Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 27 червня 2019 року

Атаку на Українську Мову відбито!

Переглядів: 14424
Додано: 18.05.2004 Додав: Gandalf  тем: 84
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 168
 • 01:21 18.05.2004
  0 0
  КС не дозволить надати російській мові статус офіційної

  Українська Правда, 17.05.2004

  Конституційний суд України відмовив у відкритті конституційного провадження по наданню висновків щодо відповідності статтям 157 і 158 Конституції законопроекту змін до Конституції.

  Як повідомила в понеділок прес-служба КС, суд розглянув питання про відкриття конституційного провадження в справі щодо відповідності Конституції законопроекту "Про внесення змін у статтю 38 Конституції України" (реєстраційний номер ¹2549), поданий у парламент 165 народними депутатами.

  У відкритті конституційного провадження відмовлено у зв'язку з недотриманням народними депутатами вимог частини першої статті 156 Основного закону, відповідно до якої законопроект про внесення змін у розділ 1-й "Загальні засади" Конституції подається в парламент не менше ніж двома третинами від його конституційного складу (300 народних депутатів).

  Ухвала КС є остаточною й оскарженню не підлягає.

  Як відзначає прес-служба суду, у законопроекті передбачалося доповнити статтю 38 Конституції частиною третьою такого змісту: "Громадяни мають право в процесі управління державними справами й в органах місцевого самоврядування використовувати українську мову як державну і російську як офіційну".

  Це положення, пояснюють у КС, є предметом регулювання статті 10 розділу 1-го "Основні засади" Конституції України, що встановлює статус державної мови України й інших мов.

  Згідно із рішенням КС від 14 грудня 1999 року в справі про використання української мови, термін "державна мова" і "офіційна мова" означають (фіксують) те саме поняття. КС у цьому рішенні відзначив, що під державною (офіційною) мовою розуміється мова, якій державою надано статус обов'язкової як засобу спілкування в публічних сферах громадського життя. Конституцією України статус державної мови надано українській мові.

  Поняття державної мови є складовою ширшого за змістом і обсягом конституційного поняття "конституційний лад". Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить винятково народу. Положення розділу "Загальні засади" Конституції можуть бути зміненими тільки в порядку, передбаченому її статтею 156, шляхом прийняття закону, що затверджується всеукраїнським референдумом, відзначають у КС.

  Оскільки в законопроекті предметом змін є надання російській мові статусу офіційної, що передбачає внесення змін у розділ "Загальні засади" Конституції, народні депутати не виконали вимоги частини першої статті 156 Конституції, відповідно до якої законопроект змін у цей розділ Основного закону подається в парламент не менш ніж двома третинами від її конституційного складу.

  Тому КС не має права відкрити конституційне провадження по цій справі і надати висновок про його відповідність вимогам статей 157 і 158 Конституції, повідомляє Інтерфакс-Україна.

  Як відомо, подання про надання російській мові статусу офіційної було внесено до КС депутатом-комуністом Леонідом Грачем.

   
 • 19:27 18.05.2004
  0 0
  Хоч одну добру справу зробив той КС.

  -----------------------------------------
  Бійся байдужих… НЕ МОВЧИ!
  http://www.kruk.com.ua/
   
 • 17:51 24.05.2004
  0 0
  А мені дуже жаль... Російська мова- моя перша мова. Я дуже люблю її, що не заважає мені буди патріотом України...
  І мені, наприклад, буде дуже прикро, якщо люди повністю та остаточно припинять її використовувати в Україні. Цей законопроект мав врятувати російську мову від занепаду, але комусь це не сподобалось.
   
 • 18:54 24.05.2004
  0 0

  від занепаду ???

  ________________________________

  Це щось на кшалт вживання протизаплідних пігулок на шостому місяці вагітності...

  Показилися навіжені.
   
 • 19:20 24.05.2004
  0 0
  Волоцюга, не зараз, так через 10 років, але при такій політиці російська мова в Україні загине. Я за використання обох мов в Україні. Нехай кожен розмовляє так, як йому зручно...
  Щодо "навіжених"- попросив би помовчати, адже я такий же громадянин України, як і Ви, а патріот, можливо, навіть більший, і маю право на власну точку зору.
   
 • 19:23 24.05.2004
  0 0
  Мені здається, що з російською мовою без надання їй статусу державної не трапиться те, що сталося з українською та білоруською мовами. Вони майже зникли. А ті люди, що поки що ними володіють, в більшості своїй розмовляють страшенним суржиком. Бо мови не розвивалися нормально на протязі поколінь. Треба надати саме цим мовам тепличних умов для їх відродження на їх же територіях. Чомусь російськомовні громадяни цього не розуміють і продовжують вимагати надання російській мові статусу державної. Я - російськомовнна громадянка, але вважаю, що зараз потрібно підтримувати саме українську мову. Російській мові зникнення не загрожує.
   
 • 19:31 24.05.2004
  0 0
  Молодець, вік, ви - друга людина, яку я знаю, що, будучи російськомовною, відстоює українську мову. Побільше б таких людей.
   
 • 19:33 24.05.2004
  0 0
  Зараз обидві мови знаходяться у практично однаковому положенні. Багато людей розмовляє російською, не менше- українською. Але щоб баланс не порушився, треба підтримувати обидві групи населення- і російськомовну , і україномовну . Крім того, не треба спотворювати, мова не йде про статус держ.мови , тільки офіційної.
   
 • 19:37 24.05.2004
  0 0

  Еде, за інтимних сцен балакайте як вам того заманеться, але якщо посада державна - від писарчука до отамана, речи українською.

  Як казав один приятель - Ти знаєш яка друга за популярністю мова в Марселі? - Яка? - Французька.

  Вам, направду, треба тішитися, - стільки ще в світі людей не тямлять російською, - непочатий край роботи.
   
 • 19:38 24.05.2004
  0 0
  Самійло, ну і що? Я також російськомовна людина і серед тих, хто не любить ураїнську мову, її захищаю. Але тут навпаки- терпіти не можуть мову російську, тож захищаю її. Все залежить від оточення.:-)
   
 • 19:42 24.05.2004
  0 0
  Еде, ця "офіційна" мова - дуже хитровигране поняття. У нашій Верховній Раді що - Генеральна Асамблея ООН збирається?
   
 • 19:42 24.05.2004
  0 0
  "Вам, направду, треба тішитися, - стільки ще в світі людей не тямлять російською, - непочатий край роботи."

  Вибачайте, але я не намагаюсь навчати когось російській мові. Я проти того, щоб російськомовних громадян за допомогою пропаганди і деяких законів робили україномовними... Крім того, через це потім такий суржик скрізь звучить, що краще нехай говорять російською, але як треба.
   
 • 19:47 24.05.2004
  0 0
  Яка різниця між статусами державної та офіцийної мови ?
   
 • 19:48 24.05.2004
  0 0
  Самійло, нас не повинно стосуватись, як вони у Раді будуть підтримувати одночасно обидві мови і як доможуться деякого домінування українського в державних організаціях. Це їх справа, вони за це гроші отримують...
  Я хочу, щоб обидві мови існували, а не якась одна вижила іншу...
   
 • 19:50 24.05.2004
  0 0
  Дорогу осилит идущий - так здається кажуть.
  Так от, - нема в тому жодного сорому, та й не аргумент це, - всі на певному етапі мають суржик, головне в поступі вивченні мови не зупинятися і результат не забариться.

  У 1998 році був свідком прикрої сцени в посольстві - подали пошуковувачам до заповнення анкету, та от, нашим з вами співгромадянам з Криму що англійська що українська в анкеті, - темний ліс. Про яке мовне багатство йдеться ???
   

Атаку на Українську Мову відбито!

Наші Друзі: Новини Львова