Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 22 жовтня 2020 року

Література :: Біографії

Григорій Єлишевич

Переглядів: 9666
Додано: Додав: Stegniy  
Hi 0 Рекомендую 2 Відгуки 0
Тексти Автора

Єлишевич Григорій Львович (6 листопада 1948 м. Конотоп) — український поет, член НСПУ, НСЖУ та Асоціації діячів естрадного мистецтва. Почесний житель Великої Чернеччини.

 

Життєпис
 
Родина

Народився в родині вчителів Єлішевича Лева Наумовича, та Єлизавети Марківни (у дівоцтві Хайсман). На момент народження Григорія, його батько саме закінчував Конотопський педагогічний інститут і отримав розподіл до с. Велика Чернеччина. 

Навчання

Закінчив школу в с. Велика Чернеччина із золотою медаллю, потім Сумський педагогічний інститут, факультет біології, хімії.

Кар'єра

Після закінчення інституту 2 роки працював на Київщині, потім 3 роки вчителем хімії і біології у Великій Чернеччині. Цим часом друкувався в редакції сумської районної газети «Вперед», публікував гуморески. Невдовзі головний редактор Петро Погребняк запросив до штату, де став завідуючим відділом, який висвітлював сільське господарство, на цій посаді працював 10 років. Саме в цей період Григорій Львович фактично змінив прізвище. Хоча змінилася лише літера «і» на «и» у документах «Єлішевич», а відтепер твори підписувалися Єлишевич. Посприяв цьому Г.Петров, бо саме таке написання відповідає українській граматиці.

Творчість

Професійно почав писати з 1974 року. Друкувався у місцевих газетах, у журналі «Перець» та інших відомих українських виданнях: «Вітчизна», «Україна», альманахах «Слобожанщина». З «Перцем» багато років пов'язана творча дружба, де довго був позаштатним співробітником

Учасник фестивалю «Вишневі усмішки», «Сміхограй», «Кролевецькі рушники» та інших. Автор-виконавець власних пісень.

Пише українською та російською мовами. Автор збірок гумору і сатири:

  • «Не проспіваний романс»
  • «Нацькований Рябко»
  • «Лає мафію народ»
  • «Уроки малого Коки»
  • «Щоб сміялись друзі…»
  • «Записки смертного»
  • «З народом заодно»
  • «З усмішкою і любов'ю»

У видавництвах Харкова, Києва та Сум вийшли друком шість його книг сатири та гумору і одна — публіцистики «Записки смертного».

Постійно докладає зусиль у популяризації українського гумору на Сумщині, зокрема, виступив ініціатором відродження обласного фестивалю «Вишневі усмішки» на батьківщині Остапа Вишні — в селі Грунь Охтирського району. Відтак — він незмінний член оргкомітету цього свята.

Його твори виконують заслужені артисти України Василь Будянський, Анатолій Костенко, Ігор Левенець, Лариса Недін, багато молодих виконавців стали лауреатами всеукраїнських конкурсів.

Сімейний стан

Вдівець. Діти: Костянтин Єлішевич та Ірина Вєртікова — журналісти. Онук.

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова