Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 20 липня 2019 року
Тексти > Тематики > Навчальна

!_Творчі роботи :

Дивовижний світ казок О. Пушкіна

Переглядів: 3905
Додано: 23.05.2011 Додав: 小説  текстів: 16336
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
<
1
>
ДИВОВИЖНИЙ СВІТ КАЗОК О. ПУШКІНА

Зимовий вечір, за вікном завірюха, а в кімнаті затишно. Мені п'ять років, я ще не вмію читати. Мама якось таємниче каже; \"Сьогодні я почитаю тобі Пушкіна\". І з перших же рядків:

Три девицы под окном
Пряли поздно вечерком

починається диво. Мама промовляє такі прості слова, та звучать вони, мов музика.

В синем небе звезды блещут,
В синем море волны хлещут.

І в усьому світі немає більше нікого, крім героїв \"Казки про царя Салтана\". Моє серце завмирає, коли царівну з маленьким сином засмолили в бочці. Я так рідію, коли вони опинилися на волі, коли Царівна-Лебідь збудувала їм за одну ніч чудове місто. Для прекрасної Лебеді немає нічого неможливого. Вона може перетворити Гвідона на маленького комара або джмеля. Царівна з легкістю перенесла у двір Гвідона чарівну білочку, яка гризе золоті горішки та співає пісень. їй підвладні тридцять три витязі на чолі з дядьком Чорномором. А сама Лебідь - то царівна, від якої не можна відвести очей:

Днем свет божий затмевает,
Ночью землю освещает -
Месяц под косой блестит,
А во лбу звезда горит.

І як добре, що царь Салтан зустрівся з Гвідоном та своєю дружиною, а заздрісні ткаля та кухарка зі злою свахою Бабарихою визнали свою вину.
Потім були інші казки Пушкіна, такі ж чудові та мелодійні. А в пролозі до поеми \"Руслан і Людмила\" поет зобразив ціле казкове царство, яке населив казковими героями. Тут живе учений кіт, бродить лісовик. На невідомих стежинах сліди небачених звірів. Як і в багатьох народних казках, є хатка на курячих ніж та ступа з Бабою-Ягою. Там \"руський дух... там Руссю пахне!\"
Я багато разів перечитувала казки О. Пушкіна, дещо з них знаю напам'ять. Та кожного разу, коли відкриваю книгу казок улюбленого поета, я поринаю в їхній дивовижний світ, неначе вперше.

 
Наші Друзі: Новини Львова