Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: понеділок, 25 травня 2020 року

Хто такий "українець"? Чи ви знаєте?

Переглядів: 10965
Додано: 08.02.2005 Додав: Полін  
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 29
 • 19:24 08.02.2005
  0 0
  Шановні пані та панове, дуже прошу Вас висловити свої думки на рахунок української ідентичності.

  Вкрай потрібні ваші погляди на це питання.
  За якими крітеріями визначається, на ваш погляд, національна приналежність в Україні? Що за ознаки такі чарівні, дякуючи котрим сьогодні ми впевнено можемо розмежувати українців та неукраїнців: мова? погляди на життя? дотримання традицій? знання української культури? майбутнє в Україні?
  Що є нашою історією? Слава й незалежність козацького війська чи терпляча покора, підкореність гнобленням й утискам? Що є нашим духом? жадоба волі чи несмілива залежність й нестача сили щоб її позбутися?
  Чи ми незалежна самостійна держава, чи по сей час тільки поле для битв імперських держав?
  Чи ви вважаєте себе дітьми української нації, якщо ні, тоді, де ці діти?
  І які ці діти? "Українці"?
  Буду дуже вдячна вам за відповіді на ці, на мій погляд, важкі, але вкрай важливі питання.
  І, якщо вам не важко, позначте свій вік у відповіді.
   
 • 00:27 09.02.2005
  0 0
  Українці від неукраїнців відрізняються походженням і самоусвідомленням. Звичайно, "справжній 100% українець" має народитись і жити в Україні, серед його предків нема неукраїнців, його рідна мова - українська, це мова, якою він користується у повсякденному житті... Щоправда, далеко не кожен українець відповідає усім критеріям.
  Що є нашою історією? Вікове рабство і хвилини славних перемог в одвічній боротьбі за волю.
  Що є нашим духом? Це дух людини, що все життя мріяла про волю, але її руки ще звикають бути вільними від кайданів.
  Чи ми незалежна самостійна держава? Ми вільні. І боротьба двох світових імперій за "зони впливу" - наш шанс, яким ми успішно скористались, виборовши незалежність.
  Я вважаю себе українцем. Я ним і є. А в чому різниця між поняттями "Українці" і "діти української нації"?
  Мій вік - 24 роки.

  До речі, яка мета цього опитування?
   
 • 03:44 09.02.2005
  0 0
  "Серед його предків нема неукраїнців"

  Ми тут В Галичині так перемішались, що дідько розбере якої крові хто.

  "Має жити і народитись в Україні"

  Нонсенс. Хіба жінка Ющенка не українка? Чи людина перестає бути українцем, якщо пару років дома не жила?
   
 • 08:46 09.02.2005
  0 0
  критерій--не місце народження, не мова спілкування, не місце перебування.. швидше--усвідомлення себе українцем.. хоч і тоді виникають проблеми--з багатьма тисячами мешканців сходу України, яких, за визначенням _Python_ ми мали б вважати "справжніми 100% українцями"
  тому вважаю, що доцільно говорити не про 100відсоткових чи 50відсоткових чи 10відсоткових українців, а про свідомих українців і несвідомих. свідомі--творили історію на Майдані. Несвідомих треба розбудити
   
 • 08:48 09.02.2005
  0 0
  Цитата:
  Несвідомих треба розбудити
  Несвідомих треба розстріляти заради їх ж блага
   
 • 12:05 09.02.2005
  0 0
  Украънцыв все життя гнобили поневолювачі . Зараз вони так само гноблять людей,тільки в поневолювача інше лице.
  Це закрренілий совдепівський начальник "царь" і "бог" бо тільки він може все вирішувати. А якщо ти вирвався на "свободу" і завів свій бізнес то тут з"являються "янучари"-бандюкм які заломують руки. І якщо ти сміливий то єдине на що здатен піти під "кришу" ментів
  "жалільників". Чому я це пишу? Бо дістало. Я віддавби багато чого,щоб розчистити нашу Україну від гадів. А ночами уявляю себе з снайперською гвинтівкою. Кому віддавти...........
   
 • 12:08 09.02.2005
  0 0
  2Alex

  Надайте нам Вашу автобіографію...
  ...і декларацію про доходи до п’ятого коліна.
   
