Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 26 лютого 2021 року

Література :: Біографії

Карл-Гайнц Тушель

Переглядів: 3784
Додано:
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Карл-Гайнц Тушель (нім. Karl-Heinz Tuschel; 23 березня 1928 — 12 лютого 2005) — німецький письменник-фантаст.

 

 

 

 

 

 

Народився в Магдебурзі, там же в 1946 році закінчив середню школу, вивчав хімію і математику, працював в гірничодобувній промисловості. На початку 50-х років, будучи редактором газети «фрайхайт» (м. Галле), почав писати політико-сатиричні вірші. З 1958 по 1961 рік навчався на драматургічному факультеті в Літературному інституті імені І. Бехера в Лейпцигу. З того ж року протягом наступних 15 років він почав працювати драматургом берлінського музичного театру «Кнайфцанге» (Кліщі) при ансамблі імені Еріха Вайнерта Національної народної армії НДР.

Дебют у науковій фантастиці у К.-Г. Тушеля відбувся в 1966 році - повість «Подвійна загадка», а вже через рік у пресі з'являється його перший роман «Зірка летить повз». З 1976 року він - професійний письменник. Крім віршів і п'єс письменник почав публікував науково-фантастичні романи, ставши в результаті одним з найбільш плідних фантастів країни, книги якого в НДР вийшли загальним тиражем в 2 мільйони екземплярів.

К.-Г. Тушель не став класиком, його твори не були новаторськими і не ставали бестселерами, але автор із завидною постійністю до 90-х років видавав досить цікаві романи, повісті та оповідання, жанр яких іноді змішував в собі детективні, фантастичні та пригодницькі мотиви. Після возз'єднання двох Німеччин, Тушель в 1990-93 рр.. видав три фантастичних оповідання в журналі «Alien Contact», в 1995-му виходить його роман «Людина з «ІДЕЯ»», а на початку XXI століття ще два невеликих роману, які були надруковані малим накладом в невеликих видавництвах.

Помер Карл-Гайнц Тушель в Берліні у віці 76 років, залишивши після себе два незакінчені фантастичні романи.

Наші Друзі: Новини Львова