Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: понеділок, 21 вересня 2020 року
Тексти > Тематики > Навчальна

!_Творчі роботи :

Казка «Пригоди Синдбада-Мореплавця»

Переглядів: 21642
Додано: 23.05.2011 Додав: 小説  текстів: 16336
Hi 1 Рекомендую 0 Відгуки 0
<
1
>
КАЗКА «ПРИГОДИ СИНДБАДА-МОРЕПЛАВЦЯ»

І. Одна з казок Шахразади. (Тисячу ночей мудра дочка візира Шахразада розповідала казки жорстокому царю Шахрияру, щоб врятувати себе від смерті. Серед цих захоплюючих казок були й історії про Синдбада-Мореплавця.)
ІІ. Купець з Багдада захоплюється розповідями моряків про дальні країни.
ІІІ. Синдбад вирушає у першу подорож.
1. Риба-острів. (Зелений острів; на якому зупинились Синдбад та його команда, виявився велетенською рибою. Від вогнища мандрівників риба поворухнулась та пішла на дно. Синдбад не встиг добігти до корабля й опинився у воді.)
2. Капітан залишає Синдбада у біді.
3. Плавання у ночвах.
4. Знову земля. (Уранці Синдбад прокинувся на галявині та познайомився із конюхом царя аль-Міхрджана.)
5. Синдбад - начальник гавані. (Аль-Міхрджан поставився до гостя дуже доброзичливо і призначив його начальником гавані. Багато див побачив Синдбад у чужій країні, але думав лише про повернення до Багдада.)
6. Зустріч Синдбада з капітаном свого корабля.
7. Повернення на Батьківщину.
ІV. Синдбад відпочиває після пригод. (Повернувшись до Багдада, купець вирішує не залишати більше рідного міста, тому що перша подорож завдала йому чимало випробувань та нещасть.)
V. Пригоди кличуть Синдбада. (Синдбаду подобалось дізнаватись щось нове, і взагалі він був сміливою людиною. Він не міг довго бути на одному місці і скоро вирушив у путь.)
VІ. Друга подорож Синдбада.
1. Синдбада забувають на острові. (Інколи Синдбаду на острові ставало моторошно і сумно, тому він вирішує йти шукати порятунку.)
2. Дивна знахідка. (Синдбад побачив велетенську кулю, схожу на купол палацу. Це було яйце птаха Рухх.)
3. Синдбад знайшов спосіб вибратися. (Дочекавшись, доки птах засне, мандрівник розмотав свій тюрбан та прив'язав один його кінець до лапи птаха. Він вважав за краще впасти і розбитись, аніж чекати на смерть на незаселеному острові.)
4. У долині алмазів. (Опинившись разом із птахом Рухх у долині алмазів, кмітливий мандрівник вигадав нову хитрість. Коли він набрав алмазів, прив'язав до себе кусень м'яса, що кинули у долину \"мисливці за коштовними каменями\". Орел, який спустився за здобиччю, виніс Синдбада разом із м'ясом.)
5. Зустріч із купцями. (Синдбад поділився алмазами із купцями, і вони допомогли йому дістатися додому.)
VІІ. Без пригод жити нудно. (Незважаючи на страшну небезпеку та труднощі, Синдбад знову і знову вирушатиме у подорож. Дива та далекі країни приваблюють його.)

 
Наші Друзі: Новини Львова