Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 08 серпня 2020 року

Література :: Біографії

Джоан Кетлін Ролінґ

Переглядів: 11890
Додано:
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 0
Тексти Автора

Джоан «Джо» Ролінґ (англ. Joanne Rowling (у шлюбі Мюррей); 31 липня 1965) — англійська письменниця, літературний псевдонім Дж. К. Ролінґ (Джоан Кетлін Ролінґ, англ. J. K. Rowling, Joanne Katheline Rowling), автор серії (1997—2007) романів про Гаррі Поттера, перекладених понад 60 мовами, зокрема і українською.

 

 

 

 

 

Книги про Гаррі Поттера утримують величезну всесвітню увагу, виграють численні нагороди (наприклад, книга Гаррі Поттер і келих вогню 2001 року отримала Премію Г'юґо), продано понад 325 мільйонів книжок. Останні чотири книги серії постійно є найшвидше продаваними книгами в історії, цей рекорд заключна книга Гаррі Поттер і смертельні реліквії і до сих пір утримує.

 

Ім'я

Хоча вона пише під літературним псевдонімом «J. K. Rowling», вимовляється подібно rolling, вона не має другого імені (middle name), отже її повне ім'я Джоан Ролінґ. Перед публікацією її першої книги лондонське видавництво Bloomsbury Publishing Plc побоювалося, що одна з цільових груп читачів — хлопчаки можуть відмовитись купляти книги написані автором-жінкою. Видавництво вирішило, що Джоан Ролінґ використає два ініціали. Оскільки вона не мала середнього імені, вона вибрала K. від Кетлін як другий ініціал псевдоніму, використавши ім'я її бабусі по батькові Kathleen Ada Bulgen Rowling. Ім'я Кетлін ніколи не було частиною її справжнього імені. Після одруження, її офіційне ім'я є Джоан Мюррей (Joanne Murray). Вона називає себе «Джо» («Jo») і стверджує: "Ніхто ніколи не називав мене 'Джоан', коли я була малою, хіба що, коли були сердиті на мене ".

 

Біографічні відомості

Джоан народилася у Піта Джеймса Роулінґа і Ен Роулінґ (дівоче прізвище Волант) 31 липня 1965 в Єйті, Ґлостершир, Англія, за 10 миль (16,1 км) на північний схід від Брістоля.

 

Нагороди

Джоан Ролінґ є офіцером Ордену Британської імперії.

 

Бібліографія

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова