Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 02 грудня 2020 року
Тексти > Тематики > Фантастика  ::  Тексти > Тематики > Художня

Бартер

Переглядів: 3859
Додано: 19.12.2011 Додав: такітак  текстів: 8
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 1
Клюз Драй з огидою пожбурив у сміттєпровід апельсин й одразу пригадав єхидне личко торгового агента бази, коли замовляв на борт свого ракетоплана вантаж справжніх фруктів. Так Клюз вирішив почати нове життя, зав'язавши із спиртним і почавши дбати про своє здоров'я. Все життя їв звичну їжу і ніколи не думав, що запах апельсина походить від цієї смердючої помаранчевої кульки з бридким смаком. Мабуть справжні фрукти дійсно корисні, але спробуй звикнути до них. І Клюз вирішив-таки спромогтися з'їсти щось із цих справжніх дарів природи, але тільки не цього разу чи, наприклад, на зворотному шляху.
Ракетоплан \"Бриз-144\" був стандартним мисливцем за астероїдами з одним членом екіпажу. Уламки загиблих планет нещадно осипали обжиті планети, і більше сотні мисливців, кожний у с .....
 

Відгуки 1

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0
                                                        «ЧУДЕСА ПІД НОГАМИ»


          Ось нарешті я і тримаю в руках книжку, на яку з нетерпінням чекала останні кілька тижнів. Спочатку був сайт www.samete.blogspot.com , з якого все і почалося. Старанно підібрані короткі фантастичні твори різних, переважно молодих, пострадянських авторів зачаровували стрімкими змінами подій, незвичними сюжетними ходами і цікавими розв’язками. Серед творів найчастіше зустрічалися твори якогось Муляра Юрія, який передбачуване виявився ще і автором цього сайту. На сайті було посилання на те, де можна придбати його книжку, а далі подружка, яка їхала по справам у Чернівці, привезла на моє прохання невеличку книжечку формату половини стандартного аркуша паперу.
          Всього 17 невеличких творів, які проковтнула за один раз. На душі приємно від почуття, що справдилося довготривале очікування на зустріч з цікавою книгою. Скільки раз, купуючи "кота у мішку", отримувала справжнього облизня і стільки ж раз сама себе запевняла, що більше такого зі мною не трапиться. Справа не у викинутих на вітер грошах, що ніколи не були і не будуть зайвими, а у черговому прозрінні стосовно невиправданих сподівань. До цього останню книжку фантастики я придбала рік тому, аби прочитавши, якомога швидше від неї скараскатися. Передостання книга з фантастики мала не кращий результат. Цього разу все навпаки! 100 відсоткове влучення!
          17 не схожих одна на одну фантастичних новел, яких не торкнувся жодним чином тлінне віяння плагіату або неминуча данина моді. Хоча що це? В одному з творів, а саме у "Кращі з кращих" пробігає окрайцем тема імплантованих органів, що так сподобалася свого часу читачам фантастичного роману "Білл - герой галактики" Г.Гаррісона. Автор скористався надбанням великого фантаста досить своєрідно і доречно, і це незначне запозичення, принаймні на мою думку, жодним чином не зашкодило головному лейтмотиву цього твору. В іншому творі, а саме у "Анонімній смерті" хтось побачить певне перегукування трактовки теми "злочин і покарання" з "Механічним апельсином" Є.Берджеса. Звісно, що окрім того, що сюжети цих творів побудовані за різними принципами, ще й погляд авторів на можливість виправлення злочинця в них лежить в протилежній площині.
          Нестандартне вирішення проблеми відповідальності за отриману однією людиною владу над долею інших людей у новелі «Бог» також не залишить Вас байдужими. Інша коротка робота – «Брате, вставай»! дозволить поза всяким сумнівом ще раз відчути непересічну цінність існування кожної окремої людини. Пересторогою для багатьох стане новела «Останнє бажання», у якій розповідається, до чого може призвести неконтрольовані людські бажання змінювати навколишній світ. «Розумне залізо Вен Діпа» не менш переконливо доводить, що захоплення людиноподібними штучними створіннями не завжди може призводити лише до позитивних результатів, навіть якщо при цьому не порушуються славнозвісні Закони Робототехніки Айзека Азімова. Трохи гумору у «Бартері» можливо здадуться Вам дещо сумним, якщо уявити, що головний герой не має права помилитися у виборі єдиного правильного рішення. І звісно, не міг автор обійти вічну тему – тему любові і як вона у «Любов мимоволі» може виглядати у майбутньому. Новела «Біомаса» - легкий і, разом з тим, шанобливий уклін в бік Роберта Шеклі, з його неосяжно феєричними уявленнями про далекі непізнані світи. Дещо окремо у збірці стоїть твір «Ще вчора» - про плинність та марність намагань головного героя змінити самого себе навіть перед обличчям неминучої смерті. «Мертва колекція» змусить Вас щиро перейматися долею напівлюдини-напівробота, який постає за неординарних обставин перед невмолимим вибором само ідентифікації.
