Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 03 липня 2020 року

Література :: Біографії

Анрі де Реньє

Переглядів: 3936
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Анрі Франсуа Жозеф де Реньє (фр. Henri-Francois-Joseph de Régnier; 28 грудня 1864, Онфлер, Кальвадос — 23 травня 1936, Париж) — французький поет і письменник. член Французької академії (1911).

 

 

 

 

 

Автор віршів, новел та романів. У поезії слідував середній лінії між парнасцями і символізмом, експериментував з вільним віршем, разом з тим нерідко звертаючись до сонетної форми і продовжуючи лінію «пісеньок» у дусі Нерваля і Верлена. У прозі розвивав стилістику «галантного» XVIII століття (Шодерло де Лакло).

 

Біографія

Походив зі стародавнього аристократичного роду, який жив у Нормандії. Навчався в Парижі, готувався стати юристом. З 1885 року публікувався у французьких і бельгійських журналах. Починав у колі «Парнасу» (він був одружений з дочкою одного з лідерів групи - Жозе Марія де Ередіа), складався під впливом Малларме (постійно відвідував його «вівторки» на рю дю Ром), був близький до символістів (Жан Мореас, Гюстав Кан). Дружив і листувався з Андре Жидом, Полем Валері та ін.

 

Визнання

У 1911 році був обраний членом Французької академії. Музику на вірші Реньє писали М. Равель, Габріель Форе, Рейнальдо Ан, Альбер Руссель та ін. У 1931 році фільм за новелою Анрі де Реньє «Нещасна красуня» зняв Ясудзіро Одзу.

Наші Друзі: Новини Львова