Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: понеділок, 21 вересня 2020 року
Тексти > Тематики > Навчальна

!_Творчі роботи :

Кохання в ліриці Пушкіна

Переглядів: 4178
Додано: 23.05.2011 Додав: 小説  текстів: 16336
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
<
1
>
КОХАННЯ В ЛІРИЦІ ПУШКІНА


I. О. С. Пушкін — геній російської і світової літератури і культури (багатство і різноманітність творчості поета).

II. Любовна лірика О. С. Пушкіна.1. Опоетизування поетом своєї біографії (історія написання вірша \"Я помню чудное мгновенье\"; простежування життєвого шляху поета з 1819 по 1825 рік; зачарування Пушкіним прекрасною жінкою, яку зустрів на балу в Петербурзі 1819 року, Анною Петрівною Керн; недовге знайомство; південне заслання поета; переїзд до села Михайлівське, маєток його батька; друга зустріч із Анною Петрівною; 1825 року написання з надзвичайним натхненням вірша, присвяченого цій жінці; велика популярність вірша; написання М. І. Глинкою романсу на ці слова).

2. Особливості любовної лірики Пушкіна (\"На холмах Грузии...\", \"Все в жертву памяти твоей\", \"Что в имени тебе моем\", \"Мадонна\" та інші — відображення поетом у віршах особистих переживань і почуттів; відсутність опису портрета улюбленої жінки, лише \"голос ніжний\", \"милі риси\", \"небесні риси\"; важливість для поета опису почуттів і думок, коли чимось глибоко зворушений і схвильований; надзвичайна простота і людяність віршів про любов).

3. Прославлення Пушкіним кохання взагалі — як ідеального і піднесеного почуття (віра поета в здатність кохання творити чудеса: штовхати людей на героїчні вчинки, рятувати від самотності, гоїти глибокі сердечні рани, знайти нові сили і творче натхнення:И сердце бьется в упоенье,

И для него воскресли вновь

И божество, и вдохновенье,

И жизнь, и слезы, и любовь;оспівування поетом кохання з першого погляду (\"Я помню чудное мгновенье\") і нерозділеного кохання (\"Я вас любил...\"); сильні і шляхетні почуття поета; жертовність поета заради щастя улюбленої жінки; висока самовіддача в коханні).

ІІІ. Вірші О. С. Пушкіна про кохання, ніжні і пристрасні, веселі і сумні, вчать нас кохати по-справжньому.

 
Наші Друзі: Новини Львова