Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: неділя, 22 вересня 2019 року

Література :: Біографії

Лев Силенко

Переглядів: 5226
Додано:
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Лев Силенко (27 вересня 1921, с. Богоявленське (Ратьківка), нині с. Олександрівка, Кіровоградська обл. — 25 листопада 2008, Канада) — пророк та засновник Рідної Української Національної Віри (РУНВіри).

 

 

 

 

Життєпис

Навчався у Кременчуцькому бібліотечному технікумі.

З 1940 року проходив службу у Червоній Армії. Після початку радянсько-німецької війни Силенко восени 1941 р. потрапив у німецький полон. У 1947 р. свідчив про Голодомор 1932–1933 рр. в Україні на процесі в Парижі. Навчався у Гальденберзькому університеті (Німеччина).

У 1953 прибув до Канади.

Проповідувати РУНВіру почав з 1964 року, 1979 року дописав книгу «Мага Віра» — священну книгу РУНВіри. «Мага Віра» — українське святе письмо, основною метою якого є реформування давньої політеїстичної віри Русів в монетеїстичну релігію сучасного зразка. Також включає в себе оригінальний погляд на історію України, описи древніх обрядів та традицій, молитви та релігійні вчення, нову філософію та світогляд.

У 2006 році переніс інсульт. Кошти на лікування допомогли дістати друзі Силенка — родина Чумаченків (звідки походить і дружина Віктора Ющенка — Катерина Чумаченко).

12 травня 2008 року повернувся до України, але у вересні того ж року внаслідок несприятливих обставин був змушений виїхати за кордон.

Помер в листопаді 2008 року в Канаді.

Лев Силенко заповів поховати себе за трипільськими звичаями: щоби тіло кремували, частину праху розвіяли над однією з найвищих круч над Дніпром, а на тому місці побудували Храм Дажбожий. А іншу частину праху щоб поховати в рідному селі й на тому місці зробити могилу.

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова