Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 15 січня 2021 року

Ваше ставлення до професійної армії? І чи є в ній сенс?

Переглядів: 7008
Додано: 03.06.2006 Додав: Teren  тем: 110
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 32
 • 13:34 03.06.2006
  0 0
  Питання, погодьтеся, актуальне на тлі військової конверсії та переходу армії на професійні рейки. З одного боку - армія то школа життя для справжніх мужиків, з іншого - така армія не надто боєздатна у порівнянні з професійною(за певними винятками). Мінусом армії професійної є також те, що вона обходиться країні значно дорожче за нашу "добровільно-примусову ".
  Взагалі світ ряснить прикладами ефективного застосування як професійної моделі комплектування військ, так і рекрутської. Найбільш боєздатна армія світу - ізраїльська комплектується в примусовому порядку. "Відмазатись" від армії молодому чоловіку або дівчині в Ізраїлі нереально. Проте: солдати є чи не найбільш привілейованою ланкою суспільства Ізраїлю - і платню доволі нормальну отримують, і маса привілеїв та пільг від держави: напр., таксисти в Ізраїлі ЗОБОВ’ЯЗАНІ безкоштовно підвозити солдатів - інакше у них можуть забрати ліцензію на перевезення пасажирів, а в разі народження дитини солдатки отримують солідну допомогу. До речі: у Ізраїлі загальна військова повинність - як для хлопців, так і для дівчат. Жінки служать на рівні з чоловіками у бойових частинах(із зброєю в руках), проте мають свої, суто жіночі формування і невеличкий привілей у вигляді дозволу носити довге волосся . І ще: влаштуватися там на роботу хлопцю чи дівчині, що не служила у війську - дуже і дуже проблематично.
  У США чи Франції армія - професійна. Це дозволяє комплектувати війська БАЖАЮЧИМИ служити, а не людьми, що рахують секунди до дембеля. Контрактники служать у війську переважно досить довго, що дозволяє здобути професійні навички та стати тренованим та кваліфікованим солдатом(а не навчитися досконало підмітати подвір’я та фарбувати траву восени, як у наших учєбках )
  Отож, хто що думає з приводу запровадження в Україні служби у війську на контрактній основі?
   
 • 13:49 03.06.2006
  0 0
  Професійна армія + ядерна зброя + право на особисте володіння вогнепальною зброєю = суперова обороноздатність країни.

  Приклад: Сполучені Штати Америки.
   
 • 13:57 03.06.2006
  0 0

  Цікава тема. Професійна армія - це, як я розумію, захист і безпека держави. Обома руками - за. Головне, щоб стимул БАЖАЮЧИМ іти до армії був шлятехним, а не прагматичним. Найперше - охорона держави, а не "пільги" та "знижки", пов"язані зі званням. Зрозуміло і так, що вони цими привілеями користуватимуться.
  І наголос я б робив не на продукуванні "командосів", військових термінаторів, чи воїнів-головорізів, а на духовно-патріотичному військовому вишколі. Щоб це була Українська Професійна Армія. Щось на кшталт УПА...
   
 • 23:24 03.06.2006
  0 0
  коротше, виходить, Україні таки потрібна професійна армія!
   
 • 18:15 04.06.2006
  0 0
  Я,в принципі, також за впровадження в Україні армії,але професійної,не такої,щоб молоді хлопці "зі страхом" чекали свого дня,

  Цитата:
  Найперше - охорона держави, а не "пільги" та "знижки", пов"язані зі званням

  Звичайно,було б добре,якби юнаки по своїй волі йшли,але з УКРАЇНСЬКИМ МЕНТАЛІТЕТОМ ,погодьтеся,це важко!

  Мій знайомий он скільки зусиль приклав,щоб від армії"відмазатись".

   
 • 18:32 04.06.2006
  0 0
  а чи можна в армію по прикладу євреїв жінок брати? (якщо чоловіків-добровольців не вистачатиме). Погодьтеся, цікаве питання: от у Німеччині жінці заборонено служити із зброєю в руках, тільки в ролі допоміжного чи обслуговуючого персоналу!!!
   
 • 19:05 04.06.2006
  0 0

  До: Teren - #64345
  Терен,наша Україна такого"удару" не витримає.Тут ледве сильну половину людства до військової служби відправляють і вони при цьому "відмазатись" хочуть,а що ж буде з нашою прекрасною половиною.
  Навіть і подумати страшно
   
 • 22:18 04.06.2006
  0 0
  До: Teren - #0
  Цитата:
  ...таксисти в Ізраїлі ЗОБОВ’ЯЗАНІ безкоштовно підвозити солдатів - інакше у них можуть забрати ліцензію на перевезення пасажирів,...


  Знаєш, я згадав тотойво віршик:

  Наша міліція нас поважає --
  Безплатно стриже і безплатно катає
   
 • 00:05 05.06.2006
  0 0
  Цитата:
  Мінусом армії професійної є також те, що вона обходиться країні значно дорожче за нашу "добровільно-примусову ".


  Скупий платить двічі.
  Наша добровільно-примусова може запросто на наваннях розвернути на кілька градусів гармати і бомбанути, скажімо, Київ. Тоді що?
  Тоді комуни+вітряни: а ми же гаварілі... а ми прєдупєждалі!

  Цитата:
  І ще: влаштуватися там на роботу хлопцю чи дівчині, що не служила у війську - дуже і дуже проблематично.


  а хто сказав, що у нас просто?

  Цитата:
  Щось на кшталт УПА...


  воєнізвоні загони самозахисту Повстання вже не актуальні

  Цитата:
  Звичайно,було б добре,якби юнаки по своїй волі йшли,але з УКРАЇНСЬКИМ МЕНТАЛІТЕТОМ ,погодьтеся,це важко!


  А що український менталітет? Козакували - менталітете не заважав, йшли в УПА - менталітет не заважав, проводили купу повстань - менталітет не заважав... Здобули незалежність: "украінскій мєнталітєт плахой" Я чогось не розумію шо за

  Цитата:
  а чи можна в армію по прикладу євреїв жінок брати? (якщо чоловіків-добровольців не вистачатиме).


  тобто під час війни? жінки вже, наче, довели боєздатність
   
 • 02:14 05.06.2006
  0 0
  Єдиний шлях до гідної обороноздатності України це професійна армія!
  Будь-які порівняння з Ізраїлем є цілком недоречними та абсурдними з огляду на те, що а.) Ізраїль у постійному стані війни б.) Ізраїль має набагато менше населення в.) Ізраїль фінансується Штатами.

  Щодо жінок, то вони не мають мати бойових або керуючих обов’язків, навіть у стані війни (хоча тут вже залежить трохи від важливості тієї війни).

  Щодо чергових балачок про міфічний Український менталітет, то, по-перше, гарні аргумент навів Smoke, а, по-друге, мені здається, Nikol, що Ви маєте дуже погану уяву, щодо того, що відбувається зараз в нашій армії, і, особливо, що відбувалося до скорочення строків служби.
   
 • 09:07 05.06.2006
  0 0
  Професійна армія чи загальний військовий обов’язок - для одних країн добре одне, для других - інше. Для порівняно невеликих країн, з населенням, яке любить свою батьківщину, тобто є патріотами - добре є загальний військовий обов’язок. Приклади - Ізраїль, Швейцарія. Для великих країн з різношерстим населенням все ж краще професійна армія - як у США, вважаю, що для України теж кращий цей варіант.
   
 • 13:36 05.06.2006
  0 0
  Цитата:
  Козакували - менталітете не заважав, йшли в УПА - менталітет не заважав, проводили купу повстань - менталітет не заважав... Здобули незалежність: "украінскій мєнталітєт плахой"


  Я не про це кажу!Хіба на Україні всі молоді хлопці рвуться на службу???І щоб там про скорочення строку служби не говорили,не запроваджували,але добровольців всеодно мало.
  І правильно ПАН Крук сказав,що
  Цитата:
  Професійна армія чи загальний військовий обов’язок - для одних країн добре одне, для других - інш

  Погоджуюсь з Вами!!!

   
 • 14:08 05.06.2006
  0 0
  >Я не про це кажу!Хіба на Україні всі молоді хлопці рвуться на службу???І щоб там про скорочення строку служби не говорили,не запроваджували,але добровольців всеодно мало.

  Зважте одну річ: "загальне військовозабов"язання" і "добровольці" не мають нічого спільного. Що називається: "ващ-щ-е нічого"
   
 • 14:23 05.06.2006
  0 0
  Загальний військовий обов"язок - це не школа для справжніх мужчин, це ганьба! Армія має бути професійною! І чому це жінки не можуть так само вибрати професію солдата?
   
 • 16:41 05.06.2006
  0 0
  До: оксанабіда - #64503


  хто вам сказав? можуть... Просто обирають цю професію 1-2 жінки на 1000 чоловіків. З усіма витікаючими
   

Ваше ставлення до професійної армії? І чи є в ній сенс?

Наші Друзі: Новини Львова