Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 13 серпня 2020 року
Тексти > Жанри > Стаття

Камо грядеши :

Про «сатану в бочці». Перший лист до літ. молоді

Переглядів: 28534
Додано: 04.03.2006 Додав: Юлія  текстів: 1844
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 2
Сканував: Юлія Джерело: Друковане видання

Про «сатану в бочці»,
або про графоманів,
спекулянтів та інших «просвітян»
(Перший лист до літературної молоді)
І
В одній із своїх брошур Шпенглер так сказав:
- «Баха й Моцарта я ставлю на недосяжну височінь, але відціля нема ще конечної потреби називати художниками й мислителями тисячі писак та філософів-обивателів наших великих городів».
1 далі:
- «Прогрес мистецтва доводять факти, a не логічні доводи».
Ми цитуємо зі Шпенглера спеціально для того, щоб трохи подратувати «сатану в бочці» з гопаківсько-шароваристої (наш власний образ), тепер ультра-червоної «Просвіти». До речі: боїмось, що наші опоненти перший раз чують таке прізвище, отже, мусимо запевнити: Шпенглера в гартованських списках і серед «олімпійців» нема і для того, щоб знову і .....
 

Відгуки 2

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
  • 0 0
    Чому тут дивуватися? Сьогодні вже ніхто не пише "Листи до молоді". У нас це б назвали пропагандою. Хоча насправді йдеться про нормальне спілкування поколінь, яким нічого ділити, але є сим ділитися. Хвильовий кликав молодь у європу. Геть від Москви - казав він. Його за це й знищили. Москва, із її Висоцькими, Єсєнінами,Євтушенками і російською попсою й досі псує українську кров. Дегенеративний ген потрапив у тіло нації. І ми мусимо із цим щось робити.
  • 0 0
    "Останніми часами стало модним говорити про «розходження» «молодих» пролетарських письменників зі «старими» теж пролетарськими письменниками. Дійшло навіть того, що хтось - і на основі цих «розходжень» - кинув «тезу» про народження другої генерації пролетарських митців. Як і треба було чекати, цю тезу підхопили літературні спекулянти і зчинилась, зі слів одного критика, «революція». Ця цитата доводить, що графомани і в часи Хвильового були агресивними. Тільки тоді вони у запалі боротьби писали на таких як Хвильовий доноси в НКВД. Чим це закінчилося - ми вже знаємо.
Наші Друзі: Новини Львова