Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 30 вересня 2020 року

Література :: Біографії

Ярослав Верещак

Переглядів: 7020
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Ярослав Миколайович Верещак (19 серпня 1938, с. Городжів, Жовківського району на Львівщині) — драматург, голова гільдії драматургів України.

 

Верещак Ярослав Миколайович народився 19 серпня 1938 р. в с. Городжів Жовківського району на Львівщині. Закінчив Київський інститут театрального мистецтва. Автор понад двадцяти п’єс: “Уніформіст”, “Імпровізація”, “Сатана”, “Брате мій!”, “Банка згущеного молока”, “Чорна зірка”, “Королівський особняк”, “Мутанти”, “Комедія про великого батька”, “Платні послуги”, “Проба: С.Б. (Степан Бендера)”, “Містер Сковорода” (у співавторстві), “Зустрічний Рух Лелеки”, “Ішов відважний гайовий”, “Новорічна крутоверть”, “Хованка”, “Душа моя зі шрамом на коліні”, “Чудо святого Миколая” та інші.

За підтримки гільдії драматургів України, яку очолює Ярослав Верещак, вийшло в світ 43 п’єси 32 авторів, більшість з яких побачили світло рампи і були прийняті репертуарно-редакційною колегією Міністерства культури і мистецтв, в 1997 році спільно з Міністерством освіти і при підтримці Мінкультури і мистецтв було започатковано Всеукраїнський конкурс „Віримо” серед учнівської та студентської молоді на кращий драматургічний твір. З-поміж 32 активних авторів Гільдії – двоє дипломованих театральних критиків, один кінознавець, один кінорежисер, троє режисерів драми, п’ятеро акторів, троє філологів, п’ятеро професійних літераторів, членів НСПУ, один поет-бард, один філософ, один бібліограф, п’ятеро студентів. 20 із 32 авторів – кияни.

“Двоє з наших авторів отримали „Київську пектораль” у номінації „За кращий драматургічний дебют (Т. Оглоблін та Л. Сомов), п’єси молодих неодноразово ставали переможцями престижних конкурсів, брали участь у міжнародних фестивалях” – з гордістю повідомляє пан Верещак. Втім, більша частина статті присвячена несвятковим роздумам голови Гільдії драматургів: “А ще ж в Україні існує Конфедерація драматургів на чолі з Недою Нежданою, інші творчі об’єднання, не кажучи вже про Національну спілку письменників. Але, повторюю, майже всі постановки п’єс молодих авторів здійснюються, як правило, на голому ентузіазмі: ні держава, ні комерційні структури інвестувати завтрашній день театру не поспішають”.

 

Джерело: Драматург 

Наші Друзі: Новини Львова