Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: понеділок, 25 травня 2020 року

Доба магазинів

Переглядів: 2693
Додано: 14.12.2004 Додав: Гість  тем: 3
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 5
 • 05:47 14.12.2004
  0 0
  За радянських часів на моїй вулиці було всього два магазини. Хлібний і спеціалізований. У спеціалізованому продавали для інвалідів першої групи. За списками, які поновлювалися щотримісяці. Ще була заправка сифонів, де можна було купити цигарки, сірники і мінеральну воду «Перегинську». Але її магазином не вважали й мали рацію. Що то за магазин з чотирма товарами? Минуло всього тринадцять років. Тепер на моїй вулиці шість магазинів. А в районі більше тридцяти. Є супермаркет і планується ще один. Я вже не можу ігнорувати цей процес магазинізації навколишнього простору. Ігнорувати це явище. Адже в ньому теж відчувається – як би то пафосніше -- поступ у майбутнє.

  Магазини йдуть на зміну базарам. Базари – маленькі самодостатні світи, а магазини є лише порталами великого світу товарообігу. Його терміналами, його храмами. Де відбувається таємниця перетворення собівартості на вартість, де різні форми праці, неробства, паразитування, спекуляції і шахрайства урівнюються грошовими знаками і остаточно втрачають свої соціальні координати у священу мить придбання товару. В магазинах відмивається уся аморальність світу. Магазини поглинають купюри, на яких метафізичним зором ще можна побачити каїнови печатки зрад і злочинів, й повертають їхню вартість безвинними предметами. Нейтральними для добра і зла. Цей процес своєрідної «товарної реморалізації» практично неможливий на базарі. Позаяк там відбувається особистий контакт виробника товару і покупця. Цей контакт супроводжується впізнаванням, підозрою, пліткою і чутками. Пильні базарні бабусі швидко визначають «базу даних» прийшлого індивіда і додають до неї свої висновки. З базару покупець часто-густо виходить «міченим». З магазину – тільки звільненим від паперових свідків. Обрубаний «хвіст винності» залишається у коробці під касовим апаратом. Остаточної досконалості, як бачиться, товарна реморалізація досягне у гігантських автоматизованих гіпермаркетах. І тільки електронні картки будуть заважати анонімності цього великого і страшного таїнства. Зрештою, готівка не відімре ніколи.

  Гіпермаркети й сіті-маркети з часом припинять українську Добу Магазинів – епоху перехідну й нетривку. Героїчну епоху плавання поміж сциллою рекету і харибдою податкової. Епоху великих перемог маленьких людей середнього бізнесу. В українську торгівлю прийдуть західні інвестиції. Великі інвестиції від серьозних брендів. Локальні місцеві портальчики не витримають конкуренції великих товарних портів з необмеженим асортиментом товарів і послуг. Класичні базари відійдуть у минуле. Їхніми залишками будуть хіба що «пташині ринки», торгові острівці екзотики та антикваріату. В неосяжних торгових комплексах відбудеться остаточне відчуження покупця і продавця. Протестанська абстракція переможе запашну і тілесну Азію. Щезне великий соціальний прошарок дрібних торгівців. Частина з них переміститься у маркетингові мережі типу «Гербалайфу», частина перейде до сумної касти найманих працівників сфери сервісу. Останніх буде більшати. Якщо вірити футурологам, у недалекому майбутньому вісімдесять відсотків всіх мешканців північної півкулі будуть працювати у сфері сервісу. Переважно найманими робітниками. І там вже буде відбуватися інше таїнство – обмін особистої гідності чергового «мартіні-бебі» на грошові знаки. Редеморалізація. Але це вже інша історія.

  А на моїй вулиці добрі люди заповзялися будувати ще один магазинчик. Одні мої сусіди кажуть, що там будуть продавати гудзики та іншу кравецьку фурнітуру. Інші впевнені, що там продаватимуть меблі. Таємниця Мамони отримує ще один плацдарм, ще одну капличку, куди сходитимуться прочани товарообігу. Куди вони понесуть паперові еквіваленти своїх невиспаних ночей, невідбутих задоволень, нездійснених мрій і зраджених шляхів. Там вони обміняють папери на нетривкий «шопінг-кайф». І підуть далі. У майбутню добу.

   
 • 10:22 14.12.2004
  0 0
  Я прочитала всю статтю до кінця (хвала мені)!

  Піди в супермаркет, помолись : )
   
 • 11:56 14.12.2004
  0 0
  ==Класичні базари відійдуть у минуле.==
  Шановний гостю, ваше ім"я часом не Томас Мор? Звідки у вас такі утопічні ідеї? Поки живі українські бабці, котрих хлібом не годуй, а дай поторгувати якою-небудь дрібничкою, тією ж сушеною ромашкою чи зірваним на узбіччі щавлем - базар невмирущий! Тут же головне не стільки прибуток, скільки сам процес! А з сусідкою, такою ж торгувальницею поспілкуватися? Адже недарма кажуть: не поговорити, а побазарити.

  А щодо супермаркетів - там хоч кілометрових черг немає. і ніхто тобі не каже: беріть, що дають, вас багато, а я одна... і т.д.
  Для того, хто виріс в епоху совкового дефіциту, сучасний магазин - це не торгівельний заклад, а елемент стимуляції самоповаги.
   
 • 04:29 25.09.2015
  0 0
  Привет,друзья)Вчера попробовал новое пиво,которое называется «Радой»,я был очень доволен,его вкус был мне по-душе)Приятно провел вечер за бокалом вкусного пива)Зашёл в нет,пробил инфу о данном пивасике и оказалось,что его делают на основе Расторопши,это лечебный компонент,плюс остальные компоненты тоже натуральные,но основным плюсом является доставка на дом)Так что пробуйте,друзья)
  http://radoy.com.ua/ru/page/beer.html
   
 • 01:07 30.03.2016
  0 0
  Да наверное подготовка самое оно.А бабушка это вообще замечательно,мы ещё год за год до того как ребенок научился что либо понимать строили планы, что да как будем делать для ребенка, чем его увлекать и с помощью чего развивать, помочь узнавать мир, и хотелось конечно же как каждому радителю сделать это как можно раньше. Мы конечно не стремимся сделать с них вундеркингов, но хотелось что б у ребенка была отличная память, логика, гу и вообще что б быстро и хорошо соображал. Так что спасибо бабушке большое, которая посоветовала мне очень хорошую книгу, если точнее то журнал Познайко. В котором много информации, причем для подходящего возраста ребенка, он растет с ним можно так сказать. И главное что можно приобрести на интересующем для вас языке, мы берем на украинском, так как хотим что б ребенок был патриотом и знал родной язык.
   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Доба магазинів

Наші Друзі: Новини Львова