Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 21 січня 2021 року
Тексти > Тематики > Релігія

Про неопоганство (Мага Віра)

Переглядів: 4205
Додано: 15.07.2011 Додав: andreusDADA  текстів: 717
Hi 0 Рекомендую 2 Відгуки 0
<
1
>
Про неопоганство

До мене інколи підходять патріотично налаштовані люди і запитують, чому я \"проти нашої дохристиянської історичної спадщини\".
- Чому проти? Як можна бути проти історичної спадщини? - дивуюсь я.
- Але ж ви проти РУН-віри, а то ж наша ніби релігія...
- То ж зовсім різні речі - спадщина і релігія.
Наша пісенна, мовна, фолкльорна спадщина поганських часів заслуговує найглибшого вивчення. До речі, вивченням її займалися перекладачі Біблії - Іван Семенович Нечуй-Левицький і митрополит Іван Огієнко. А те, що робить \"учитель\" Лев Силенко - це не серйозне наукове вивчення, а тільки використання імен з хитрою метою - зробити себе отаманом неопоганської псевдорелігії. Чому псевдорелігії? Бо, на відміну від релігії християнської, юдейської, ісляму, заснованих на проповіді позитивних начал, РУН-віра аґресивно нападає на Біблію - Старий і Новий Заповіт, криво тлумачить вчення і Мойсея, і Христа, і відкидає Закон, що лежить в основі европейської цивілізації, до якої належимо.
Силенко перейшов школу комсомольського безбожництва 30-х років, і нічого дивного, що він звик \"розносити\" Біблію за підручником Ємельяна Ярославського \"Библия для верующих и неверующих\". Дивне те, що зі свого анти-християнства він додумався створити своєрідну секту з надривно патріотичними епітетами: \"рідна українська національна віра\" і заразив тим негативізмом чимало людей, які відразу відокремилися, відпали від української громади і зробили собі в лісі \"оселю\" за сотні кілометрів від Нью-Йорку.
Все це відбувалося на очах колишніх знайомих Силенка, які знали його по ДіПі як безвірка.
Звідси і реакція на появу \"учителя\". Нижче наводимо приватний лист відомої української письменниці і дослідниці української праісторії Докії Гуменної до свого приятеля, письменника-гумориста Олександра Скопа (Олеся Шпильки).

(Євген Сверстюк)

\"Ви питаєте, що я думаю про \"дослідницько-теологічні вправи\" Л. Силенка? Все було б добре, хай розшукує джерела нашої минувшини, вона дуже цікава і багата. Якби ж не його спекуляція на цьому й просто таки неуцтво. Творити секту \"дажбожих внуків\" із \"волхвами\" і себе оголошувати основоположником нової патріотичної релігії - це мені видається шарлатанством.
По-перше, він поширює дезінформацію легковірних, що з України пішла вся культура людства і створила в Месопотамії перші вогнища цивілізації... Він або не знає, що говорить, або ж займається дурисвітством. Досліди науковців говорять якраз навпаки. Там міста, жерці, іригація, письменність, вже рабство - це в час процвітання трипільської культури, що не знала нічого такого. І дослідники Трипілля всі сходяться на тому, що ця культура має зв'язок із Східнім Середземномор'ям, але хліборобство прийшло вже в готовому розробленому вигляді із Сходу, і це 4-3 тисячоліття до н. е.
По-друге, \"санскрит - це і є українська мова\", і це \"доктор\" Л. Силенко відкрив у час своєї візити в Індію, як там сфотографувався. Це просто нахабство неуцтва, бо всякий хоч трохи письменний знає, що санскрит так стосується української мови, як і всіх інших індо-европейських мов. Може, навіть найбільше збереглося схожости у санскриті з литовською мовою. Це стосується 2-го тисячоліття до н. е.
По-третє, Дажбог-Хорс-Сонце - це релігія скотарів-конярів десь так 500 р. до нашої ери і належить до залізної доби, себто того періоду, коли ввійшло у вжиток залізо. Цей, а не який інший період розвитку релі-гійних вірувань хочуть чомусь дажбожичі реставрувати - В ЧАСИ АТОМОВОЇ ДОБИ! Чому? Тоді, коли в язичеському слов'янському пантеоні є багато інших кандидатів, наприклад Сварог, Волос, а найстародавніші - Лада, Дана, Діва... Ні, чомусь сподобався Орлигорі Хорс-Дажбог. І пощо? Щоб замінити одну обрядність другою, яка виглядає просто ерзацом. Замість одних ікон - другі - портрети Шевченка і Лесі Українки. Видумані штучні молитви. Обряди при народженні й похороні, мабуть, і вінчання. Волхви. Кладовища дажбожичів...
Якби ж під цим була база наукова. А то ж ні. Видумали собі перекручену доісторію (це такий у Силенка є вчитель П. Лісовий).
Отже, я думаю, що Орлигора просто маніяк. Перше, що я чула про нього, вислів \"Я - народній трибун!\" Потім робив якісь фільми. Не вийшло. Тепер - \"апостол\", \"пророк\", ще хто там.
А дивно, що він знаходить послідовників. Вже в кожному більш-менш скупченні українців існують ці \"творці\" (реставратори) нової віри. Я думаю, що це свого роду протест проти єговізму. \"Чого ми маємо йти в лоно Аврама?\" - головне їхнє питання. Жаль, що не на щось вартісне спрямована енерґія невдоволених \"жидом-Христом\" чи \"греками\", і що цей щироукраїнський заряд не знаходить вияву в кращих формах, а надаремне розвіюється...
Оце такі мої думки про \"дажбожих внуків\" і їх \"пророка\".

 
Наші Друзі: Новини Львова