Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: неділя, 07 березня 2021 року

Література :: Біографії

Джордж Еффінджер

Переглядів: 4000
Додано:
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Джордж Алек Еффінджер (англ. George Alec Effinger; 10 січня 1947, Клівленд, шт. Огайо — 27 квітня 2002, Новий Орлеан) — американський прозаїк. 

 

Народився 10 січня 1947 року в Клівленді (шт. Огайо). Навчався в Єльському університеті в Нью-Хейвені (шт. Коннектикут) і Нью-Йоркському університеті. Деякий час відвідував семінар фантастів у Пенсільванії, де спілкувався як з досвідченими письменниками (Т. Діш, Х. Еллісон, Д. Найт, У, Ле Гуїн), так і з початківцями. Три оповідання Еффінджера увійшли до антології творів учасників семінару ("Clarion", 1977).

Перше опубліковане оповідання з'явилося в журналі "Fantastic" (1977). Ранні твори часто публікував під різними псевдонімами. Швидко став постійним автором антологій "Orbit" і "New Dimensions", а також багатьох журналів. Випустив п'ять збірок оповідань, в основному написаних у 70-і роки. У 80-х перейшов до великої форми. Тим не менш, в 1988—89 рр. саме оповідання Еффінджера «Кошеня Шредінгера» зробило "золотий дубль" – завоювавши премії "Хьюго" і "Небюла". Перший роман Еффінджера «Що для мене значить ентропія » (1972) – багатопланова "космічна опера" – отримав високу оцінку Старджона і Сілверберга і номінувався на "Небюла". Роман «Коли під ногами безодня», випущений в 1987 р., – на думку критиків, кращий твір письменника. „Це прорив ... Ось на що здатний кіберпанк, коли він вилазить з пелюшок”, – сказав про цю книгу Орсон Скотт Кард.

Помер письменник 27 квітня 2002 в Новому Орлеані.

 

Переклад: ladoshki.com

Наші Друзі: Новини Львова