Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: неділя, 21 липня 2019 року

Література :: Біографії

Вілталій Забірко

Переглядів: 3690
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 0
Тексти Автора

Забірко Віталій Сергійович (22 грудня 1951, м. Артемівськ, обл. Донецька) — українсько-російський письменник-фантаст.

 

Народився 22 грудня 1951 року в місті Артемівськ Донецької області. За освітою хімік, закінчив Донецький державний університет, довгий час працював старшим науковим співробітником ВНДІ Реактивелектрон, потім журналістом, головним редактором видавництва “Отечество” (м. Донецьк). Був учасником трьох семінарів молодих письменників-фантастів, що проводилися Радою з пригодницької та науково-фантастичної літератури Правління СП СРСР (Маліївка, Дубулти), і близько десятка семінарів Всесоюзного творчого об'єднання молодих письменників-фантастів. Учасник Донецького клубу любителів фантастики “Странник”. В даний час займається виключно літературною творчістю.

Писати почав ще в студентські роки. Перше науково-фантастичне оповідання «Сторожовий пес» було опубліковане в журналі “Техника – молодёжи” (№ 6, 1972 рік) і отримало гран-прі на міжнародному конкурсі “71-РОБОТ-72”.

Перша фантастична книга Забірка повість-застереження «Варіант Пата» вийшла в 1991 р. А була написана у 1984-му. Ще важче йшли до читача його «Войнуха» і «Втеча», написані відповідно в 1972-м і 1974-м і побачили світ в авторських збірках Забірка «Варіант» і «Тіні сну» теж лише в 1991-м (перші публікації – у 89-м і 90-му роках у збірниках ВТО МПФ).

Далія Трускіновска про Забірка:

«Талановита людина зазвичай буває моторошно неповороткою, коли доводиться прилаштовувати свої праці. З появою диких ринкових відносин багато перспективних літераторів опинилися викинуті з процесу і повертаються у літературу з великим напруженням. Так ось, Забірко ... Він саме з тієї когорти »

 

Переклад: fantlab.ru

Наші Друзі: Новини Львова