Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: понеділок, 18 червня 2018 року

Україна і Польща - як ми будемо далі?

Переглядів: 22641
Додано: 20.03.2005 Додав: Windshield  тем: 49
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 183
 • 14:35 29.06.2005
  0 0
  Лейтмотив XVIII Фестивалю української культури – обрядовість Івана Купала
  Купальський Фестиваль
  Анна Вінницька

  3-4 червня в ОУП у Варшаві проходила зустріч художнього керівництва Фестивалю української культури з його режисером В. Вовкуном (приїхали О. Попович, М. Яра, Р. Радзівонович, Я. Вуйцік та А. Дрозд). У зустрічі участь брали також члени Організаційного комітету М. Кертичак, П. Тима, С. Лайкош та О. Дуда. М.ін., обговорено поодинокі концерти з урахуванням конкретних колективів, тобто побудовано програму Фестивалю.

  Вже традиційно на Фестивалі буде широко представлено наш самодіяльний рух та виступатимуть гості з України, які, як зазначив режисер В. Вовкун, зібравшись навколо Купала й Марени, основних атрибутів свята Івана Купала, ніби продовжать давні українські традиції в співі, танці й музикуванні. Фестиваль для них стане справді часом святковим і чудодійним. Купальська тема буде присутня перш за все першого дня Фестивалю, а також як елемент сценографії. Другий день буде більш довільний, бо не всі колективи у своєму репертуарі мають купальську тему.
          В суботу заплановано 4 концерти – беручи до уваги голоси глядачів, аби Фестиваль починався дещо пізніше з огляду на те, що, як правило, більшість людей добирається до Сопоту щойно в суботу зранку, початок першого концерту заплановано на год. 13.00 (триватиме до год. 15.30). Перші два концерти (другий – 16.30-18.30) – це огляд наших колективів та хорів в народному репертуарі. Попри відсутність акустичного устаткування для хорів на сцені Лісової опери, організатори вирішили, що потрібно все ж таки повернутися до традиції презентації на великій сцені також хорів – їхній виступ треба сприймати більше всього в категоріях присутності, а не артистичної презентації хору (традиційний вже концерт церковної музики відбудеться напередодні Фестивалю в п’ятницю). Йдеться про вшанування самих хористів, а також тих слухачів, які хочуть під час Фестивалю також почути хори.
          У третьому, вечірньому концерті (год. 20.30-21.30) виступить Академічний народний хор ім. Г. Верьовки з фольк-оперою Є. Станковича ”Цвіт папороті”. Зазначено, що на попередньому Фестивалі надто велика була присутність колективів з України, особливо гуцульського ансамблю і зараз треба цього устерегтися, коли мова про хор Г. Верьовки, би він не притьмарив самодіяльних колективів, які не почувають себе так сильно. Тому першого дня хорові буде відведено окремий концерт
          Опісля – нічний концерт (год. 22.00-1.00) сучасної української музики за участю, м.ін., Роксани Вікалюк, гуртів ”Хутір”, ”Горпина”, ”Беркут” та гостей з України – гурту ”Тартак” і ”Танок на Майдані Конґо”. Нічний концерт буде відгомонювати з Помаранчевою революцією – акцію проведе Євген Нищук, який під час цих же подій був ведучим на Майдані незалежності. Крім цього, ведучим, можливо, буде Роберт Лещинський, який вів майже всі ”помаранчеві” концерти, організовані в Польщі.
          Неділя розпочнеться о год. 11.00 концертом сучасної української музики (до год. 13.00). Фінальний концерт (год. 15.00 – 17.30) буде презентацією кращих пісенних і танцювальних надбань у виконанні наших колективів та з України (всі подані години можуть бути ще змінені).
          Під час зустрічі обговорювався теж медіа-патронат, у тому телевізійна трансляція та план репетицій. М. Кертичак також поінформував, що нарешті підписано договір про державне дофінансування Фестивалю, яке є на тому самому рівні, що попереднє, тобто 250 тис., а спираючись на кошти останнього Фестивалю, потрібно біля 430 тис. Сьогодні ще не відомо скільки в бюджеті Фестивалю становитимуть спонсорські надходження, але зазначено, що після Помаранчевої революції простіше говорити зі спонсорами.

