Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 01 жовтня 2020 року
Тексти > Жанри > Журнал  ::  Тексти > Тематики > Комп'ютери

Роль Інтернету в нашому житті. Інтернет залежність

Переглядів: 14489
Додано: 25.03.2012 Додав: Юля Крижевич  текстів: 121
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 0
Тема: \" Роль Інтернету в нашому житті. Інтернет залежність \"
Група: КМК - 21 Дата: 08.03.2012
Тривалість заняття: 90 хв. Час проведення: (ІІІ пара, 13.30)
Місце проведення: (Валова 18 /27а., факультет культури і мистецтв).
Мета: Вивчити думку студентів про можливості інтернету, переваги, значущості в повсякденному житті.
Завдання:
- визначити поняття та організацію спілкування через Інтернет;
- розкрити аспекти такого спілкування, визначити його основні форми;
- з’ясувати переваги і недоліки віртуального спілкування;
- розглянути особливості спілкування в мережі Інтернет;
- викласти перспективи розвитку Інтернет - спілкування;
- проаналізувати отриманий матеріал, зробити необхідні висновки і відобразити їх у цій роботі.
- обговорення Інтернет залежності.
Необхідне обладнання:
- Ноутбук – для перегляду презентацій студентів групи КМК – 21 .
- схеми
Учасники поза аудиторного заходу:
Ведучі:
1. Гуркало Надія, Гарасимів Борис, Гирич Таня
2. Студенти групи КМК - 21
Хід заходу.
1. Вступ.
Гуркало Надія: Добрий день. Дуже приємно бачити усіх присутніх. Сьогодні, 08.03.2012, ми проведемо виховний захід, котрий стосуватиметься теми «Роль Інтернету в нашому житті. Інтернет залежність».
В даний час у світі існує досить багато засобів, форм і способів спілкування, і чимала частина з них так чи інакше пов'язана з сучасними технічними можливостями, які, зокрема, представлені використанням глобальної комп'ютерної мережі – Інтернет. Це в першу чергу пов'язано з тим, що людство за останнє століття вчинила величезний стрибок у розвитку науки і техніки, що відкрило нові простори для діяльності людини. Так виникнення і розвиток цифрових і комп'ютерних технологій, а згодом масове поширення персональних комп'ютерів, відкрили новий вид взаємодії \"людина-комп'ютер\", а розвиток мережі Інтернет до взаємодії \"людина-комп'ютер\" додало можливість комунікації \"людина-комп'ютер-людина\".
Гарасимів Борис: слід зауважити, що Інтернет розвивається досить стрімко. Так, на сьогоднішній день Інтернет має близько 15 мільйонів абонентів у більш ніж 150 країнах світу, причому щомісяця розмір Мережі збільшується на 7-10 відсотків. Одним словом, Інтернет перетворюється з великої іграшки для окремих інтелектуалів у повноцінний джерело різноманітної корисної інформації для всіх, а також стає основною формою віртуального спілкування. Сьогодні складно переоцінити роль Інтернету в організації течії потоків всілякої інформації, а також в організації спілкування, як одного з аспектів, неодмінно супутнього течією цих потоків. Адже спілкування - є спосіб взаємодії людей один з одним, а з появою всесвітньої павутини це спілкування вийшло за рамки одного будинку, міста і навіть однієї країни. Безперечно, багато років існували й інші засоби передачі інформації на відстані (такі як пошта, телефон, телеграф), але ті незручності, з якими часто стикаються учасники такого спілкування, змушують багатьох з них перейти в ряди тих, людей, хто вже оцінив переваги нового світу цифрових технологій і зокрема Інтернету.
Отже, що ж таке Інтернет (Internet)?
Гирич Таня: Інтернет - це глобальна комп'ютерна мережа, яка на сьогоднішній день охоплює практично весь світ. Мережа Інтернет утворює як би ядро, що забезпечує зв'язок різних інформаційних мереж, що належать різним установам у всьому світі.
Якщо раніше Всесвітня мережа використовувалася винятково в якості середовища передачі файлів і повідомлень електронної пошти, то сьогодні з її допомогою вирішуються більш складні задачі розподіленого доступу до Інтернет-ресурсів. Інтернет, що служив спочатку дослідницьким і навчальним інтересам, стає все більш популярним у світі звичайного спілкування.
Спілкування за допомогою Інтернету особливо важливо для тих людей, чия реальне життя з тих чи інших причин міжособистісно збіднена. Такі люди використовують всесвітню мережу Інтернет, як альтернативу своєму безпосередньому (реальному) оточенню. До слова сказати, близько половини користувачів Інтернету виходять на простори Мережі, для того щоб розширити своє коло спілкування, так як опосередкована комп'ютером комунікація створює ілюзію товариських відносин без вимог дружби. Таким чином, Інтернет відіграє колосальну роль в організації такого спілкування.
Спілкування за допомогою Інтернету, не обов'язково може проходити тільки в рамках однієї країни. Оскільки, Інтернет - це всесвітня павутина, отже, через неї спілкуватися можуть люди з різних країн.
Таким чином, всесвітня мережа Інтернет, охоплюючи майже всі цивілізовані куточки нашої планети, є потужним засобом міжкультурної комунікації, яка сприяє зближенню народів і зростання їх як національного, так і міжнаціонального самосвідомості.
Гуркало Надія: Шановні студенти, Ви берете участь у анкетуванні « Роль Інтернету в нашому житті. Інтернет залежність». Мета цього дослідження полягає в тому, щоб вивчити думку студентів про можливості інтернету, перевагах, значимості у повсякденному житті, його необхідність. Можете вибрати кілька варіантів відповіді. Дякуємо за участь в анкетуванні.
1. Ваша стать : А) Чоловіча б) Жіноча
2.Ваш курс а) 2 курс б) 3 курс
3. Впевнений Ви користувач мережі.
А) Можу все
Б) впораюся з більшістю завдань
В)Іноді необхідна допомога
Г)потребують постійної допомоги
4. Яким доступом в інтернет Ви користуєтеся.
А) Через телефонну мережу
Б) Через оператора мобільного зв'язку
В) Високошвидкісний через ADSL модем
Г) Високошвидкісний супутниковий інтернет
5. Чи можете Ви обійтися без інтернету деякий час.
А) Так, кілька днів
Б) Спокійно проживу і місяць
В) Ні, мені необхідний інтернет кожен день
6. Скільки Ви часу найчастіше проводите в інтернеті.
А) Менше 1 години на тиждень
Б) Від 1 до 10 годин на тиждень
В) більше 10 годин
7. Рівень доходу Вашої сім'ї на людину
А) До 600 грн
Б) До 1000 грн
В) Більше
8. Чи можете Ви дозволити собі безлімітний інтернет.
А) Так, зараз у мене безлімітний інтернет
Б) Так, скоро встановлю
В) Ні, не вважаю за необхідне
Г) Ні, на даний момент це дорого
9. Що змушує Вас входити в Інтернет
А) Нудьга, бажання вбити час
Б) Пошук розваг
В) Пошук інформації для навчання
Г) Пошук знайомств
У анкетуванні на тему «Роль інтернету в нашому житті» взяло участь 15 чоловік. Розподіл респондентів за ознакою статі й курсу навчання в університеті складає:
Студентки 2 курс
На запитання «Впевнений Ви користувач мережі» були отримані наступні результати:

1-Можу все
2-впораюся з більшістю завдань
3-Іноді необхідна допомога
4-потребують постійної допомоги
З отриманих результатів видно, що більшість студентів є досить досвідченими користувачами мережі і можуть справитися з багатьма завданнями, відповідь «Іноді необхідна допомога» зайняв друге місце, студенти «Особи, які потребують постійної допомоги» займають третє місце в рейтингу, четверте місце зайняли студенти, які можуть вирішити абсолютно всі завдання.
На запитання «Яким доступом в інтернет Ви користуєтеся», студенти відповіли так:

1-Через телефонну мережу
2-Через оператора мобільного зв'язку
3-Високошвидкісний через ADSL модем
4-Високошвидкісний супутниковий інтернет
5-Користуюся інтернетом в бібліотеці
6-Користуюся інтернетом в інтернет клубі
7-Виділену кабельну лінію
Сучасні телефони дозволяють легко підключаться до інтернету та оператори заохочують дані послуги низькими тарифами, що дозволяє студентам бути максимально мобільними, даний варіант відповіді займає перші рейтинги. Друге місце ділять доступ «Високошвидкісний через ADSL модем» і «Користуюся інтернетом в інтернет клубі», що одночасно характеризує розвивається високошвидкісну стаціонарну лінію, але при цьому говорить про її малому охопленні населення, люди як і раніше користуються інтернет клубами. Третє місце ділять три варіанти відповіді «Високошвидкісний супутниковий інтернет», «Виділену кабельну лінію» і «Користуюся інтернетом у бібліотеці» дані види комутації менш розвинені в Білгородській області. Сучасні студенти все менше користуються низькопродуктивний і дорогим інтернетом через телефонну мережу, який в нашому рейтингу зайняло останнє місце. Крім усього сказаного багато студентів часто користуються не одним, а кількома способами підключення до мережі.
На запитання «Чи можете Ви обійтися без інтернету деякий час», студенти відповіли так:

1 - Так, кілька днів
2-Спокійно проживу і місяць
3-Ні, мені необхідний інтернет кожен день
Перший по популярності відповідь «Так пару днів», другий «Спокійно проживу і місяць». Третині варіант відповіді не дав ніхто.
На дану ситуацію можна подивитися з двох сторін, спостерігається деяке потяг або постійна необхідність в інтернеті у більшості респондентів, при цьому приблизно така ж кількість людей можуть комфортно обходитися без нього великий проміжок часу. Гостру прихильність не відчуває ні хто.

На питання «Скільки Ви часу найчастіше проводите в інтернеті», респонденти відповіли так:
1 - Менше 1 години на тиждень
2 - Від 1 до 10 годин на тиждень
3 - більше 10 годин
Перше місце в рейтингу зайняв відповідь «Від 1 до 10 годин на тиждень», друге «Менше 1 години на тиждень», третє «Понад 10 годин». Сучасний студент проводить в мережі в середньому від 10 хвилин до 1,5 години на день. Друге місце менш 1 години на тиждень, третє місце більше 10 годин на тиждень.
Гуркало Надія, Гарасимів Борис, Гирич Таня: Отже, можна зробити такий висновок:
Відповідно до завдань анкетування, опишемо особливості сучасного студента користувача мережі:
1. Як студенти так і студентки в рівній мірі відвідують інтернет.
2. Більшість з них досить досвідчені користувачі.
3. Багато хто виходить в інтернет через мобільний телефон і через ADSL-модем, які дозволяє студентам користуватися максимально мобільними і продуктивним способом виходу в мережу.
4. Більшості студентів необхідно відвідувати інтернет хоча б один раз на кілька днів.
5. Час проведене в мережі становить від 10 хвилин до 1,5 години на день.
6. Сучасних студентів користувачів мережі можна в рівній мірі віднести до всіх соціальних груп.
7. Більшість студентів не вважають за необхідне мати безлімітний інтернет.
8. Більшість виходять в інтернет за інформацією з навчання та за пошуком розваг.
9. Більшість респондентів готові провести вечір у мережі і відмовитися від перегляду телевізора, на другому місці стоять відповіді «Часом», «Навчальними справами» і «Читанням книги». Студенти не хочуть «жертвувати» «Зустріччю з друзями».
Інтернет-залежність.
Гарасимів Борис: Із зростанням популярності Інтернету стали проявлятись і негативні сторони його застосування. Зокрема, дехто настільки захоплюється віртуальним простором, що проводить за комп'ютером до 18 годин на добу. Таку залежність багато хто порівнює з тютюнопалінням чи наркоманією. Визначення інтернет-залежності звучить так: «Це наполегливе бажання вийти в Інтернет, перебуваючи off-line, і нездатність вийти з Інтернету, знаходячись on-line». Згідно з даними різноманітних досліджень, сьогодні інтернет-залежними є близько 10 % користувачів у всьому світі. Фахівці вже розробили методики позбавлення від цієї залежності.
Гуркало Надія: Попробуємо розібратись із тієї проблемою:Багато людей почали використовувати всесвітню мережу не тільки для роботи чи пошуку інформацію, а як засіб життя. З'явилися чати, сайти знайомств. Люди сидять днями і ночами переписуються, бавляться в ігри, можуть навіть один одного бачити. Відповідно до нових діагностичних рекомендацій, інтернет-залежною визнається людина, яка проводить в мережі не менше шістьох годин на день і у якої спостерігався щонайменше один з симптомів залежності протягом попередніх трьох місяців. За статистикою, 54% користувачів у віці від 13 до 23 років проводять в Інтернеті щоденно від 1 до 3 годин, ще 31% сидить в Мережі по 4-6 годин. Існує категорія людей, яка живе віртуальним життям по 10 годин на добу і більше. Більше 45% всіх опитаних заявили, що без персонального комп'ютера і підключення до Інтернету вони не змогли б жити. Це більше, ніж для будь-якого іншого медіа-пристрою (28% молодих людей не можуть жити без мобільного телефону, 11% — без телевізора).
Гирич Таня: Симптоми:
• непереборне бажання залізти в інтернет
• нездатність контролювати свій час в інтернеті
• розумове або фізичне виснаження
• порушень сну або концентрації уваги
• дратівливість, депресія, знервованість, труднощі у спілкування з людьми в реальному житті. Це пов'язано з тим, що вся енергія віддається спілкуванню в Інтернеті. 
Наші Друзі: Новини Львова