Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 26 лютого 2021 року

Момент

Переглядів: 523798
Додано: 24.11.2005 Додав: Юлія  текстів: 1844
Hi 0 Рекомендую 4 Відгуки 6
Момент
(Із оповідань тюремної Шехерезади)

І раз Шехерезада так почав своє оповідання:

— Слухайте. Було це навесні. Ви ще пам'ятаєте, що то таке весна? Пам'ятаєте небо, синє, глибоке, далеке! Пам'ятаєте, як ляжеш в траву десь, закинеш руки за голову і глянеш у це небо, небо весни? Е!.. Ну, словом, було це навесні. Круг мене кохалося поле, шепотіло, цілувалось... З ким?

А з небом, з вітром, з сонцем. Пахло ростом, народженням, щастям руху і життя, змістом сущого... Словом, кажу вам, було це навесні.

А я, мої панове, їхав з моїм контрабандистом Семеном Пустуном до кордону. І той кордон я мусив неодмінно у той же день перейти, не ждучи навіть ночі. Але коли я сказав це Семенові, він мовчки-понуро озирнув мене, знехотя посміхнувся й, одвернув .....
 

Відгуки 6

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0
  #greatfuldead #stealyourface #acid #lsdtabs #blotter #blotterart #art #psychedelic #psy #tabs #trippy #acidgallery #lsdart #lsdtrip #psychedelicart #blotters #trip #trips #acidtrip #sheets #tab #tabers #lsd25 #tripstagram #trippyart
  TX +1(209) 806-3381
  Whatsapp.+18143134198
  Wickir .georgerandy
  KIK ID : legitsup420
  basicpharma888@gmail.com
 • 1 0
  К сожалению курс Украинской литературы 9-10 класс переполнена нудными произведениями про невольных Украинцев, и очень редко попадаются произведения подобные этому. Интересные, необычные, глубокие произведения. Если Ваше мнение похоже на мое, то советую прочитать "Сойчине Крило" И. Франко и "Лiсова Пiсня" Л. Украинки
 • 1 0
  Мастер... Насколько просто и сильно написано... Ощущение - будто сам дрел по этому лесу, ждал смерти. Отличная новела.
 • 1 0
  Я не читал это произведение в 10м классе, да и сейчас прочитал не по своему желанию, а потому, что его вынесли на Внешнее независимое тестирование. Я ожидал чего-то нудного и неинтересного, однако все вышло совсем наоборот. Не будет преувеличением сказать, что "Момент"- одно из лучших произведений украинской литературы из тех что мне довелось прочесть за все обучение в школе.
 • 3 0
  Чудовий твір. Винниченко - чарівник українського слова. Він дійсно вмів сказати так, щоб ми не просто прочитали чи побачили, а насправді відчули. Для цього потрібен талант, і Винниченко його мав.
 • 5 0
  Будучи прихильником Винниченкової творчості, на свій сором, "Момент" прочитав лише нещодавно. Я вражений. Настільки чарівна історія, настільки легка й прекрасна мова, настільки майстерно все змальовано - ніби сам усе бачиш, чуєш, відчуваєш! Давно не отримував такого задоволення від коротенької новелки. Воістину, Винниченко - то один з найкоштовніших скарбів нашої літератури!
Наші Друзі: Новини Львова