          17 різних, коротких за формою, творів, які жодним не повторюються і не схожі між собою головними героями, подіями або сюжетом. Відверто скажу, ці твори зовсім не схожі на ті модні літературні «шедеври», за які люди будуть голосно сперечатися один з одним на форумах за право першими оцінити їх вплив на сьогодення. Новели збірки - добре, професійно якісно написана, сучасна фантастика, кожному з творів якої хочеться поставити якщо не п’ятірку, то переконливу тверду четвірку, а іноді й з плюсом, за п’ятибальною системою оцінювання. Приємно, що книжка немає творів - доважків, що зазвичай бувають додані задля збільшення кількості сторінок, тобто кожним з творів можна насолоджуватися без будь-якого напруження у будь-якій обстановці і за будь-якого стану душі. Сукупність однаково якісно написаних творів створює неабияке загальне позитивне враження своєю цілісністю.
          Добра, якісна фантастика, мабуть, така тільки тоді, коли з перших і до останніх рядків тебе затягує і у подальшому не залишає вир подій і коли ти дивишся на сюжетні перипетії очима героїв твору. Додайте сюди екстраординарні та екстремальні умови та постійний ліміт часу, у яких головному герою доводиться долати смертельні перешкоди і ви отримаєте саме ті новели, що увійшли в збірку короткої фантастики "Адреналінові сутінки" автора з Чернівців Муляра Юрія.
          Будь моя воля, я б назвала цю збірку «Чудеса під ногами», бо Ви не побачите в ній якихось новітніх технологій, незвичної техніки чи новомодних віянь на потребу, проте, будьте впевнені, що в руках тримаєте справді якісний продукт, зроблений з любов’ю і повагою, як до справжніх шанувальників фантастики, так і для читачів, які тільки починають знайомитися з чарівним світом небувальщини.
          Приготуйтеся з головними героями пережити справжню повінь почуттів і карколомних подій, кожною помилкою у яких є неминуча смерть. Поєднання кращих сторін психологічного трилера з справжньою детективною інтригою не дозволить Вам жодним чином залишитися стороннім спостерігачем.
          Жодний з творів не об’єднаний між собою загальним героєм, місцем відтворення подій або часом, проте не зникає відчуття, що всі твори об’єднує певний, створений автором, фантастичний світ, одночасно нереальний і реальний. Не відступає відчуття, яке свого часу мені довелося отримати від читання ранніх творів Р.Шеклі - почуття тривоги і відповідальності за свої дії у нашому надто крихкому оточуючому світі.
          Закриваю останню сторінку і не полишає відчуття, що, як і у реальному житті, Хепі-Енд ніколи не буває без ложки дьогтю, бо кожна перемога - є набуття певного досвіду через подолання власних, а не тільки чужих, помилок. Так і зараз, подолавши всі проблеми, що випали на долю героїв цієї книжки, розумієш, що ти, як і вони, вже далеко не та, якою була на початку читання. Гіркота від перемоги - ось що відчуваєш, прочитавши твори цієї книги.
          Наостанку трохи про те, що повинен обов’язково дізнатися автор, аби йому не вважалося, що зовсім трошки і він отримає головну премію світової фантастики. На першій сторінці вказано літературного редактора, який, на мою думку, доклав всіх можливих і неможливих зусиль, аби зіпсувати позитивне враження від читання книги. Русизмів і відвертих лексичних помилок вистачає рівно настільки, щоби не платити цій людині за фактично невиконану нею роботу. Інше, що не менш кидається в очі - автор робив переклад власних творів з російської і це, попри роботу літредактора, відчувається у дещо, як на мене, важкуватій літературній мові. Тобто, мовний бік творів безперечно вимагає доопрацювання.
          В якості висновку: якщо Ви шанувальник фантастики і, перебуваючи у Чернівцях, раптом не придбали книжку "Адреналінові сутінки", то Ви дійсно зробили велику помилку. На превеликий жаль, як і всі надбання більшості провінційних авторів, цю книжку можна придбати наразі лише в Чернівцях.

                                                                                                                            SAMNASAM
Наші Друзі: Новини Львова