Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 04 грудня 2020 року

Література :: Біографії

Ніна Горик

Переглядів: 7691
Додано:
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 0
Тексти Автора

Горик Ніна Петрівна (в заміжжі Горик-Литвинюк; 7 вересня 1957, Забужжя Любомльського району Волинської області) — волинська поетеса, Заслужений вчитель України, активний громадський діяч.

 

Вона – автор тематичних розробок уроків з української літератури для 10-ого класу, лауреат фахового Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року», обласної освітянської премії ім. Лесі Українки.

 

Біографія

Народилася 07.09.1957 в с. Забужжя, Любомльського району, Волинь. Тут же в «батьківській хаті за греблею, яку з обох боків обступила лепеха»; Де зростає все живе, «трави у лузі, рослин на городі та в полі…» проминуло її дитинство. Ще в школі почала писати вірші, була членом літературної студії «Хвилі Світязя», була дописувачем місцевої газети.

Вищу освіту (з відзнакою) здобула в Луцькому державному інституті ім. Лесі Українки (філологічний факультет) в 1974—1978. В студентські роки починають видаватися її твори, спершу в колективних збірках, потім — в особистих.

По закінченню ВУЗу спершу один рік працює вчителем української мови та літератури в Головненській середній школі. Одружується з Федором Федоровичем Литвинюком, молодята переїжджають жити до Ковеля. З 1979 почала викладати в 7, 11 школах, та в Ковельському машинобудівному технікумі, з 1995 викладає в 1-й школі.

Вже в Ковелі у Ніни Петрівни та у її чоловіка народилося двоє дітей донька Ольга та син Тарас.

В 1995 стала членом Національної Спілки Письменників України, в 2006 очолила її Волинську обласну філію.

З 90-х інтенсивно займається громадською діяльністю, очолює Ковельські філії низки громадських і благодійних організацій.

20.03.2002 загинув, захищаючи людей від пограбування, чоловік (полковник міліції). Втрату Ніна Петрівна Горик-Литвинюк пережила болісно, але будучи мужньою людиною знайшла в собі сили дати освіту обом дітям, творити, змінювати світ.

 

Творчість

Автор збірок віршів «Волинь моя, воле» (зб. «Айстри», 1990), «Територія слова» (1993), «Погожою дниною над Україною» 1997, «Повернення Мавки» 2004, посібника для вчителя «Тематичні розробки уроків з української літератури (10 клас)» 2002.

Лауреат премії імені Л. Українки Волинської облдержадміністрації.

 

Громадська діяльність

  • голова Волинської обласної організації Національної спілки письменників України;
  • голова Ковельського міського об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка
  • кермує Ковельським осередком міжнародної організації «Жіноча громада»
  • очолює Ковельський міський осередок конгресу української інтелігенції
  • член Всеукраїнського банку експертів посібників та підручників
  • З 1980 року була активним членом літературної студії «Лесин кадуб»

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова