Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: понеділок, 21 вересня 2020 року
Тексти > Тематики > Навчальна

!_Творчі роботи :

Чарівництво в «Казці про мертву царівну і про сімох богатирів» О. Пушкіна

Переглядів: 4954
Додано: 23.05.2011 Додав: 小説  текстів: 16336
Hi 1 Рекомендую 0 Відгуки 0
<
1
>
ЧАРІВНИЦТВО В «КАЗЦІ ПРО МЕРТВУ ЦАРІВНУ І ПРО СІМОХ БОГАТИРІВ» О. ПУШКІНА

О. Пушкін - геніальний російський поет із дитинства захоплювався народними піснями, казками. З ними ознайомила його няня, селянка-кріпачка Арина Родіонівна. Пізніше Олександр Пушкін використав фольклорні сюжети при створенні своїх чудових казок.
У \"Казці про мертву царівну і про сімох богатирів\" багато чарівних предметів, відбуваються незвичайні перетворення, тому вона належить до чарівних казок.
Злій цариці дісталася в придане незвичайна річ:

Дзеркальце, чудесне скло,
Що таку властивість мало:
Як людина розмовляло.

Воно бачило все на світі. Спочатку дзеркальце тішило мачуху:

Ти, цариця, всіх миліша,
Всіх рум'яніша й біліша.

Але коли молода царівна розцвіла, мов квітка, дзеркальце побачило її красу й сказало про це мачусі. Воно ж розповіло цариці й про те, що пасербиця не загинула в лісі, а живе у семи богатирів.
Вірний королевич Єлісей вирушив на пошуки нареченої. Та ніде він не міг її знайти. Тоді королевич звертається до сил природи: Сонця, Місяця, Вітру. І вони, немов люди, розмовляють з Єлісеєм, співчувають йому. Ані Сонце, ані Місяць не зустрічали \"царівну красну\". А ось вітер, \"вільний володар\", буває всюди, заглядає до найглухіших куточків на землі. Він бачить все, що відбувається і вдень і вночі. Бачив \"вітер буйний\" і вродливу царівну в кришталевій домовині у високій горі біля тихострумної річки. Нещасний Єлісей бажає

На свою царівну красну
Подивитись ще хоч раз.

Він розшукує свою наречену. Любов і вірність королевича руйнують злі чари. Царівна ожила. А лиходійка-мачуха вмерла від люті, зустрівшись з царівною. Сили добра перемогли сили зла. Щасливі царівна й королевич одружуються.
У казці завжди є частка істини. В реальному житті сила кохання й відданості навіть без допомоги чарівних речей можуть багато чого зробити доброго. А заздрість і злоба завдають шкоди в першу чергу тому, хто їх відчуває.

 
Наші Друзі: Новини Львова