 • 18:20 09.02.2005
  0 0
  От що губило нас, ідентифікованих українців, то це наша безпосередність (маю на увазі Алекса). Ну чого ж таки всіх розстріляти? Для декого й гіллячка знайдеться (чорний гумор, не панікуйте, нікого я стріляти не збираюся).
  Гадаю, українців, які мали б винятково українських предків, практично не існує. Якщо покопатися глибше, то когось неукраїнського знайдеш обов"язково. Хоча б - якщо кароокі, то цілком ймовірно в їхньому роду колись Орда зі своїм генетичним матеріалом встромилася. Так само і у інших народів. І це на краще, бо змішаний генофонд стійкіший, витриваліший. Натомість нащадкам вузького кола загрожує виродження.
  Щодо усвідомлення. Мій чоловік, якщо аналізувати за національністю лише двох поколінь до нього - на чверть українець, на чверть росіянин, на чверть татарин, на чверть - волох. Народився б у Волохії - може б у ньому волоська чверть домінувала. він народився в евакуації, в Росії. Але! Все життя його пройшло в Україні, тут його рідні, друзі, діти народилися. То ким він має себе писати? Певно ж, що не татарином.
  2 ВОЛЯ. Якщо ви не мовчите, подали голос - це вже плюс! В вас заговорив український козак, а не мовчазний гречкосій.
  Зараз, наскільки мені відомо, східняки, що прибилися до Києва в розрахунку на перемогу Ян-Дона, не хочуть повертатися на свою Донеччину. Чому? Кажуть, та ми тільки тут, у Києві себе людьми відчули, зрозуміли, що можна працювати нормально, не під чиєюсь "кришею" і не боючись наїздів. До моїх знайомих бізнесменів приїжджав з Донецька колега - дивувався, що вони працюють, не знаючи рекету та сваволі податкової. Гадаю, що у свідомості цих східняків потихеньку прокидається їхня українськість.
   
 • 19:31 09.02.2005
  0 0
  Цитата:
  Несвідомих треба розстріляти заради їх ж блага


     Гарно сказано.

   
 • 19:39 09.02.2005
  0 0
  Дякую вам всім за відповіді.
  "А в чому різниця між поняттями "Українці" і "діти української нації"?" - різниці немає, це просто мовний зворот, а значення цілком синонімічні.
  "До речі, яка мета цього опитування?" -
  це мабуть і не опитування, це питання, що власно мене дуже хвилює і ще мільойни українців. чи мають вони право назавати себе українцями, коли, я к тут вже було перераховано, живуть закордоном, розмовляють російською, чи зовсім не мають украінського коріння? І у чому сучасне значення слова "українець"? Більш за все мені сподобався варіант, що українець той, хто себе таким усвідомлює, бо це й моя точка зору, але тоді, що ж робити тим, хто є українець за походженням, можливо, спілкується українською, але свою країну не любить, він не українець? бо дуже багато людей, що навіть не замислювалися над питанням, чи любдять вони свою Батьківщину, і чи є вона в них. Ген, половина населення себе українцями не усвідомлює, бо, щоб усвідомлювати, треба любити! Ще дуже важкі розмови прокинулися по всій країні, стосовно того, що, начебто, люди з захода - не українці, бо й не українською вони розмовляють, а міксом польскої, угорської і т.д, бо довгий час у складі України не були, да ви все самі знаєте, що я вам розповідаю, є інші балачки, що, начебто, Схід - то вже не Україна, бо розмовляють вони російською, немає в них зовсім українських шкіл й видань, що вони під впливом Росїі. І що ж тоді лишається? Київ, Житомир, Черкаси, Полтава? Ї все?   
   
 • 21:44 09.02.2005
  0 0
  Говорячи про "справжнього 100% українця", я зовсім не мав на увазі, що той, хто не відповідає цим критеріям, не є українцем - це просто "ідеальний варіант". Походження - взагалі складне питання. Мало хто знає свій родовід до сьомого коліна - думаю, неукраїнська домішка може бути у кожного. І взагалі, генетична чистота не є головною ознакою українця. Інколи важко взагалі провести межу між українцями й неукраїнцями. Чи є українцем, скажімо, син українки і росіянина, який володіє обома мовами, але в житті користується переважно російською, живе в Донецьку і при цьому називає себе хохлом? А що можна сказати про гуцулів, бойків, лемків?
  Самоусвідомлення - досить точний критерій, але ж українці були собою задовго до того, як усвідомили себе саме українцями, та й сьогодні, можливо, не всі українці це усвідомили.
  Цитата:
  Несвідомих треба розстріляти заради їх ж блага
  Краще розпиляти
   
