Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 30 вересня 2020 року

Література :: Біографії

Василь Іванишин

Переглядів: 2234
Додано: Додав: Ika1963  
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Василь Петрович Іванишин (*23 березня 1944 – †8 травня 2007 року) –  доцент Дрогобицького державного педагогічного університету, один із засновників та головний редактор "Видавничої фірми "Відродження". Літератор, політолог, автор таких праць, як «Українська Церква і процес національного відродження» (1990), «Мова і нація» у співавторстві з Я. Радевичем-Винницьким (1990, 1991, 1992, 1994, 2004), «Нація. Державність. Націоналізм» (1992), «Українська ідея і перспективи націоналістичного руху» (2000), «Непрочитаний Шевченко» (2001), «Вибір нації-2002» (2002), «На розпутті велелюднім» (2003), «Жерці імпрези» (2003), цілої низки статей національно-суспільної тематики – відповідей на гостро актуальні ідеологічні, політичні та державотворчі проблеми нашого часу. Націологія завдячує Василеві Іванишину випрацюванням національно-екзистенційної методології гуманітарних досліджень.
Однією з найбільших його заслуг є створення «Тризуба» імені Степана Бандери – дієвої всеукраїнської націоналістичної організації з орденським типом мислення і чину, яка в умовах повної ідейної дезорієнтації суспільства взялася за продовження незавершеної справи української нації – довершення української національної революції для здобуття Української Соборної Самостійної Держави. Ним закладено основні принципи цієї організації – не на основі чиїхось особистих прагнень, не на власному баченні проблеми будь-ким із її керівництва, а на рятівній для української нації основі – ідеології українського націоналізму з його християнським принципом вищості духовного над тлінним.
Враховуючи досвід своїх попередників, Василь Іванишин у щоденній боротьбі навчив своїх соратників практичного сприйняття й осмислення будь-якої події, явища чи особи в політиці виключно з позицій добра чи шкоди для української нації, а не за допомогою мірила приватних уподобань та антипатій. Тому створена ним організація вже дванадцять років живе і діє, незважаючи на жодні матеріальні труднощі та політичні перешкоди.
Василеві Іванишину належить авторство «Програми реалізації української національної ідеї у процесі державотворення» (2003). Усі його праці й практична діяльність витримані в рамках однієї генеральної лінії: «Без вирішення головного політичного питання – створення української національної держави (УССД) – жодна інша (соціальна, економічна, політична, освітня, культурна, релігійна тощо) проблема ніколи не буде вирішуватися на користь народу».
Помер Василь Іванишин від аневризми аорти 8 травня 2007 року у міській лікарні м. Дрогобича.

Наші Друзі: Новини Львова