   
 • 14:36 29.06.2005
  0 0
  Хіт-парад
  Минув один рік, як на хвилях Радіо Ольштин в українськомовній передачі «Від неділі до неділі» прозвучав перший у Польщі український хіт-парад «Гаразд, музика без перестанку». Ідеєю проекту було зацікавити українською музикою слухача, не тільки українського.

  Один з засновників першого у Польщі українського інтернетового порталу harazd.net Богдан Сидор та редактор українських передач у Радіо Ольштин Степан Мігус почали переговори про проект. До переговорів долучився Роман Боднар (ведучий хіт-параду).
          Скоро почалася робота. Богдан Сидор зайнявся оформленням ітернетового сайту, для ведення рейтингу, Роман Боднар – музикою, а Степан Мігус охопив усе редакційним оком.
          До проекту приєднався тижневик «Наше слово», де друкувався підсумок рейтингу.
          Перша передача пролунала в лютому 2004 р. Слухачів привітали ось такими словами:
          Добрий вечір. На хвилях Радіо Ольштин у хіт-параді «Гаразд – музика без перестанку» вітає вас Роман Боднар. Сьогодні в ефірі Радіо Ольштин цей хіт-парад прозвучить уперше...
          ...Новий музичний проект Радіо Ольштин першого українського порталу у Польщі harazd.net та «Нашого слова» – це прояв нашої любові до української музики! Чимало різного говориться в Польщі про українську пісню, українських виконавців, але досі не було нагоди, щоб слухач висловив свою думку, свої смаки, голосуючи на цю чи іншу пісню, на цього чи іншого виконавця. Ми даємо вам таку нагоду. У вашому хіт-параді «Гаразд – музика без перестанку» на вас чекає 22 пісні і три нові пропозиції. Вибір належатиме до вас...
          ...У нашій передачі будемо крутити тільки вашу українську музику, таку, яку виберете, яку хочете почути і яку хочете, щоб почили на хвилях Радіо Ольштин ваші сусіди з квартири поверхом нижче! Ця передача для вас, ви ви, голосуючи, її редагуєте.
          Досі, мабуть, нечисленні знали і чули нові українські колективи, навіть українці в Польщі знають лише ті найвідоміші українські гурти ("ВВ", "Мандри", "Плач Єремії", "The Ukrainians"). Передача від початку існування представляє слухачеві нові горизонти української музики.
          Популяризація нових українських колективів, виконавців у польському радіо – це нагода, щоб польський слухач дізнався, що в Україні є не тільки український борщ, вареники чи горілка з перцем. Український шоу-бізнес зараз на дуже високому рівні. Переможниця 49 Євробачення Руслана тепер відома по всьому світі, отже, чому б не популяризувати інших?
          Чим відрізняється українська естрадна, фольклорна, джазова чи рокова музика від музики світових зірок (U2, Madonna, Britney Spears), хто б про них чув, якби їх не пускали у радіо та по телебаченні?
          Добре вже відомі слухачеві й українські колективи з Польщі. У хіт-параді своє місце мали «Горпина», «Хутір», «Херсон», «Древутня», «Черемшина» чи зовсім новий колектив з Ольштина «Беркут».
          Якщо хочете почути свої улюблені пісні, потрібно у вікні під рейтингом, на сайті www.harazd.net/muzyka вписати виконавця або пісню та відправити повідомлення до редакції. Свої пропозиції можна зголошувати також по телефону (089) 526 44 34 (внутрішній 168), або писати до редакції традиційною поштою Radio Olsztyn ul. Radiowa 24, 10-206 Olsztyn.
          Підрахунок голосів завершується в ніч з четверга на п’ятницю і тижневе голосування переходить до архіву. З 24 год. 1 хв. всі голоси скасовуються до нуля, тому кожна пісня має однаковий шанс стати переможцем рейтингу.
          Кожного тижня з’являються три нові пропозиції. Переможець тижня у пропозиціях входить від нового голосування до чергового рейтингу 22 пісень, скидаючи одночасно пісню з 22 місця.
          Обговорення хіт-параду з’являється у радіоефірі в неділю після 18 год. 30 хв.
          Хіт-парад – це не тільки музика, в цій короткій передачі також можна почути звіти з концертів за участю українських колективів, інформації з українського шоу-бізнесу та інтерв’ю з українськими групами («The Ukrainians», «Мандри», «От Вінта», «Перлина Степу», «Країна Мрій»). Слухачі також можуть здобути цікаві подарунки, диски або квитки на концерти.
          Хіт-парад, виявляється, має також своїх слухачів поза межами Вармії та Мазур, в цьому допомогою зараз є інтернет. Теплі слова приходять з усього світу, де слухають нас українці (від України, по Україну). Варто поцікавитися, що насправді діється з українською музикою, тут вже не тільки скрипка чи сопілка. Нова українська музика – це музика світового рівня, а в передачі кожен щось для себе знайде.

