Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 24 травня 2019 року

Язичництво

Переглядів: 92390
Додано: 01.08.2004 Додав: Banderivka  тем: 2
Hi 0 Рекомендую 2 Коментарі: 469
 • 16:48 01.08.2004
  0 0
  Ото я дивлюсь все більш популярним стає копання вгибочінь і повернення до чогось старого. Зокрема, до язичництва. Все-таки воно було першою релігією українців. Багаторазово я чула, що повернення до нього в нас на Україні - це б було найправільнішим вчинком для відродження українства, бо то є істинна релігія для нашої нації.
  А ви шо скажете?
   
 • 23:23 01.08.2004
  0 0
  Релігія разом з іншими чинниками дала достатню підставу для встановлення національності. Справді, історично першою релігією для українців є язичництво... однак вирішально згуртувало нашу націю якраз християнство.
  А відрождувати українство варто не язичництвом а викоріненням антиукраїнського прошарку суспільства нашої дерави..отак...
   
 • 23:42 01.08.2004
  0 0
  А для якої нації язичництво не було першою релігією? Тоді треба всім гуртом назад в язичництво....
  А тоді наступне питання: Для чого ми (людство) бавилися в християнство 2004 роки і для чого Ісус дав себе розп"яти???
   
 • 06:13 02.08.2004
  0 0
  Хм.. це християнство одне на всіх. А дохристиянські вірування були різноманітні, та уникальні для кожної нації ;) Не горячіться Маркіяне, в христоса і без вас багато захисників.
   
 • 08:43 02.08.2004
  0 0
  Християнство, якщо воно правдиве і не ревізіоноване, зНЕличує націю. Язичництво, навіть, якщо воно перемішане і спотворене християнством, навпаки, надає нації неповторного колориту.
   
 • 09:22 02.08.2004
  0 0
  Ага, назад в печери!
  З сьогоднішнім рівнем розвитку спробуйте довести, що дощик капа від того, що йому затанцювали ритуальний танець. Так що повернення до язичництва можливе лише на язиці
   
 • 09:53 02.08.2004
  0 0
  Вже було обговорення в нас відродження поганьства
  http://www.ukrcenter.com/forum.asp?message_id=4783...

  Безперечно, що поганьство немає ніяких шансів на відродження, та й ніякого права на це.

  Цитата:
  Ото я дивлюсь все більш популярним стає копання вгибочінь і повернення до чогось старого. Зокрема, до язичництва.

  Ну не все більш - то справа декількох фанатиків рунвіри та ще неподрослівшавшої східної молоді, яка просто немає на що спертися(немає церков, безбожництво, всюди агресивне московське "п'яне православ'я" ), немає їсторії, культури духовної. Московське православ'я, законний спадкоємець офіційної релігії Київської Русі, ще з зародження Московщини стало інструментом в руках москвитських князів. Але чи варто - спробую розглянути так звані "аргументи" неопоган

  Християнство - пішло від жидів, тобто чужа релігія, а отже по дефолту зло. Ще називапють то юдо-християнство
  Повна нісенітнеця. Ті хто сповідує іудаїзм любить Христа, як чорт бога . Християнство ніхто для нас не придумував, а отримали ми його як результат духовного пошуку європейських народів.
  Християнство як китайські винаходи - колесо, або папір. Тільки від нас залежить і наших предків залежить, що на тому колесі є(український віз, чи таврія). Кожен народ адаптував під свої потреби - відвідайте після негритянської церкви в бронксі з плясками наприклад православний храм - ви помітете серйозну різницю . Кожна християнська держава має свою власну релігію!!!
  Невже не зрозуміло, що християнство увібрало в себе всі традиції наших предків і розвивалося(особливо в україні) незалежно від інших - воно є наше рідне. Всі наші недоліки і переваги як губка увібрала наша релігія, церква.

  Християнство - це покаяння. Тобто слабкість, а нам за треба комусь "набити морду"
  Під хрестом Європа підкоряла мусульман в хрестових походах, козаки різали поляків за віру православну, русичі йшли на бій з поганською татарвою, іспанські конкистадори підкоряли америку, інквізиція нищила єритеків    - це слабкість, це покаяння? Це був розквіт Європи і християнства. Мій дід в лісах карпатських мав при собі біблію і то йому не заважало носити гвинтівку. Хіба це не наша велич і сила Європи?

  Історія, звязок поколінь
  Спитайте у своєї бабці як їй така ідея , може старша людина краще пояснить. А також подумайте, що зраджуєте тим ваших предків. Скажіть ви на 100% переконані, що в вас тече кров того язичника, що приносив жертву перунові 1000 років назад
  А ви переконані, що за 100 км від києва - були ті самі боги, що й в столиці. Яким богам поклонятися тепер? Ви знаєте?

  Поганьство наша прадавня релігія
  Я українець, коли тільки виникло це поняття далеко ще як не держави - на території сучасної україни панувало християнство. Язичники ховалися хіба що в диких лісах російської тайги - може то ваші предки Християнство, його символи нерозривно пов'язані з Україною, поганьство їй чуже і невідоме.

  Поганьство - це круто, бо щось нове, модне
  Не будемо видумувати велосипеда, людство то вже проходила. Вже європейська молодь поверталася в 60-ті - 70-ті поганьства, цікавилася східними релігіями і що? Підняло то їх духовність - наразі не бачив там ні поганських божків, ні молоді в церкві.

  Поганьство може допомогти національній ідеології
  Це повна нісенітнеця. Нація як спільнота виникала під впливом християнства з дикунських розрізнених племен. Заклик повернути його - це бажання скотитися до рівня африканських дикунів, по рівню економіки ми вже то успішно зробили. Основна ідея християнства (як інших новітніх релігій іудаїзму, мусульманства ...) - монотеїзм(єдність, підкорення людей одній ідеї) - хіба це не рецепт для сильної нації, держави? Не для того Володимир хрестив поган? Невже пару фанатиків і жовторотих націоналістів знають більше, ніж європейські володарі, які управляли цілими державами.


  Хрещення Русі
  Ми отримали релігію цю від руських князів, нам її не навязали візантійці, чи рим. Це вибір наших предків - добровільний, будемо поважати його. Дехто отримав його насильно від інших, а ми від свого славного князя.

  Справедливість
  Я хочу бути сильною людиною і щоб мої діти як будуть мати бажання мали сильних богів. Хіба ідоли скитнуті з своїх постаментів і забуті, мають право бути богами сильного народу. Де вони були тисячу років, їх не було - вони виявилися слабіші від християнського бога. Я не хочу підкорятися лузерам!

  Та й просто питання - ви готові завтра піти на майдан і просити погоди у Перуна на вихідні? Чи то все так по приколу - будемо шукати бидло, навертати його в поганьство, а потім насолоджуватися тим як то файно ))


  Поганьство немає жодного підгрунтя, немає ідеології, окрім фальшивок неопоганам немає на що спиратися. Воно немає ні шансів, ні права на існування однозначно
   
 • 09:56 02.08.2004
  0 0
  2 Kralechka
  Ні, дощик капає від того, що розверзаються брами небесні, грім з блискавкою від того, що Ілля на колісниці їздить по небу і вражає блискавицями бісів, а все, що ми отримуємо в цьому житті, нпм дає бог, бо ми йому молимося. Молитви і свічки у храмі - ті самі жертви і ритуальні танці. І християнство не менш печерне, ніж язичництво. Ба, навіть більш печерне, бо сформувалось у спільноту в катакомбах
   
 • 10:06 02.08.2004
  0 0
  2 Silverfish
  Даруйте, але наведений Вами прклад схожий на балачку двох бабусь з глибо-о-о-кого і забитого села, яким важко зрозуміти, що в телевізорі не сидять живі люди. Ті хто дійсно знайомий з основами цієї релігії так не судитиме. А щодо ритуальності в Християнстві, то повністю з Вами згодна. Сама від того потрепаю.
   
 • 10:14 02.08.2004
  0 0
  Цитата:
  Мій дід в лісах карпатських мав при собі біблію і то йому не заважало носити гвинтівку. Хіба це не наша велич і сила Європи? [\quote]

  То про що ж і мова - те, що сповідує більшість номінільних християн нічого спільного з правдивим християнством не має.

  Цитата:
  Християнство, його символи нерозривно пов'язані з Україною, поганьство їй чуже і невідоме. [\quote]

  Ага і до Руси ми ніякого відношення не маємо! Браво! Карамзін навчив? Чи Солженіцин?

  Цитата:
  Вже європейська молодь поверталася в 60-ті - 70-ті поганьства, цікавилася східними релігіями і що? [\quote]

  А гаельську і валлійську мови просто з доброго дива почали відроджувати? Звідси ноги й ростуть...

  Цитата:
  Нація як спільнота виникала під впливом християнства з дикунських розрізнених племен. Заклик повернути його - це бажання скотитися до рівня африканських дикунів, по рівню економіки ми вже то успішно зробили. [\quote]

  Алексе, ну тищо - зовсім історії не знаєш??? Митрополита Ілларіона почитай! Які дикуни??? До християнства ми були нормальною розвинутою країною!

  Цитата:
  Ми отримали релігію цю від руських князів, нам її не навязали візантійці, чи рим. Це вибір наших предків - добровільний, будемо поважати його. Дехто отримав його насильно від інших, а ми від свого славного князя. [\quote]

  А союз з Московією - від свого славного гетьмана! Обніміться ж, брати мої!

  Алексе, покажи мені хоч одного опонента на цьому форумі, хто волів би усіх загнати на капища і понаставляти ідолів! Не пересмикуй! А про погоду молити Перуна так само безглуздо, як і Христа! І не тра шукати бидло для навернення. Його по церквах і монастирях і так повно!

  Якби язичництво і не мало ніякого підгрунтя, воно все одно було б на голову вище, наприклад, вірних московського патріархату, бо язичники - за Україну, а християни - за Христа!


   
 • 10:17 02.08.2004
  0 0
  2 Kralechka
  Ви зрозуміли мене рівно наполовину.
  Я і навів такий приклад для того, щоб показати хибність Ваших уявлень про язичництво .
   
 • 11:39 02.08.2004
  1 0
  Дозвольте панове і мені встряти!

  Так, язичество на Україні було, є і буде, бо язичество це не ідоли і капища, а світогляд народу, його світосприйняття, причому самобутне, хороше воно, чи погане, сучасне, чи ні - воно наше, українське і тим ми завжди будемо відрізнятися від інших народів. Але язичество як система, так чи інакше щезла, і відродити її в тому вигляді яке воно було, вже не можливо і чи варто? Чому наш народ все ж таки прийняв християнство? На мою думку, язичество мало ряд недоліків - було розрізненим по місцевостях (тобто кожний кут молився свому божку), і це якраз добре для імперіі, коли завоювавши місцевість прилучали місцевого божка до свого пантеону, так само ми могли приєднати і Ісуса Христа, але всяка імперія може развалитися назад до племен, тому єдина релігія робила з племен націю - це перша причина хрещення. Віра в різних богів умовлювало різні морально-етичні цінності в одній державі, це теж не на користь націі - едина релігія виправляла це - друга причина хрещення. Не секрет, що священники впливають на думки віруючих, тоб то мають владу, а так як язичество не мала стійкої централізованної системи, а було розпорошеним, де жрець на одній місцевості був сам собі голова і над ним нікого не було, то він в своїх повчаннях міг проповідувати не ті ідеї які проповідував Великий Князь, бо князь думав за всю державу, а жрець ліше за свій кут. Прийняття единої релігіі зі священецькою іерархією знімало цю проблему - третя причина хрещення. Четверта причина, те що християнство і так було вже досить поширено в народі. І чому саме грецька ортодоксія? Бо це мабуть єдина релігія де було поєднано світська і релігійна верхушка, з домінантою світською. Тобто релігія служила державі, а не була державою в державі як у римській церкві.
  Тобто Володимир хрестивши Русь прагнув зробити з неї дійсно сучасну могутню державу і оприділити їй поступ в історіі (саме європейскій), долучити до родини народів (християнських) і провести межу між цивілізованностю (землеробською, відтворюючею) і кочовнитством (хижистю, загарбництвом).
  Тому на мою думку не треба нічого забувати і не треба нічого відкидати, то все наше.
   
 • 12:02 02.08.2004
  0 0
  2 Гаркуша

  Приєднуюсь!
   
 • 13:43 02.08.2004
  0 0
  Християнство безперечно відіграло свою роль при формуванні української культури, єднанні з іншим цивілізованим світом. Але якщо звернутися безпосередньо до народної творчості, то в її осонову покладені не стільки християнські, скільки язичеські мотиви. Зверніть увагу на ті ж колядки, обряд святкуванн Великодних свят.
  А найцікавіше, що люди, сповідуючи християнство, продовжують шанувати язичеських богів. В багатьох церквах, алтар та інші підставки для ікон, ритуальних предметів, підсвічників накриті вишиваними ряднами, які вишиваються прихожанами. Придивіться уважно, що там зображено? На перший погляд квіточки, листочки, сонечко і.т.п. Але ті, хто знайомий з вишивкою ближче скажуть, що кожен з таких малюночків має своє значення і передаються з покоління в покоління з часів, коли люди поклонялися сонцю, вітру...
   
 • 13:55 02.08.2004
  0 0
  Так, Намистинка, я з вами згоден, тому і написав, що не треба нічого відкидати. Але... Але хто зараз достаменно знає, що ті візерунки значать? Я не думаю, що хтось через вишивку, чи через якесь інше ремесло, шанує саме язичеських богів. Можливо то просто знаки щастя, благих побажань і нічого іншого, тим більшь, релегійного вони не несуть. Хоча, якщо Ви щось про це знаєте, дуже прошу розкажіть, це мене дуже цікавить.
   

Язичництво

Наші Друзі: Новини Львова