 • 22:32 09.02.2005
  0 0
  те, що вражає більш за все - це те, що "українець" сьогодні часом вживається як звання образливе, ще кажуть "бендеровці", "гайдамаки" по-різному, але зміст один - соромитися треба того, що ти належишь до щирих представників своєї країни, думка, що українець то не просто патріот, а ще й націоналіст, що понад усе бажає образити твою національну приналежність народилася також завдяки виборам. Я живу у Харкові, тому можу з впевніністю сказати, що відношення до україномовних западенців, київлян просто приголомшливе. Я сама вважала, що в нас з цим все гаразд, до того часу як вирішила спробувати розмовляти деякий час українською мовою - перша реакція цілком негативна, у людей більш інтелегентних другою є повага, у менш - образи. Всі чомусь вважають, що ти як якась загроза їхньому стилю життя. Може й ви винні в тому, що таке ставлення до вас у людей сходу. Бо, насправді, вони вважають себе такими ж українцями і також свою країну дуже люблять, просто не бажають відмовлятися від вже встановлених традицій, і мовних також. Тому й почали говорити про сепаратизм, бо почали розмовляти на різних мовах. і кожна сторона вважала, що протилежна ставить за мету її принизити.   
   
 • 23:06 09.02.2005
  0 0
  Украинец это не язык это не кровь это не вера украинец это разум... то есть украинец это тот кто искренне верит в это тот кто не плюёт на свою страну тот кто понимает, что если страна будет прогресировать то прогресировать будет и он сам. Украинец-это разум жизни самобытности и привычки... не нужно делить нас по крови бо ми все разныеэ, но объединяет нас именно разум. Если ты считаешь Украину домом если ты веришь в то что она это то место которое ты с гордостью можешь называть на ты а не на вы то ты украинец и ни кто не сумеет тебя переубедить.
  Или можно просто формально взять если он у тебя с тризубцем будь ты еврей русский и т.д. это значит что ты сделал свой выбор и докажи себе что ты его сделал не зря.
  ХАЙ ЖИВЕ УКРАЇНА ТА НАРОД УКРАЇНСКИЙ
   
 • 01:38 10.02.2005
  0 0
  2 Dimka from Sevastopol: не можу не погодитись. Той, для кого Україна є не порожнім звуком, а чимось рідним, є справжнім патріотом і справжнім українцем. З іншого боку, Україна як держава з чогось виникла - це не кордони, накреслені на карті під лінійку, а народ, що усвідомив свою відмінність від решти світу і зробив свій вибір. Взагалі, інколи розрізняють український етнос та українську націю. Євреї чи росіяни, що живуть в Україні, не є етнічними українцями, але вони можуть належати до української нації. Що ж стосується мови... Одна моя знайома, хоч і розмовляє переважно російською, обурювалась тим, що Янукович закінчив свій виступ на дебатах російською мовою. Мова - це ще один символ держави, ще одна твердиня, навколо якої нам треба єднатись.
   
 • 10:50 10.02.2005
  0 0
  Є така нація, зовутся Українці! Походження родовите та славне! Є прямими нащадками найдревнішої цивілізіції Трипілля, та славної Київської Руси. Навчили мови багато народів, в тому числі московитів, та збудували засади також для багатьох мов, таких як санскрит...

  Але справа в тому що в сьогоденні це не політкоректно взагілі згадувати що є таке поняття – нація. Тому й є стільки міфів та хибних точок зору щодо цього...

  Вважається, що люди народжуються рівні в плані схильності до різних мистецтв на наявності різних хистів, незважаючи на належність до тої чи іншої раси чи нації -- це міф який нам втовкмачують на протязі століття... Засуджено наукої (советською так точно). Але навіть у собак є породи, котрі генетично формували так, щоб були наявні якісь специфічні риси характеру – була агресивна, чи там навпаки. Робили це підбираючи відповідних „батьків”... В мене в знайомого є бійцівська собака, дууже родовита й рідка, але в своєму житті вона ні разу не приймала участь ні в яких тренуваннях та змаганнях... виросло щось таке – напів коша... Але коли побачить здобич – то воно не помиляється хто воно є! Й її бійцівські гени самі за себе говорять... Я наприклад бачу, що у вихідців з Африки, та особливо з Ямайки, музичні ритми – то в крові... й дуже рідко бачив такого науковця (взагалі одного). Я не кажу що це погано або є якимось показником – ти у них спитай, хотіли би вони щоб було навпаки, то звичайно що ні!!!!

