Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 29 вересня 2020 року

Література :: Біографії

Володимир Косик

Переглядів: 4424
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Володимир Косик (26 листопада 1924, с. Варцевичі, Дрогобицького району) — український історик, фахівець з історії французько-українських взаємин, історії УНР та історії України періоду Другої світової війни. Псевдонім – Борис Марченко.

 

 

 

 

 

Біографія та наукова діяльність

Володимир Косик народився 26 листопада 1924 р. в селі Вацевичі біля Дрогобича в бідній селянській родині. Середню освіту здобув у Дрогобичі. Під час Другої світової війни був учасником підпілля ОУН. Під кінець війни був вивезений на примусові роботи до Східної Німеччини, звідки у вересні 1946 р. перейшов до Західної Німеччини, окупованої англо-американськими та французькими військами.

З 1948 року він живе у Франції. Працював на фабриці, у вільний час займався науковою діяльністю. Навчався в Українському вільному університеті (УВУ) в Мюнхені і за кілька років у Сорбонні та в Інституті історії сучасних міжнародних взаємин.

Володимир Косик був засновником і редактором франкомовного журналу «Європейський Схід» (фр. L’Est européen). Брав активну участь у громадському житті української діаспори Франції. У 1961 році його обрали головою «Об’єднання українців у Франції».

У 1960-1980-их роках читав лекції з історії України в Українському вільному університеті в Мюнхені, а також у Національному інституті східних мов і цивілізацій університету Париж-3.

З 1992 року часто відвідує Україну, читав спецкурси з історії України в багатьох університетах України: (Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Дрогобич). З 2000 року обіймає посаду професора Львівського національного університету ім. Івана Франка, читає лекції з історії України в цьому університеті.

 

Визнання

  • Володимир Косик – почесний голова громадської організації «Центр досліджень визвольного руху» (Україна).
  • Орден мистецтв, письменства і гуманітарних наук (1998) — за публікації французькою мовою про Україну, нагороджений урядом Французької Республіки.
  • Золота медаль (2000) — нагороджений Українським вільним університетом.
  • Орден третього ступеня «За заслуги» (2005)— за наукову працю, нагороджений у Парижі президентом України Віктором Ющенком.

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова