Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: неділя, 20 вересня 2020 року

Вир :

Книга 1 Розділи 1-9

Переглядів: 19647
Додано: 24.02.2006 Додав: Юлія  текстів: 1844
Hi 0 Рекомендую 2 Відгуки 3
ВІР

Гомін, гомін по діброві, туман поле покриває,
туман поле покриває, мати сина призиває:
— Вернись, синку, додомоньку,
змию тобі головоньку...
— Мені, мамо, змиють дощі,
а розчешуть густі терни, а висушать буйні вітри...

Українська народна пісня
І
Село Троянівка гніздиться в долині. На північ від нього Беєва гора, покрита лісом, на південь — заткана маревом рівнина, по якій в'ється полтавський шлях. Обабіч шляху то тут, то там мріють у степу хутори, маячать на далеких обріях, як зелені острови по синьому морю. В центрі села тече річка з дивною, мабуть татарською, назвою — Ташань. Весною вона скресає, і тоді селяни б'ють ломами кригу, щоб не знесло ветхого місточка; літом пересихає так, що в деяких місцях її перебродять кури н .....
 

Відгуки 3

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0
  Воно, якщо по-людськи, годилося б відділити братів і біографію старшому написати, і фото ж, мабуть,є, порядний був чоловік, а Григору, братові свому молодшому, тоді студентові російського відділення філфаку в Харківському університеті,підказав, що писати мовою сусідньої держави не личить українському письменникові. Земля йому пухом. Обом їм.
 • 0 0
  Так дійсно, автором роману "Вир" є старший брат Григора Григорій Тютюнник.Григір писав здебільшого новели, оповідання,а також повісті.Романів в його доробку немає.
  До речі,рекомендую прочитати "Вир".На рівні кращих творів Михайла Стельмаха,але більш сконденсований,менше ліричних розмагнічень.Здається,його в школі не вивчають.
 • 0 0
  Якщо я не помиляюся, роман "Вир" написав не Григір Тютюнник, а його брат - Григорій.
Наші Друзі: Новини Львова