Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 17 жовтня 2019 року

Листопадовий чин. Вітання галичанам.

 • 10:21 01.11.2004
  0 0
  Сьогодні святкуємо визначний день для українців.

  1 листопада 1918 року - українці перебрали владу в Галичині


  Щиро сподіваюся, що й ми зможемо повторити це - хоча б в Галичині.
  І не будуть панувати над нами ... (ну пам’ятаєте виступ Тягнибока )
   
 • 01:29 02.10.2004
  0 0
  У нас тоді була армія. УСС були вишколені,мужні,готові до боротьби. Їх називали найінтелегентнішою армією в історії. По них залишилась гарна пам"ять,багато пісень і стрілецький дух,котрий матеріалізувався пізніше у бійцях УПА і підпіллі ОУН. Негативний аспект листопадового чину це те,що місцеві соціалісти і демократи не змогли захистити Львів,хоча мали для цього всі можливості.
   
 • 07:31 03.11.2004
  0 0
  Шкода, що для цієї "найінтелегентнішої армії" у цій державі існує визначення для більшості "гарматне м’ясо Австро-Угорщини". Згадаймо, що вони не побоялися покинути Галичину і пішли воювати за всю Україну за Збруч, протягнувши руку бездарній УНР(яка розпустила армію, розтринькала казну, вірила в інтернаціоналізм і робила ставку на бидло, Росію й мир).

  Зараз офіційний Київ невдячно ставиться до цього героїзму, не акцентуючи достатньо уваги на ЗУНР, УСС. Наприклад вже згадувалося десь тут на форумі, що у викладанні історії ЗУНР присвячено 15 хв, натомість УНР - пару годин.(я й сам більше вчив про бездарні унівесали(на кожен по уроку виділялося), аніж про героїчну боротьбу за Львів.
  Другий факт - вшанування з подачі офіційного Києва ворогів - будівництво меморіалу. Я згоден - кожен вояк повинен бути вшанований - і німець, і австріяк, і мадяр, і москаль(якщо то звичайно був воїн, а не бандит, нквдист), і поляк звичайно. Але впершу чергу вшануймо своїх, а ворогів вшануймо, коли вони відповідно вшанують на своїй землі наших воїнів, адже Галичина втратила під Україною половину своєї західної території і можливо назавжди(!!).

  Ганьба Україно тобі за те що не шануєш - УСС, УПА, ЗУНР, а натомість возвеличуєш напівміфічних козаків, русичів, ганьбу під Крутами!
   
 • 18:55 03.11.2004
  0 0
  // Галичина втратила під Україною половину своєї західної території і можливо назавжди(!!). //

  Ne mozlywo na zawzdy, a taky NA ZAWZDY. Schos pro nedotorkanist derzawnych kordoniw i status quo Wam widomo? Poskromnishe z apetytamy. Podywitsia krasche na kartu etnichnych ukrajinskych zemel w galereji, schos ja tam ne bachu otoji ’polowyny terytoriji’ Chocha ja tez chomus wpewnenyj, scho na podibnij karti poliaky tez tak sobi trochy domaliuwaly w ukrajinskyj bik, no i zwychajno trochy w nimeckyj .

  // впершу чергу вшануймо своїх, а ворогів вшануймо, коли вони відповідно вшанують на своїй землі наших воїнів //

  Jakscho keruwatysia takoju logikoju, to wzagali nichto nikogo nikoly ne bude szanuwaty. Bo chtos maje buty pershym. Ce nazywajetsia inicijatywa, abo dobra wolia.

  Pry nagodi witaju wsich z prywodu wyzwolennia galychan wid inperskoji wlady.
   
 • 04:09 04.11.2004
  0 0
  """"Згадаймо, що вони не побоялися покинути Галичину і пішли воювати за всю Україну за Збруч, протягнувши руку бездарній УНР(яка розпустила армію, розтринькала казну, вірила в інтернаціоналізм і робила ставку на бидло, Росію й мир). """""

  Захищали ,здається не УНР,а директорію.

  """Ганьба Україно тобі за те що не шануєш - УСС, УПА, ЗУНР, а натомість возвеличуєш напівміфічних козаків, русичів, ганьбу під Крутами! """

  Думаю,що ви даремно протиставляєте УСС та УПА з козаками та русичами. З історії УСС і УПА , члени і провідники цих організацій рахували себе продовжувачами справи княжих дружинників та козаків. А Крути це не ганьба,це прояв невмирущої національної мужності і героїзму, самопожертви,котра також оспівана в піснях УСС та УПА,молитві українського націоналіста та ідеологічних засадах ОУН.

  Тепер ще про русичів. Княжі дружинники(русичі) були і в Галицько - Волинському князівстві.

   
 • 06:41 04.11.2004
  0 0
  2 SENEKA
  Цитата:
  Захищали ,здається не УНР,а директорію
  Здається - то вчіть історію.
  Директорія - то найвищий орган державної влади УНР. Невже хочете довести, що вони пішли в охорону(body-guard) до Винниченка
     
  Хоча розумію, що нічого не хотіли довести - а так по ходу "блєснуть умом". Адже в школі були такі теми окремі УНР, Гетьманат Скоропадського, Директорія - тому на думку спадає, що то такі кумедні назви для держави

  Відкрию вам таємницю, що за Гетьманату держава називалася "Українська держава", а після правління Скоропадського знову повернули назву УНР.

  Дав окремо таке розширене пояснення, щоб надалі запобігти вашим "хитрим" менторським до####ам , які аж ніяк не допомагають дискусії
   
 • 07:04 04.11.2004
  0 0
  Цитата:
  що ви даремно протиставляєте УСС та УПА з козаками та русичами.
  я не протиставляю, а стверджую що на сході просто заповнили вакуум, який потрібно для творення народу по совєцкому(російському) зразку.
  - Де наша слава, малороси(пардон, тепер Українці)?
  - Та де ж бо - звичайно там й де була до того - в багатонаціональній формації революціонерів козаків, славних патріотів у кримській війні під катериною, у піонерах кавказьких висот, героях війни з наполеоном(пардон тепер лицарях першої демократиної в світі держави, яких всіх розігнали по придніпровських селах для творення генофонду, або знищила сучка Катерина), в Хмельницькому - що об’єднав братні народи, ворогові ляхів(пардон тепер державотворцю, персонажу з польського "Вогнем і мечем"), Русі - колисці братніх народів(пардон, тепер колисці одного народу, якому погані угрофіни колисочку на дрова попиляли).
  Щось підправили, щось дописали - а суть, призначення залишилося совкове - концерти самодіяльності, козацькі організації(ті що донецького бандита підтримали), хліб-сіль урочистим делегаціям від дівчинці у вишиванці і махання бутафорськими шаблюками на святі перед урочистобю делегацією.
  Все так велично, міфічно - по савєцкі, по вашому ....
   
 • 08:27 04.11.2004
  0 0
  Є суто російський імперськи погляд на історію світу(Петро - флот, Петербург, велич, таржество рускава духа над швєдам, дагонім і пєрєгонім європу, все монолітно єдіно - історія тільки вперед і сучасний лад є вінцем попередніх успіхів народу. При цьому співвідношення сил у війнах, загальна економічно політична ситуація, стан простого народу, придуркуватість правителів не беремо до уваги.)

  та західний (німецький наприклад, бо німці в основному почали творити цюь науку серйозно "класично") - меньше пафосу, науковість історії(звичайно часи Гітлера відкидаємо), недоліки і переваги правителів. Так наприклад Наполеон - французький імператор-невдаха(у підсумку) став героєм не тільки для французів, а й їх прямих ворогів англійців. Тобто ухил навіть в іншу сторону, а чого боятися їм за майбутнє у них в загашнику є свої етнічні герої та й насамперед своє майбутнє вони творять сьогоні без огляду на минуле.

  Україна взяла усереднено(від східного повного заперечення української державності, до ультра-націоналістичної байки про державу до Уралу) в результаті маємо те що маємо - щось напівсовкове, напівміфічне. Для школи, пропаганди це на сьогодні , я не прихильник західної школи історії на сьогодні для України.
  Але давайте не будемо хоч тут як seneka розпинатися новими шкільними штампами. Нажаль ситуація з історією Галичини в такому контексті(української історіографії) носить тільки другорядне, придаточне значення до пропоганди нац. ідеї, щоб то якось разом зліпити докупи.
   
 • 08:56 04.11.2004
  0 0
  Та немає ніякої західної школи історії.

  Бо між тим, що говорять німці, англійці і французи, - прірва.

  Ви пробували читати різних істориків в оригіналі?

  А козаки-запорожці, гайдамаки, та й ляхи з жидами-шинкарями та москалями, оспівані в "Кобзарі" Шевченка.

  Тільки про "галичан" там ні слова нажаль немає.

   
 • 09:21 04.11.2004
  0 0
  На мій погляд можна розглядати історію й в іншому аспекті, прошу ісвториків виправити мене в деталях

  Київська Русь - одна з трьох варязьких держав (Датське королівство + здається Норвегія). Здається у них приблизний час і причина виникнення, спосіб розподілу влади, полювання на прилеглих територіях за здобиччю, занепад з приходом християнства (як і сам занепад загальмованої цивілізації північних воїнів) на загарбаних територіях.
  Все це був час розкладання Римської імперії на кістках якої творився новий світ, якому не довго було існувати. З варварських держав почали утворюватися нові формації з огляду на засади середньовічного християнства.

  Існує така теорія (умовно назвемо її теорією "кордонів - колисок нових цивілізацій"). На прикладах це просто пояснити - одна з найдревніших високо-розвинутих цивілізацій на острові Кріт - міноська мала контрольований кордон(з укріпленнями) на материку, де згодом виникла еллінська цивілізація, яка й знищила Мінос і увібрала в себе культуру як ахейців-варварів і міносу(еллінів). Еллінська культура знайшла подальше життя в культурі Римської імперії, контрольовані кордони якої проходили віссю по Європі, на якій на диво через пару віків виникла могутня імперія Карла. Кордони Великобританії за Атлантикою породили наймогутнішу державу сьогодення - США.
  На кордонах величної іранської цивілізації з’явилися затуркані малочисельні араби, які з часом не тільки поглинули цивілізацію іранську, але й значно поширили свої кордони(як приклад Туреччина, Кримське ханство).
  Мова не йде про точну лінію кордону як центр нових цивілізацій(држав), а прикордонні культурні центри.

  Так і в нашій історії..
  На величі Київської Русі повстали 2 прикордонні держави Галицько-Волинське королівство(Галич->Львів) і Московська(Владімір->Москва) - дві незалежні рівноцінні держави. Утворення це сталося внаслідок багатьох чинників, основний - татари.

  Якщо стверджувати, що існування Русі було продовжено західним королівством ще на 100 років то слід відзначити, що існування Русі було подовжене Росією ще до сьогоднішнього дня

  Якось побіжно оминається факт опору в Галичині населеня за часів так званих визвольних війн Хмельницького, коли часто залогу міст звідки чкурнули поляки тримали прості міщани, селяни проти козаків, які прийшли у спілці з татарами на ці землі.

  Хочеться, щоб більше вчили нас тут історії нашої землі, а не східним міфам, може трохи перекручено - але хоч як небудь більше.
  Історії УПА не торкаюся зовсім, бо про то аж боляче говорити. Бо коли такий простий українець зі сходу, який виховує "козаків" при слові Бандера якось тушується і здебільшого вважає то скоріше аргументом не в свою користь щодо росіян(я вже про дивізію Галичина не говорю). І як вчити при сучасному телебаченні, засиллі кацапні, боягузтві аби ветеран-кадебіст часом в донецьку на своїй трьохповерховій дачці не почув якихось незручностей.
  З часом і самі почнемо червоніти.
  Згадується біблійська притча про Івана, який вірив що не відречеться, а все таки відрікся.
  Чи соромно буде дітям за Бандерштадт нашим? В Галичині - НІ! В Україні - може бути!
  Адже "націоналізм - це хвороба", а Р. Козак - кандидат в президенти
   
 • 09:31 04.11.2004
  0 0
  Цитата:
  А козаки-запорожці, гайдамаки, та й ляхи з жидами-шинкарями та москалями, оспівані в "Кобзарі" Шевченка.

  Тільки про "галичан" там ні слова нажаль немає.

  Чудовий приклад. Нажаль справді для Шевченка за збручем українців не існувало. Це вже приводилось раніше на форумі. Шевченко був поруч на Волині в культурологічних дослідженнях, але не був в Галичині. Та й негативно відзивався щодо галицьких спроб оспівувати козатцтво як про пародію.
  Не дивуйте про густину його пам’ятників тут на квадратний метр, адже у східних містах Ленін теж не бував , але щось стояти ж мусить


  Цитата:
  Та немає ніякої західної школи історії.
  Згодний, трохи сумбурно подав. Читав німеецькі підручники, відчувається одразу різниця - наче ставка на знання більше історії(карти, факти, таблички)

  А англійців я так для прикладу зачіпив щодо Наполеона.
   
 • 10:05 04.11.2004
  0 0
  Цитата:
  Ne mozlywo na zawzdy, a taky NA ZAWZDY.
  Ви мені нагадуєте Васілія Івановіча з "В. І. міняє професію", де той державу розбазарював.
  Про статус-кво і недоторканість кордонів
  Ну це до США щодо Югославії , або Росії щодо Тузли - вони в тому мастаки(в законодавстві світовому.)

  Більше ширше подам пізніше, якщо цікавить
   
 • 10:14 04.11.2004
  0 0
  Вчора святкували галичани ще одне свято - приєднання Буковини до ЗУНР

  3 листопада народне віче в Чернівцях постановило вступити Буковині у склад ЗУНР.

  Галичини + Буковини - МИ БУДЕМО РАЗОМ!!! І сподіваюся не тільки на заробітках в Португалії, щоб прогодувати свої сім’ї в малороській губернії.
   
 • 14:38 04.11.2004
  0 0


  Ото розійшовся .
   
 • 15:29 04.11.2004
  0 0
  Давайте не діставати один одного історією.
  Як відомо, діти не відповідають за гріхи батьків.

  Нація може родитись і 2 роки назад. Яка різниця, скільки нації років, головне не в тому. Головне в тому, що нація є, вона себе усвідомлює і розвивається.

  А чи 2000 років нації, чи 2 - яка Вам різниця. От зараз і чукча уже росіянин, і португальський емігрант в Чикаго уже американець.

  Націоналізм - це любов до власної нації, а не хвороба.

  Для Галичан 1 листопада - свято.
  Вітаю всіх галичан з ним!
  Хай кожна людина буде у своєму домі господарем!
   

Листопадовий чин. Вітання галичанам.

Наші Друзі: Новини Львова