данки Лихоманки на них.
   

"Безплатні" адвокати Андруховича

Наші Друзі: Новини Львова