  Іншим міфом є те, що можна свій генни матеріал розділити за зразком – 25 відсотків від... 25% від.., а тільки там 50%... Ви наче ніколи біологію в школі не вивчали! Нема такого в природі, дорогі друзі!!! Та ви й з практики життя маєте знати, що іноді квіти другого покоління дають зовсім інший колір ніж їхні батьки, схожий скоріш на їхніх „дідусів”! Не ділиться генний матеріал на половини коли формуються статеві клітини... Та й присутні два варіанти одного й того ж гена... Окрім того, що у пані Наталки чоловік оже бути майже стовідсотково генетично українцем (або з таким же успіхом татарином, але впевненний що Ви не помилились ), з цього ж закону виходить й те що, наприклад, у змішаних шлюбах дитина може виглядати як один з батьків або дідусів, а розвиток мозку буде підпорядкований зовсім іншим!

  Таланти, або мистецтво до яких українці мають хист – то ви й самі знаєте... Те що в самій глибинні й у кожного – до прагнення до волі й справедливості. Й не тільки що стосується держави – до особистої також. З цього й прагнення допомогти всім пригнобленним... Це так би мовити відмінні риси, інши не є такими – як то хист до наук, радше ніж до мистецтв... Можна перерахувати що у них немає (звичайно узагальнюючи, середовище виховання може вніц те все знищитти, й знищує)... не притаманне їм красти та злодійкувати...

  Це обумовило й особливий зміст в понятті бути українським націоналістом. Український націоналст – перш за все людина інтелігентна. Він ніколи не перетвориться на бритоголового. Українській націоналіст відстоює право своєї нації на існування, на право бути рівним серед рівних. Він, або вона, ніколи не пригнобить або скривдить людини іншої нації тільки тому що вона інша. Навпаки – допомога та підтримка інших націй – це моральний імператив українця. Окрім цього – це як гарант збереження самої української нації.

  На жаль зараз у світі панує інша концепції -- знищення самого поняття нація сприймається як гарант того, що нація евреїв ніколи не буде більш обєктом переслідування на засадах приналежності до цієї нації. Для цього чимало зусиль докладається представниками цієї нації в колах науки, журналістики та особливо політиці на засобах массової інформації. Ця концепція хибна, тому що якщо не поважаєш свою націю то іншої теж, якщо своєї не маєш – то інша теж не має право на існування. Десь з дикими племенами канібалів це може й мало б зміст...

  Щодо мови – то вона сама по собі найдревніша... Вона як матір... Відомо, що мова має вплив на розвиток мозку... Але з усього сказаного – якщо людина не розмовляє української мовою – так трапилось – то вона є не менш українцем... На жаль, критерій сьогодення – це чи розмовляє людина українською. Для мене ж – чи дбає про українські інтереси.

  Є ще дуже цікавий феномен... Я так важаю, що місце народження та якщо людина мешкає на Україні має теж важливе значення. Якщо відкинути всіляки окультні назви, то дійстно є різноманітні геопатогенні зони...так само як повинні бути позитивні... Це явище поєднує як специфіку магнітного поля Землі, так й прості фактори середовища, котрі через підсвідомість впливають на психічний розвиток людини. Звідкілля ж узявся темперамент італійця, якщо не завдячуючи природнім умовам їхньої країни, теж саме з англійцями – може завдячуючи постійному хмарному небу вони такі які вони є. Укріїнськи чорноземи, хоча й є результатом тисячолітьньої агрокультури українців, самі вже формують українську націю – багатство природи робить з нас щедрих й доброзичливих людей.

  А виходячи з того, що на протязі своєї історії й вимова української мови мінялась, й обриси нашої країни, то прийняли українці просту назву для своєї держави – Україна. Тобто якщо ви живете у нашому краї – то ви теж українец! А щодо українського характеру – то або гени заговорят (або вже заговорили), або ви просто самі переймете український дух!
   

Хто такий "українець"? Чи ви знаєте?

Наші Друзі: Новини Львова