Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: понеділок, 21 вересня 2020 року
Тексти > Тематики > Навчальна

!_Творчі роботи :

Тема народу в творчості Миколи Некрасова

Переглядів: 4849
Додано: 23.05.2011 Додав: 小説  текстів: 16336
Hi 1 Рекомендую 0 Відгуки 0
<
1
>
ТЕМА НАРОДУ В ТВОРЧОСТІ МИКОЛИ НЕКРАСОВА

Відомий російській поет М. Некрасов лише зараз набув великої популярності, якої раніше не мав. Поезія Некрасова, просякнута любов'ю до батьківщини і народу, вірою у святість і благородство революційного подвигу, ненавистю до експлуататорів та гнобителів, повністю зберегла і до сьогодні свою виняткову силу та художню виразність.
Життя давало йому багаті спостереження за світом \"униженных и оскорбленных\", життям вогких напівтемних підвалів, заселених міською біднотою. Майже двадцять років Некрасов був редактором журналу \"Современник\" і став видатним діячем літературної громадськості свого часу.
Збірка віршів 1856 року, присвячена служінню справі революцій ної демократії, принесла великий успіх Некрасову. Вірші із цієї збірки (\"Поет и гражданин\", \"Забытая деревня\", \"Отрывки из записок графа Гаранского\") викликали обурення вищих кіл, і під їх тиском \"Современник\" ледве не було закрито.
У наступні роки Некрасов напише: \"Несчастные\" (1856), \"Тишина\" (1857), \"Убогая и нарядная\" в тому ж році, \"Размышления у парадного подъезда\" (1858) і \"Песня Еремушке\", \"О погоде\" (1859), в 1860 - \"На Волге\", \"Рыцарь на час\", \"Плач детей\", в 1862 - \"Крестьянские дети\", \"Корабейники\".
У вірші \"Поэт и гражданин\" відкрита, чесна ненависть до одних, у поєднанні зі щирою любов'ю до інших, веде до розриву з теорією \"чистого мистецтва\". Вона вимагає активного втручання в життя, в соціальну боротьбу:
Иди в огонь за честь отчизны,
За убежденья, за любовь...
Иди и гибни безупречно,
Умрет недаром... Дело прочно,
Когда под ним струиться кровь.
Основне значення \"Поэта и гражданина\" в тому, що саме цей вірш завдяки своїй величезній популярності вніс у широкі маси читачів думку, що поезія - важлива суспільна справа, що поет, який стоїть на рівні передових ідей сучасності, не може не бути громадянином, не може не бути борцем.
Народ - основна тема творів Некрасова. Але щоб бути співцем народу, треба було його знати і любити, вірити в народ, вміти правдиво його зображувати.
Ще з дитинства Некрасов спілкувався з народом і коли став дорослим (часто їздив на полювання) теж. Тільки на лоні рідної природи, тільки у спілкуванні з народом, Некрасов почував себе гарно. У поемі \"Тишина\" він звертається до \"рідної сторони\":
...Спасибо сторона родная,
За твой врачующий простор!
Как ни тепло чужое море,
Как ни красна чужая даль,
Не ей поправить наше горя,
Размыкать русскую печаль!
А далі поет говорить про народ, з захватом і схилянням згадуючи його подвиги в тільки що минулому, криваву війну:
Народ - герой! В борьбе суровой
Ты не шатнулся до конца...
Не кожний великий поет міг би сказати про себе:
Верь, что во мне необъятно безмерная
Крылась к народу любовь...
Те гаряче почуття патріотизму, яке ніколи не полишало Некрасова, допомагало йому повірити у велике призначення рідного народу. Та похмурі й безрадісні картини експлуатації праці капіталом із зворушливою силою намальовані у вірші \"Железная дорога\". Однак великий оптимізм криється у рядках про російський народ, який
Вынесет все - и широкую, ясную
Грудью дорогу проложит себе...
А в \"Горе старого Наума\" поет пророчо передбачає початок \"Иных времен, иных картин\", коли \"Освобожденный от оков Народ неутомимый\" буде щасливо жити й працювати на берегах рідної поетові Волги.
Микола Некрасов був справжнім співцем народу, бо знав, любив його, вірив у народ, умів правдиво, і разом з тим художньо його зображувати.

 
Наші Друзі: Новини Львова