Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 19 січня 2021 року
Тексти > Тематики > Фантастика  ::  Тексти > Жанри > Повість

Кінець Вічності

Переглядів: 34561
Додано: 19.03.2008 Додав: Didpanas  текстів: 213
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 1
Сканував: Didpanas Джерело: А. Азімов, Кінець Вічності. К. Дніпро, 1990
Айзек Азімов
Кінець Вічності

© Український переклад. Д. К. Грицюк, 1990

Перекладено за виданнями:
Isaac Asimov. The End of Eternity.
Fawcett Crest. New York, 1955.

Розділ І
ТЕХНІК

Ендрю Харлан увійшов у капсулу. Вона була ідеально кругла й містилася всередині вертикальної шахти з нечастих вузьких штаб, які щільно облягали капсулу й тьмяно поблискували в непрозірному серпанку за шість футів над головою Харлана. Він увімкнув пульт управління й плавно натис на пусковий важіль.
Капсула не зворухнулася.
Харлан на інше й не сподівався. Він знав, що капсула й не повинна була рухатися — ні вгору, ні вниз, ні ліворуч, ні праворуч, ні вперед, ні назад. Однак проміжки між штабами мовби розтанули, перетворилися на сіру пелену, х .....
 

Відгуки 1

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0

       Класика :).
       Але якщо відкинути всілякі "перфокарти", то мож "вивудити" цікавий погляд на минулу й майбутню :) історію і її відносну цінність.

       Загалом, складається враження, що Азімівська точка зору — типу "мета виправдовує засоби". Причому мета, не багато ні мало :) — захопити Всесвіт (чи хоч би Галактику). А засобом є — як завгодно складне й болюче життя людства. Причому неможливіть такого розвитку подій він прирівнює до смерті людства :).
       Не знаю як в 1955р., але з огляду на те стрімке перетворення Землі на смітник, якого ми досягли в 2009, мені така мета здається нездоровою :).

  Нє..., я звісно розумію, що на інших планетах є вкрай заманливі речі :), напр.:
  «       Трилліан читала це спрагло, та зрештою змушена була визнати, що Зафод не в тому емоційному стані, щоб пробувати літати, чи ...
       Замість того вона скерувала корабель до Аллосіманіус-Синеки, планети льоду, снігу, запаморочливої краси та лютого холоду. Лижня від снігових рівнин Ліски до вершини Кришталевих Пірамід Састантуа, навіть з реактивними лижвами та з упряжкою снігогончаків, довга і виснажлива, зате краєвид з вершини, що відкривається на поля льодовика Стін, мерехтливі Призматичні Гори та далекий примарний танок льодосвітликів спочатку заморожує розум, потім повільно підносить його до доти незнаних виднокраїв насолоди прекрасним, і зі свого боку Трилліан відчувала, що вона не проти того, щоб трохи відчути, як її мозок повільно підноситься до доти незнаних виднокраїв насолоди прекрасним. ... [Дуглас Адамс. 3.]»
       Але якщо, напр., я не розумію, яка є реальна потреба в лижах на Землі (замість простих піших походів :), і якщо я не зміг би обійти навіть нашу планету навіть маючи :) антигравітаційний "пакунок" для спорядження, то який сенс пнутися до іншої планети? Наразі вважаю безглуздим навіть відпочинок за кордоном, бо 1) це, чесно кажучи, просто-напросто пограбування України. 2) і "врешті-решт" у нас є суттєво "дешевші", але будь-чим не гірші Карпати.
       А їхати відпочивати на іншу планету — відтак означатиме, що тре якось виснажувати Землю!!! І навіщо? Може лише тому, що Земля буде надто залюднена, загиджена і вже непридатна для мандрів? То, але ж тоді така сама гнила закономірність неминуче пошириться і на інші "заЗемлені" планети... :(


       Деякі припущення Азімова нмсд, "притягнуті за вуха :)". Напр., ідея, що ми найстаріше розумне життя у Всесвіті :).

       Крім того, хочу зазначити, що не розвинена думка про кінцеву мету роботи Вічності. Не зазначено, скільки біороків ті "психопати" вже діяли. Чого вже досягли? Припустімо навіть, що ймовірність створеної ними реальності (в 111111 ст) була дуже низька. Але як довго вони би ще протримались змінюючи її (в раніших ст.) на "краще" й спрямовуючи ймовірність до нуля :)?
Наші Друзі: Новини Львова