   
 • 16:25 29.06.2005
  0 0
  Пане МАНе, чесне слово - не маю сили того всього читати. Мо якось коротко підсумовували б уже чи шо...
   
 • 23:08 29.06.2005
  0 0
  Українське життя не завмерло в Польщі і не вмре поки ми живемо!
   
 • 23:15 29.06.2005
  0 0
  Завтра в Гдині форум економічний за участю Ющенко і Кваснєвський,
  українці купили 20% акції Варшавського заводу ФСО /Даеву/подали вечірні теленовини
   
 • 23:39 29.06.2005
  0 0
  чи наш президент в Українi на довше затримується чи тiльки транзитом? в мене таке враження, що вiн їздить та їздить по тих закордонах. вдома роботи по вуха.
   
 • 13:26 30.06.2005
  0 0
  2 Степовий одчайдух
  Мені з цього приводу дуже подобається жарт, вже не пригадую, чий: Сьогодні в Україні з візитом президент Віктор Ющенко.
   
 • 13:40 30.06.2005
  0 0
  Цитата:
  Українське життя не завмерло в Польщі і не вмре поки ми живемо!

  Мені куди важливіше, аби воно не вмерло в Україні.
   
 • 23:58 30.06.2005
  0 0
  Президент Ющенко бере участь у дводенному економічному форумі Україна-Польща в Ґданську
  http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/story/2005/06/...
   
 • 06:22 01.07.2005
  0 0
  Віктор Ющенко "Навколо світу за 5-10 років" - як рімейк на "80 днів навколо Світу" Жюль Верна.
   
 • 09:38 01.07.2005
  0 0
  все в нас з польщею буде нормально. не треба створювати проблему на рівному місці там, де її немає. мене більше турбує питання, а як ми будемо з росією путін погнав собі остаточно(це я і про газ, і про нафту, і про бакая)
   
 • 10:43 01.07.2005
  0 0
  і ще про стосунки польсько-українські не на державному а на людському рівні


