Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 27 листопада 2020 року

Література :: Біографії

Імам ан-Нававі

Переглядів: 4009
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Мухі ад-Дін Абу Закарія ібн Шараф ібн Мурра ібн Хасан ібн Хусайн ібн Мухаммад ібн Джум'а ібн Хізам ан-Нававі (араб. ‏محيي الدين أبو زكريا يحيى بن شرف بن مري بن حسن بن حسين بن محمد بن جمعة بن حزام الحزامي الدمشقي النووي الشافعي ‎‎; 1233, Нава — 1278, там же) — видатний ісламський богослов, факіх, мухаддиса. Відомий також, як Імам ан-Нававі..

 

Ан-Нававі народився в місяці мухаррам 631 року хіджри на території Сирії в селі Нава. Його батько з самого раннього дитинства виховував у ньому любов до знання, а в 649 році відвіз до Дамаску, де він спочатку навчався релігійних наук.

З 655 року став викладачем мадраса Ашраф.

Імам ан-Нававі двічі здійснив хадж.

В кінці свого життя він відвідав Єрусалим і аль-Халіль (Хеврон).

Він захворів і помер у місяці раджаб 676 року хіджри у своєму рідному селі, де і похований.

Імам ан-Нававі виділявся своїми знаннями в області релігійних наук і аскетизмом, і весь свій час присвячував пошукам знання й різним справам поклоніння.

Ан-Нававі належав до шафіїтського мазхабу

 

Твори ан-Нававі

  • Рійад-ас-Саліхін (Сади Праведних)
  • Арбауна нававі (Сорок обраних хадисів)
  • Шарх Сахіх Муслім (Коментарі до достовірної збірки хадисів Муслім ібн аль-Хадджадж)
  • Шарх Сунан Абу Давуд (Коментарі до збірки хадисів Абу Давуд)
  • Аль-Азакар
  • Мінхадж
  • Аль-Макасід

 

Арбауна Нававі

У книзі Імама ан-Нававі «Арбауна нававі» (Сорок обраних хадисів) викладені сорок хадисів, що охоплюють найважливіші аспекти релігії. Кожен з хадисів являє собою одну з великих основ ісламу і відноситься до числа тих, яких богослови називали основою ісламу в цілому. Крім того, автор дотримувався правила, відповідно до якого кожен із сорока хадисів повинен бути достовірним, а більшість їх має приводитися в «Сахіх аль-Бухарі» і в «Сахіх Муслім». Багато хто до і після ан-Нававі обирали сорок хадисів, проте твір ан-Нававі «Арбауна нававі» є однією з найпопулярніших книг серед всього мусульманського світу.

 

Переклад: ru.wikipedia.org 

Наші Друзі: Новини Львова