  Серед нас

  Так називався вечір української культури, організований у міському Будинку культури Заводдя – філіал Богуціце в Катовицях, з підтримкою влади міста Катовиць. Завдяки майстерності актора театру ім. Ю. Словацького Антона Гризіка, завдяки музиці гурту «Дикі поля» (Київ-Краків) те, що місцеві українці – яких директор Будинку культури назвав почесними гістьми, дізнались про вечір в останню хвилину, – доказало, що інколи й спонтанні зустрічі чудово вдаються. Серед численної польської публіки все-таки були присутні українці не лише з Катовиць, а й з Тихів, Сємяновиць Сльонських та Глівиць. Оскільки будинок культури знаходиться в старій робітничій дільниці Катовиць, трохи занедбаній і забутій, приємно вражала чимала кількість людей у залі, зацікавлених близькими сусідами поляків – українцями і їх культурою.
          На стінах в залі з однієї сторони висіли чудові фотографії Львова авторства Анджея Котулецького – журналіста з радіо в Катовицях, котрий, як сам сказав, закоханий у Львів. Він розповідав, що коли збирався їхати до Львова, йому радили: «Не їдь туди, там б’ють, вбивають». Але, будучи в Україні, він особисто переконався в неправоті цих слів і їздить в Україну так часто, як може, і активно заохочує інших. Доказ його поваги і подиву для українців – це саме виставка цих чудових фотографій. Він підкреслив, що для польсько-українського поєднання мали найбільше значення події в Україні кінця минулого року і початку цього року.
          З другого боку залу на стіні і на столах були вишивані картини, рушники, запаски, подушечки, писанки авторства Олі Зради.
          Господар вечора А. Гризік як представницю української меншини запросив на сцену Оля З. яка (у вишиваній сорочці) без попередньої підготовки почала говорити про себе, про батьків, вивезених з околиць Перемишля під час акції «Вісла», про те, як змалку вчилася вишивати, про своїх четверо дітей (зал нагородив Олю бурхливими оплесками), що вони теж вишивають (як приклад взяла сорочки, вишиті її сином), що діти виховані в українській традиції та навчаються в українських середніх і вищих школах. Заохочувала людей, щоб зайнялися ручними роботами, щоб шанували і пропагували вишивання, щоб пам’ятали про своє коріння. Говорила, що вишивані рушники і сорочки надзвичайно близькі і дорогі українцям, що син, як співається в піснях, отримує той рушник чи сорочку від матері, де вишиті материнська любов і тепло, і це нагадує йому в години ностальгії про неньку-матір і неньку-Батьківщину.
          Господар вечора розповів про те, що українське йому близьке, бо він походить з Лемківщини, з Горлиць. Говорив, з чим йому асоціюється Україна – з піснею-думкою, з курганами, відкритою душею, широким полем, родючим чорноземом і церквами, церковним співом і чудовою акустикою в церквах. Перед тим прочитав короткий географічний і культурно-релігійно-суспільний опис України. Читав поезії Єжи Гарасимовича і співав лемківською говіркою.
          Між виступами співав і грав гурт «Дикі поля», лунали пісні про кохання, козацькі, про горілку білу (сивуху).
          Ну, і були заставлені столи, був хлібний квас, український хліб зі смальцем, квашені огірки, чай, кава, солодощі.
          Вечір минув дуже приємно. Можна було відчути гордість за свою культуру й подвійну гордість за те, що це все організували поляки, які уважно слухали і від серця аплодували.
          Після закінчення найбільше людей обступило столик Олі З. Вона говорила про наше, про українське і вона, українка з Тихів, знайшлася в центрі уваги присутніх поляків.

   
 • 10:49 01.07.2005
  0 0
  українці вратували польський автомобільний завод в Варшаві від закриття і поередили масове звільнення працівників ,крім того впроваджують на лінію продукційну новий модель автомобіля ,подає польське радіо: http://biznes.onet.pl/0,1123333,wiadomosci.html
   
 • 11:58 01.07.2005
  0 0
  Вітаємо на сайті української молоді з Польщі. Сайт заснований на потреби, та з потреб молодих українців міста Ольштин (Ost-Preussen).

  Хочемо, щоб цей сайт був місцем/центром інформацій, щоб кожна людина, яка буде зацікавлена тим що діється серед укрїнців у Ольштині та в регіоні Вармії та Мазур могла скоро завдяки нашій допомозі про все потрібне дізнатися.

              Сайт, це центр інформацій про, це що діється в ольштинській домівці (Визвлолення 2/8). Тут зусрічаємося для розваг!

  Сайт, це також місце спілкування, тут можеш познайомитись з ольштинською тусовкою, наші гарні українські дівчата та хлопці, які мало не можуть в міру можливостей Тобі допоможуть!

              Сайт, це також місце посилань “наші шляхи”, ідучи ними натрапиш на цікаві сайти, які вважаємо, що повинен знати справжній українець.

              Даємо Тобі також змогу завантаження музики/фільму/фото в міру можливостей та з дозволу автора (користуємось виключно посиланням, та дармовими файлами).
  http://www.bilamlyna.republika.pl/news.htm
   
 • 10:52 06.07.2005
  0 0
  Ой не смішіть душу, МАНе, своїм українським життям на фоні наших національних розваг:
  -     економічних – „як реприватизувалася сталь”, „випрохуй газу у путіна”, „піймай і випотроши бакая”;
  -      пригодницьких – „знайди голову гонгадзе”;
  -     культурних – „театралізовані вистави про зміну директора театру”, „угадай державну мову” і національного какаоке-шансу „хто з патрійотів заспіває файніше ”союз нерушимий”
   

Україна і Польща - як ми будемо далі?

Наші Друзі: Новини Львова